Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Marlitza nu a montat sidecase-uri pe F2 (cred ca partea cea mai restrictiva e ca nu are F2), dar are (sau avea) niste genti laterale. Astea nu se fac specific pe model, ci mai degraba sa mearga la cat mai multe modele.

 

Vezi si pe Louis ce gasesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca am gentile si chiar vreau sa le dau pt ca din pacate nu se potrivesc pe gixer si nici pe ninjalau lui Claudiu! Pe un F merg sigur! Pretul lor e 250 ron sau le schimb cu un tankbag!

 

In alta ordine de idei,banuiesc ca vineri nu veniti in Open sa beti cola,nu? :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cred ca sunt universale sidecase-urile textile,dar din ce am vazut eu din poze acestea se prind sub saua pasagerului(unde e portbagajul ala mic,corzile intra acolo),doar ca F2-ul nu are portbagaj,iar ca sa le prind sub sa trebuie sa dau carenele laterale jos,dupa care cu o cheie sa desfac saua,deci e chinul dupa lume.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cred ca sunt universale sidecase-urile textile,dar din ce am vazut eu din poze acestea se prind sub saua pasagerului(unde e portbagajul ala mic,corzile intra acolo),doar ca F2-ul nu are portbagaj,iar ca sa le prind sub sa trebuie sa dau carenele laterale jos,dupa care cu o cheie sa desfac saua,deci e chinul dupa lume.

Alea care le are marlitza mi se pare ca au trei chingi reglabile pe partea superioara. Le poti reorienta in asa fel incat doua sa le pui peste sa si una sa o treci pe sub codita ca sa tina gentile fixe, in felul asta nefiind nevoie sa dai jos saua.

Vorbeste cu el si mergi sa le vezi macar.

 

@MRL: sper ca anunti si tu lumea pt vineri, sa nu stau singur cu Cola in mana :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vb,daca nu intra sub sa cred ca zboara.M-as gandi la astea,vad ca sunt concepute sa se puna peste sa,cat de bune sunt asta nu stiu. http://www.louis.de/_20e9cb1720ce4498591d419ea663b27009/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=525&wgr=221&list_total=31&anzeige=0&artnr_gr=10025335

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vb,daca nu intra sub sa cred ca zboara.M-as gandi la astea,vad ca sunt concepute sa se puna peste sa,cat de bune sunt asta nu stiu. http://www.louis.de/_20e9cb1720ce4498591d419ea663b27009/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=525&wgr=221&list_total=31&anzeige=0&artnr_gr=10025335

 

 

nu te chinui, daca vrei genti laterale iti recomand orice tip de genti care se prind sub sa, este foarte usor sa dai saua jos, ai carenele spate laterale cale se dau jos in 10 secunde, singurul impediment este ca iti trebuie o cheie tubulara pentru sa, sa desfaci suruburile ei.

 

Dar partea foarte buna este ca odata montante sub sa, chiar daca te opresti la magazin pe strada oriunde le poti lasa pe motor, nu au cum sa ti le fure, decat daca iti demonteaza saua.

 

eu unu am vazut saua de la f2 un lucru foarte bun. daca vrei iti por recomanda pe cineva care iti poate face saua de la f2 cu cheie, se face cu noste balamale de 10 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,am si eu o intrebare,dupa cum stiti majoritatea,la CBR F2 nu am portbagaj sub sa,pot gasi sidecase-uri textile pt ea,ca am vazut ca majoritatea se prind sub sa?

Salut!

Ti-am trimis un PM. As fi postat aici dar nu vreau sa-mi iau ban.

 

Bye!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te chinui, daca vrei genti laterale iti recomand orice tip de genti care se prind sub sa, este foarte usor sa dai saua jos, ai carenele spate laterale cale se dau jos in 10 secunde, singurul impediment este ca iti trebuie o cheie tubulara pentru sa, sa desfaci suruburile ei.

 

Dar partea foarte buna este ca odata montante sub sa, chiar daca te opresti la magazin pe strada oriunde le poti lasa pe motor, nu au cum sa ti le fure, decat daca iti demonteaza saua.

 

eu unu am vazut saua de la f2 un lucru foarte bun. daca vrei iti por recomanda pe cineva care iti poate face saua de la f2 cu cheie, se face cu noste balamale de 10 lei.

 

Daca vrea poate sa iti umble in ele,deci oricum or fi tot nu sunt sigure,le demontezi dar la montat e greu sa mai pui carenele cand ai incarcate gentile,si sa stau sa demontez mereu motorul,parca nu e asa practic,era mai bine daca aveam portbagaj sub sa,asta e cel mai nasol lucru la motocicleta asta,macar mai puneam si un spray de pana acolo.Oricum mai e pana la primavara sa ma hotarasc,el vreau sa le folosesc pt ca imi place foarte mult sa plec la munte,mai ales cu cortul. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrea poate sa iti umble in ele,deci oricum or fi tot nu sunt sigure,le demontezi dar la montat e greu sa mai pui carenele cand ai incarcate gentile,si sa stau sa demontez mereu motorul,parca nu e asa practic,era mai bine daca aveam portbagaj sub sa,asta e cel mai nasol lucru la motocicleta asta,macar mai puneam si un spray de pana acolo.Oricum mai e pana la primavara sa ma hotarasc,el vreau sa le folosesc pt ca imi place foarte mult sa plec la munte,mai ales cu cortul. :grinbandit:

 

ideea majora era ca daca le pui asa cum e saua nu ai sanse sa iti sara de pe motor la drum, sunt mai sigur puse in felul asta. datul jos al carenelor laterale dureaza 10 secunde pentru fiecare in parte, iti trebuie o tubulara sau o cheie fixa pentru suruburi. dar fiecare cu ce are in cap, daca chiar vrei ii poti face saua sa se deschida.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea majora era ca daca le pui asa cum e saua nu ai sanse sa iti sara de pe motor la drum, sunt mai sigur puse in felul asta. datul jos al carenelor laterale dureaza 10 secunde pentru fiecare in parte, iti trebuie o tubulara sau o cheie fixa pentru suruburi. dar fiecare cu ce are in cap, daca chiar vrei ii poti face saua sa se deschida.

 

Sfatul meu e sa iti iei un bagaj mai mic, de genul unui Visa Gold. Pentru restul... exista Mastercard :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o intrebare am dupa ce am stat ore bune pe net si am cautat un filtru de aer pt al meu f4 cel mai ieftin l-am gasit la 134lei hiflo, am fost si la kronaumoto pe dimitrie cantemir si la fel 40euro cel mai accesibil. :scratch:

ceva mai ieftin se poate (o plasa de tintari in loc de?) in primavara o sa o duc la un mecanic sa o asculte cum toarce, sa o puna la bunct

Editat de zune
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca un burete daca un filtru de aer e inaccesibil ! :wacko:

 

Sau o bicicleta.

 

da, ar fi o idee!

 

Am sunat la o tipa ce face comenzi dupa louis Âşi a ramas sa iau un hilfo, nu am găsit vreo ofertă sau ceva mai ieftinache, m-am lămurit in privința prețurilor :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de gând sa pun motoru la punct in primavara are aproape 45d mii Âşi nu Âştiu ce surprize ma aÂşteaptă knd o să dau carenele jos, si incerc să țin de bani, mi-ar fi plăcut să îi fac pe plac mobrei să pun tot ce e mai bun pe ea, dar momentan nu am de unde.. La fel i-am pus Âşi crashuri(home made)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sarbatori fericite si voua, si numa de de bine sa auzim,m-am hotarat sa-mi schimb uleiul la blonda mea(Honda cbr F4 din 1999)am frt multi kilometri cu ea si din cauza vreau sa-l dau afara acum de sarbatori si sa-i pun altul.Eu as vrea sa-i bag MOTOREX TOP SPEED 10w40(full sintetic) si sa-i schimb si filtrul de ulei.Intrebarea mea la voi este cat ulei sa-i bag?...si ce filtru de ulei sa-i cumpar? :bigstar:

post-66680-0-74399500-1325194363_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea mea la voi este cat ulei sa-i bag?...si ce filtru de ulei sa-i cumpar?

 

 

:crack: :crack: :crack:

 

P.S : In alta ordine de idei ,un An Nou Fericit si sa ne vedem sanatosi in 2012 la prima bauta organizata ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...