Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai cand am scos bateria am bagat un pic surubelnita si-am facut parghie si s-a deschis pana la urma, am repetat procesul de vreo 2 ori, dar merge destul de greu, parca ma si vad pe la benzinarie cautand surubelnita pe la oameni sa-mi deschid si eu rezervorul sa alimentez... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca si-a montat cineva xenon pe F4i / F4i S, rog cateva pareri gen cat de eficient lumineaza cu instalatia de xenon, unde a montat balastul, poze eventual.

 

Multu,

Vali

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vanzare:

 

- toba stock - stare foarte buna - 200 RON

- parbriz touring GIVI fumuriu - stare f buna - 200 ron

 

ambele pt CBR 600 F4

 

poze in curand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@razor_:

Link xenon si cu poze

Recomand de la domnu l.u.v. iar balastul se pune undeva in far la mine intre cei doi ochi, daca ai F4 s-ar putea sa fie un pic diferit, in general se pune langa bec pe unde e loc...;)

@Strumfu: Thanks again, sper s-o rezolv cu bateria sa nu fie altceva. Sunt dator un cico. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine are sa-mi vanda o oglinda dreapta, originala, de CBR F4i? Plzzzzzzzzzzzzzzzzz :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu una rupta pe acasa, trebuie sudata... :blink:

 

In alta ordine de idei, am facut ieri schimbul de consumabile.

Adica: kit de lant, ulei, filtru de ulei, bujii, placute frana fata, conducte de frana, lichid de frana, curatat filtrul de aer dupa 500 km ( ;) ). E alta mobra... Traiasca pinion de 15 si foaie de 47! Now it's fun! :)

 

 

Stie cineva daca se potrivesc oglinzile de la CBR 600RR/1000RR la F4i? Adica montura, partea care se prinde de carena... am ochit niste oglinzi misto pe ebay si eram curios daca merge. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se incalzeste poate apuc si eu sa pun bateria sa vad daca pleaca.

@Alter: La cat te-a dus toata dixtractia? Parca nu se potrivesc, zicea alexutza ca a primit unele de 600RR si n-are ce face cu ele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se incalzeste poate apuc si eu sa pun bateria sa vad daca pleaca.

@Alter: La cat te-a dus toata dixtractia? Parca nu se potrivesc, zicea alexutza ca a primit unele de 600RR si n-are ce face cu ele...

 

Dixtractia m-a costat ceva... vo' 400 lei, doar manopera. Daca insir si piesele, o sa-mi plang de mila. :blink:

 

Alexutza are F3, nu F4i, e normal sa nu se potriveasca, montura a fost schimbata o data cu F4. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alexutza are F3, nu F4i, e normal sa nu se potriveasca, montura a fost schimbata o data cu F4. :blink:

Am impresia ca gaura de prindere e la fel la F4 si 600RR, insa parca unghiul bratului e putin diferit. Nu stiu exact..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma nene cica la oradea ninge de nu vezi la un metru....io zic sa vindem repede motoarele ca vine draq galciatiunea si nu le mai cumpara nime:))

 

le ma f.u/tizez..pe el de foroum ma scris de 2 ori:((

Editat de Angra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma nene cica la oradea ninge de nu vezi la un metru....io zic sa vindem repede motoarele ca vine draq galciatiunea si nu le mai cumpara nime:))

 

De pe la 8 pana la 10 a nins viscolit, k intradevar...mi-a fost frig pe masina cu caldura data la maxim ;))

Acum e soare frumos, uscat, si daca as zice la cineva k dimineata a fost tot alb de zapada si viscolea, ar rade de mine.

 

:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultimele zvacniri ale iernii! ;)

 

PS..inca mai caut oglinda dreapta de 954/F4i si la care s'or mai potrivi :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Best I could find, fast...for Adidas.

Link oglinzi

 

Ma gandeam ca poate gasesc una mai aproape, asa gasisem si eu pe ebay. Mersi oricum :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...