Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Xcite, tu nu ai invatat inca sa mergi si-ti montezi numar rabatabil? :drink: Stii macar la ce se foloseste ala? La fuga de politie iti zic eu, ca radare fixe nu prea avem. Te tine p#la sa fugi de garda? :moto:

 

Petre ai facut o alegere nepotrivita Ti-am zis ca e diferenta intre strada si coclau, si tu inca nu ai invatat sa te dai pe strada, de ce tocmai 1000 RR? Eu vreau 954 dupa 15 mii de kilometri pe strada, kilometri in care am intanlit aproape toate situatiile nasoale..aprope, si tot ma speride gandul ca ma urc pe un animal. Pe una puternica din prima, niciodata nu ai sa inveti sa te dai, pentru ca aia nu te iarta cum ar fi facut-o allmighty 600F. Trebuie sa-ti pui intrebarea, Vreau sa invat sa ma dau cat mai bine sau sa dau bine la terasa?

 

 

Ti'ar experienta de ras ... hai ca glumesc ca si eu sunt tot p'acolo ...doar ca la faza cu ..."ma speride gandul ca ma urc pe un animal" .. oooook... te sperie pa dracu :pow: ... abea astepti sa scapi de "domnisoara" de f4i .... si sa scarpini pe spate bizonu :friends: ... daca n-am dreptate n-o sa mai postez 2 luni!

:P

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mama am lipsit o zi si a explodat topicu...:P

1. idolul meu este arafat si nu ala mort (yasser) ci ala de smurd (Raed) :drink:

2. adi cum bine spunea strumfu nu conteaza ce votezi conteaza sa te duci ... in grecia antica daca nu sustineai un partid oricare era el iti confiscau averea si te si lasau in penisul gol la granita ... :moto: ...

3. si eu ma bag la tricouri ...desi asta am spus de la inceput... si nu imi place sa fiu redundant...:pow:

 

cred ca cu asta am acoperit tot ca la disutii despre care motor are penisul mai vartos nu ma bag :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Meri diseara pe la pow?

 

Sunt in Roman. Dumnica ma intorc in Bucuresti ca am inteles ca iese soarele si as da'o p'o roata putin asa :pow:

 

Ti'ar experienta de ras ... hai ca glumesc ca si eu sunt tot p'acolo ...doar ca la faza cu ..."ma speride gandul ca ma urc pe un animal" .. oooook... te sperie pa dracu :drink: ... abea astepti sa scapi de "domnisoara" de f4i .... si sa scarpini pe spate bizonu :friends: ... daca n-am dreptate n-o sa mai postez 2 luni!

:P

 

Touche' :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ angra : i like being naked :friends:

 

& antemiu`s right : cand incaleci bizonu nu-ti mai shade gandul decat sa vezi cat poate si cand il vezi ca trage de la 2000 de ture incepe inima sa-ti ponpezi sînjili mai repidi :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa o luam asa:

1. mergi cu numarul rabatat si te vede garcea: te pune sa-l indrepti si scapi cu/fara amenda

2. vede ca e suport rabatabil scapi cu/fara talon

asta daca te opreste.

 

Intrebarea e: Opresti sau nu la semnalul politistului?

Iei fara sa vrei un radar, sa zicem din fatza, sau il vezi in ultimul moment si il rabatezi cand treci pe langa el si nu se vede nimic.

Dupa 200 de metri cand iti sare garcea in mujlocul drumului cu statia intr-o mana, bastonul in celalta si fluierul in dinti si sare stanga-dreapta pe toate benzile, ce faci? accelerezi sau opresti? Ca daca opresti degeaba ai numar rabatabil, e chiar mai nasol.

 

De pus poti sa iti pui, nu-i nici o problema, dar il folosesti?

 

Eu unu o sa imi pun sigur :friends:

 

Pai aia e idea unui numar rabatabil electric, in momentul cand sare garcea in fata ta , apesi butonu si numarul e la locul lui. Eu cel putin asa vad situatia , ideea e sa nu iti apara numarul in poza, ca sa nu mai zic ca majoritatea radarelor acum nu te mai opresc si iti trimit direct acasa amenda, dar in cazul in care vezi ca esti tras pe dreapta , gaborul este in fata ta, deci ai timp sa apesi butonul si sa ai numarul in regula.

 

@Adidas , un stiu de unde ai tras tu concluzia ca vreau sa fug de politie, de asemenea nu vad ce importanta are cat de mare e p*la mea, nu de aia ai nevoie ca sa faci asa ceva, ci doar de un pic de inconstienta/nebunie/curaj , fiecare ii spune in felul lui. Ok , ai facut 15000 km si eu am doar 3000 km ... u`r point is ? Daca am doar 3000km inseamna ca trebuie sa merg cu 50km/h ? Tu asa ai facut ? Eu am inteles , tu vrei sa fii baiat bun si sa dai un sfat prietenesc, dar daca intr-adevar asta este intentia ta, fa-o fara un aer de superioritate, pentru ca asa cum ai scris tu mai mult pare ca faci pe lupul moralist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai aia e idea unui numar rabatabil electric, in momentul cand sare garcea in fata ta , apesi butonu si numarul e la locul lui. Eu cel putin asa vad situatia , ideea e sa nu iti apara numarul in poza, ca sa nu mai zic ca majoritatea radarelor acum nu te mai opresc si iti trimit direct acasa amenda, dar in cazul in care vezi ca esti tras pe dreapta , gaborul este in fata ta, deci ai timp sa apesi butonul si sa ai numarul in regula.

 

@Adidas , un stiu de unde ai tras tu concluzia ca vreau sa fug de politie, de asemenea nu vad ce importanta are cat de mare e p*la mea, nu de aia ai nevoie ca sa faci asa ceva, ci doar de un pic de inconstienta/nebunie/curaj , fiecare ii spune in felul lui. Ok , ai facut 15000 km si eu am doar 3000 km ... u`r point is ? Daca am doar 3000km inseamna ca trebuie sa merg cu 50km/h ? Tu asa ai facut ? Eu am inteles , tu vrei sa fii baiat bun si sa dai un sfat prietenesc, dar daca intr-adevar asta este intentia ta, fa-o fara un aer de superioritate, pentru ca asa cum ai scris tu mai mult pare ca faci pe lupul moralist.

 

pai da, si apari pe inregistrare fara numar, la garcea ai oprit cu numar, nu pot demonstra ca era motorul tau asa ca ramai cu permisul, teoretic. Practic ramai fara talon pt suportul de numar rabatabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai da, si apari pe inregistrare fara numar, la garcea ai oprit cu numar, nu pot demonstra ca era motorul tau asa ca ramai cu permisul, teoretic. Practic ramai fara talon pt suportul de numar rabatabil.

 

Nr rabatabil e pt drumuri lungi :friends: in oras nu prea merita,mai mult ocazional :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Xcite, tu nu ai invatat inca sa mergi si-ti montezi numar rabatabil? :drink: Stii macar la ce se foloseste ala? La fuga de politie iti zic eu, ca radare fixe nu prea avem. Te tine p#la sa fugi de garda? :moto:

 

Petre ai facut o alegere nepotrivita :friends: Ti-am zis ca e diferenta intre strada si coclau, si tu inca nu ai invatat sa te dai pe strada, de ce tocmai 1000 RR? Eu vreau 954 dupa 15 mii de kilometri pe strada, kilometri in care am intanlit aproape toate situatiile nasoale..aprope, si tot ma speride gandul ca ma urc pe un animal. Pe una puternica din prima, niciodata nu ai sa inveti sa te dai, pentru ca aia nu te iarta cum ar fi facut-o allmighty 600F. Trebuie sa-ti pui intrebarea, Vreau sa invat sa ma dau cat mai bine sau sa dau bine la terasa? :pow:

 

eu sincer kiar nu am treba la cum arat la terasa(dupa cum ati observat nici nu prea vin la ursu..paw etc..decat daca e stau 15 min sa beau cva),si daca am facut o alegere nepotrivita..Dumnezeu cu mila...dupa cum am mai spus este motorul la care visez de cva timp..si cand am avut ocazia...nici nu am stat pe ganduri...oricum multumesc de sfaturi tuturor :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sincer kiar nu am treba la cum arat la terasa(dupa cum ati observat nici nu prea vin la ursu..paw etc..decat daca e stau 15 min sa beau cva),si daca am facut o alegere nepotrivita..Dumnezeu cu mila...dupa cum am mai spus este motorul la care visez de cva timp..si cand am avut ocazia...nici nu am stat pe ganduri...oricum multumesc de sfaturi tuturor :friends:

 

Maaaaa...iar n-ai somn ?:P Nu te lasa "constiinta" sa dormi? :drink:

 

OOOO...signor quarantaseis :moto: ...que asen usted a estas horas abierto? :pow:

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai da, si apari pe inregistrare fara numar, la garcea ai oprit cu numar, nu pot demonstra ca era motorul tau asa ca ramai cu permisul, teoretic. Practic ramai fara talon pt suportul de numar rabatabil.

 

Pai exact asta ma intereseaza, ca daca e cu ramas fara talon e nasol atunci si nu imi mai pun.

 

Nr rabatabil e pt drumuri lungi :friends: in oras nu prea merita,mai mult ocazional :drink:

 

Iti dai seama ca nu pentru oras vroiam asa ceva :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau unu cu tanti asta de la tine din semnatura.

nici o problema ti-o trimit pe mail :P

 

Da' vedere din fata :friends:

si tie ok am inteles,dar cred ca la vedere din fata trebuie sa te descurci... :moto:

 

Ma am si eu o intrebare serioasa si vrea sa aud niste pareri, desi cred ca am gresit topicul. Ma bate gandul ca la primavara sa imi montez un suport din ala de numar rabatabil , electric. What do you guys think ? Buna idea ? Rea idea ? Si eventual niste argumente la raspunsurile voastre nu ar strica :pow:

eu stiu pe cineva cu asa ceva montat,dar cum spunea lumea il foloseste numai cand fuge de garda sau in afara bucurestiului. nu stiu exact cum sta treaba cu talonul,dar respectivul mai are montat inafara de suportul de numar si o minicamera de luat vederi deasupra lui ca sa vada omu cand vine militia sau il filmeaza din spate :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sincer kiar nu am treba la cum arat la terasa(dupa cum ati observat nici nu prea vin la ursu..paw etc..decat daca e stau 15 min sa beau cva),si daca am facut o alegere nepotrivita..Dumnezeu cu mila...dupa cum am mai spus este motorul la care visez de cva timp..si cand am avut ocazia...nici nu am stat pe ganduri...oricum multumesc de sfaturi tuturor :friends:

 

Treaba cu terasa era pur metaforica :P Acum na, "raul" e deja facut, ce pot sa-ti zic decat tine-o pe doua roti cu vopseaua in sus :moto:

 

Xcite, eu iti dadeam un sfat, pe de o parte si pe de alta parte te si luam putin la misto :pow: Tu inca nu ai nevoie de rabatabil, cum nici eu nu am. :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba cu terasa era pur metaforica :friends: Acum na, "raul" e deja facut, ce pot sa-ti zic decat tine-o pe doua roti cu vopseaua in sus :drink:

 

Xcite, eu iti dadeam un sfat, pe de o parte si pe de alta parte te si luam putin la misto :moto: Tu inca nu ai nevoie de rabatabil, cum nici eu nu am. :P

 

Ma , nevoie fii sincer ca am avea amandoi ... ca nici eu nici tu nu avem de gand sa fugim de politie si sa dam in alte belele sunt complet de acord. Oricum , dupa ce m-am gandit mai bine si am analizat situatia am hotarat sa renunt la idee. Dar tare as vrea o solutie sa nu mai stau cu gandul ca aoleo ma ia radaru si raman fara permis ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma , nevoie fii sincer ca am avea amandoi ... ca nici eu nici tu nu avem de gand sa fugim de politie si sa dam in alte belele sunt complet de acord. Oricum , dupa ce m-am gandit mai bine si am analizat situatia am hotarat sa renunt la idee. Dar tare as vrea o solutie sa nu mai stau cu gandul ca aoleo ma ia radaru si raman fara permis ...

singurul sfat e sa-ti ti numarul murdar :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma , nevoie fii sincer ca am avea amandoi ... ca nici eu nici tu nu avem de gand sa fugim de politie si sa dam in alte belele sunt complet de acord. Oricum , dupa ce m-am gandit mai bine si am analizat situatia am hotarat sa renunt la idee. Dar tare as vrea o solutie sa nu mai stau cu gandul ca aoleo ma ia radaru si raman fara permis ...

 

Intai tre sa inveti sa te dai calumea si apoi sa-ti faci curaj sa fugi de garda, eventual sa-ti asumi responsablitatea cand esti prins :P Si de unde stii ca eu nu am fugit deja de politie? :drink:

Aaaa..mersul legal? :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intai tre sa inveti sa te dai calumea si apoi sa-ti faci curaj sa fugi de garda, eventual sa-ti asumi responsablitatea cand esti prins :P Si de unde stii ca eu nu am fugit deja de politie? :drink:

Aaaa..mersul legal? :friends:

 

Fi serios te rog. Mers legal ? Cand a fost ultima data cand ai mers o zi intreaga perfect legal ? Eu unu sunt convins ca a fost ultima mea zi in care faceam scoala pt B. Am impresia ca unele raspunsuri le dai numai ca sa fii contra mea ... pentru ca in cateva discutii pe care le-ai avut afirmai lucruri diferite. Daca ai ceva personal cu mine ... spune-i pe nume. Sau ai impresia ca e vreun concurs de popularitate ? Nici gand ... nu vreau faima, vreau doar sa ma dau cu motoru fara sa imi fac griji de alte lucruri, vreau ca toata atentia mea sa fie asupra drumului si a traficului, nu sa ma uit prin porumb sau dupa mai stiu eu ce gard dupa radare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fi serios te rog. Mers legal ? Cand a fost ultima data cand ai mers o zi intreaga perfect legal ? Eu unu sunt convins ca a fost ultima mea zi in care faceam scoala pt B. Am impresia ca unele raspunsuri le dai numai ca sa fii contra mea ... pentru ca in cateva discutii pe care le-ai avut afirmai lucruri diferite. Daca ai ceva personal cu mine ... spune-i pe nume. Sau ai impresia ca e vreun concurs de popularitate ? Nici gand ... nu vreau faima, vreau doar sa ma dau cu motoru fara sa imi fac griji de alte lucruri, vreau ca toata atentia mea sa fie asupra drumului si a traficului, nu sa ma uit prin porumb sau dupa mai stiu eu ce gard dupa radare.

 

Nu stii ce pierzi cand treci pe langa radar cu 200 si gajiu nu mai are timp sa se dea jos din masina sa te opreasca :drink: ...

 

PS. Mi-a povestit un prieten cum e :friends:, eu de unde sa stiu cum e cu 200!??? :P

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stii ce pierzi cand treci pe langa radar cu 200 si gajiu nu mai are timp sa se dea jos din masina sa te opreasca ...

 

PS. Mi-a povestit un prieten cum e :friends:, eu de unde sa stiu cum e cu 200!???

 

Eu le-am facut asta pe E85 dupa Buzau...mi-au vazut nr indoit cat stateam la un suc in benzinarie,m-au pus sa-l indrept si au plecat :moto: Ne-am intalnit cateva minute mai tarziu cand am trecut cu 200 + pe langa ei, tocmai cand ii dadeau o amenda unuia cu o berlina pt viteza :P Desigur ca atunci cand am trecut i-am si claxonat :drink:

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fi serios te rog. Mers legal ? Cand a fost ultima data cand ai mers o zi intreaga perfect legal ? Eu unu sunt convins ca a fost ultima mea zi in care faceam scoala pt B. Am impresia ca unele raspunsuri le dai numai ca sa fii contra mea ... pentru ca in cateva discutii pe care le-ai avut afirmai lucruri diferite. Daca ai ceva personal cu mine ... spune-i pe nume. Sau ai impresia ca e vreun concurs de popularitate ? Nici gand ... nu vreau faima, vreau doar sa ma dau cu motoru fara sa imi fac griji de alte lucruri, vreau ca toata atentia mea sa fie asupra drumului si a traficului, nu sa ma uit prin porumb sau dupa mai stiu eu ce gard dupa radare.

 

Avand in vedere ca esti si incepator, si tu te gandesti numai la cum sa scapi de radare, nu merita sa-mi pierd vremea. No had feelings, ca vad ca pui totul la inima. :friends:

 

 

Nu stii ce pierzi cand treci pe langa radar cu 200 si gajiu nu mai are timp sa se dea jos din masina sa te opreasca :drink: ...

 

PS. Mi-a povestit un prieten cum e , eu de unde sa stiu cum e cu 200!???

 

Nu esti normal :P Normal ca nu ai de unde sa stii cum e cu 200 pentru ca F-urile sunt de strada, si pe strada e interzis cu 200 :moto:

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu le-am facut asta pe E85 dupa Buzau...mi-au vazut nr indoit cat stateam la un suc in benzinarie,m-au pus sa-l indrept si au plecat :pow: Ne-am intalnit cateva minute mai tarziu cand am trecut cu 200 + pe langa ei, tocmai cand ii dadeau o amenda unuia cu o berlina pt viteza Desigur ca atunci cand am trecut i-am si claxonat :drink:

 

Cretinismul e la putere!! :friends:

O faza similara am avut si eu cand am trecut pe langa passatu de pulitie...dar n-am claxonat... am ridicat mana si i-am salutat...(eu fiind pe contrasens peste dubla continua :moto: ) shit.. ce buni participanti la trafic suntem! :P

Fuarte baiat fain ca mi-a facut doar semn cu farurile s-o las mai usor... am apreciat pe deplin gestu...

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cretinismul e la putere!! :friends:

O faza similara am avut si eu cand am trecut pe langa passatu de pulitie...dar n-am claxonat... am ridicat mana si i-am salutat...(eu fiind pe contrasens peste dubla continua :pow: ) shit.. ce buni participanti la trafic suntem! :P

Fuarte baiat fain ca mi-a facut doar semn cu farurile s-o las mai usor... am apreciat pe deplin gestu...

 

Flash-u inseamna ca trebuie sa opresti... :moto: nu sa saluti si sa mergi in continuare :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Flash-u inseamna ca trebuie sa opresti... :drink: nu sa saluti si sa mergi in continuare :P

 

Inseamna sa eliberezi banda ca vine smecheru cu X5 din spate...doooh! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...