Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Ma nene cica la oradea ninge de nu vezi la un metru....io zic sa vindem repede motoarele ca vine draq galciatiunea si nu le mai cumpara nime:))

 

le ma f.u/tizez..pe el de foroum ma scris de 2 ori:((

 

http://video.bihon.ro/video/41009/zae-pada-mieilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare,ma ajuta cineva?am o nedumerire mare la Honda mea CBR 600 F 3 an 97 din cate am auzit ar trebui sa am motor PC 31 dar in acte scrie PC 25,mentionez ca in actele de Romania nu scrie nimic de vreo schimbare de motor,este posibil ca inainte sa fi fost adus in tara,pe de alta parte pe anumite site-uri de accesorii am observat ca la an 97 sunt mentionate ba PC 25 ba PC 31 ,chiar sunt in ceata pentru ca la comandarea de consumabile nu stiu daca este vreo diferenta intre aceste tipuri.

 

Please help :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine in talon scrie PC25 dar eu am F2 !! ;)

 

LE: dar sa stii ca NU O DATA am auzit ca F3 are motor de F2. 2 secunde sa caut ...

 

LE: am gasit asa : in '96 s-a facut trecerea de la PC 25 la PC 31. So, tu cu '97 tre' sa ai 31, zic io :blink:

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar mai fi o posibilitate sa se fi facut in paralel pana la trecerea definitiva pe PC31, ma gandesc care ar fi totusi diferentele intre PC 25 si PC 31??????????

 

este cineva care mai are din 97 pe aici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io am din 98 si tot pc 25e scrie pe dansa

 

LE si prima dat acand am comunicat asta unui mecanic s-a minunat nevoie mare...:blink:...

poa sa fi trecut aia gresit in talon ma gandesc

Editat de Angra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io am din 98 si tot pc 25e scrie pe dansa

 

Si totusi in numarul de identificare scrie si ceva pe la mijloc cu PC31,ai idee totusi care ar fi diferentele?

parca din cate stiu f3 fata de f2 are cativa caluti in plus :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi in numarul de identificare scrie si ceva pe la mijloc cu PC31,ai idee totusi care ar fi diferentele?

parca din cate stiu f3 fata de f2 are cativa caluti in plus :blink:

 

la varsta asta eu zic ca diferentele s-au cam uniformizat...din cate stiu nu pre sunt deosebiri in materie de consumabile (eu am releu de f4 de exemplu desi nu are treaba cu motoru asta dar doream sa ma laud:)) ) dar cel mai bine te informezi la un mecanic pentru ca in mod normal el iti da raspunsul cel mai coerent noi putem doar sa te bulversam mai tare..;)...si sincer s afiu 1 calut 2 acolo nu sunt mare scofala asa ca nu tre sa iti para rau:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A iesit careva acuma pe vremea asta, ca mi se pare ca bate vantu de rupe...?

 

 

 

Pe mine era sa ma darame jos in mers pe bd Timisoara,eram in mers pe banda 2 si deodata vant puternic din stanga,eram si cu prietena in spate,noroc ca aveam banda 1 libera si am intrat pe ea pentru a nu ma impotrivi vantului,daca trageam de ghidon stanga sigur eram pe jos.

 

mare grija dacva iesiti :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar mai fi o posibilitate sa se fi facut in paralel pana la trecerea definitiva pe PC31, ma gandesc care ar fi totusi diferentele intre PC 25 si PC 31??????????

 

este cineva care mai are din 97 pe aici?

al meu e 97' si scrie pc31 pana mea cum sa mai spus poate au gresit baietii cand au scris in talon :blink: suntem in romania...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare Ovy,

 

Cand ne intalnim intro zi cu mobrele sa ma uit de curiozitate la aspectul exterior al motoarelor sa vedem dc sunt diferente,am comandat la un service kit-ul de lant de la louis si vine saptamana viitoare,comanda a fost facuta pentru PC 31 din 97 dar la nr de dinti si zale se potriveste cu PC 25,sper sa iasa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare Ovy,

 

Cand ne intalnim intro zi cu mobrele sa ma uit de curiozitate la aspectul exterior al motoarelor sa vedem dc sunt diferente,am comandat la un service kit-ul de lant de la louis si vine saptamana viitoare,comanda a fost facuta pentru PC 31 din 97 dar la nr de dinti si zale se potriveste cu PC 25,sper sa iasa bine

cred ca sunt un pic diferite...ca a mea are carene de f2 ;) dar oricum ne vedem la o tura poate in vichend :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar mai fi o posibilitate sa se fi facut in paralel pana la trecerea definitiva pe PC31, ma gandesc care ar fi totusi diferentele intre PC 25 si PC 31??????????

 

este cineva care mai are din 97 pe aici?

 

eu am 97

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am 97

 

 

Si in acte ce tip de motor scrie? pc 25 sau pc 31?

 

pc 31

pune o poza cu motoru

 

i'm in. Sa nu mai "ploaie" ca data trecuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara cam la aceeasi temperatura si cu ce vant care sufla din cand in cand mi s-a parut destul de racoare, in fine se poate merge doar ca iti cam ingheata mainile pe comenzi si pot aparea crampe....that's all.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...