Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Am gasit in microfiche faptul ca sunt valve..dar in manuale nu ar zice nici de ai naibii cata presiune sa se bage in furca/telescoape. Deci care stiti ...tell me too :P

Presiune in furca? eu zic s'o umfli la 2atm. :D

 

PS: ce moto?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Auzi tu chiar crezi ca glumeam?? O F1 pc23 din 90.. pai daca are ventile in cap pentru ce naiba sa fie daca nu pentru bagat aer...??? Intreb si eu na..nu dau cu parul. Asa are asta fata, ce sa-i fac. Acolo clar trebuie bagata presiune ideea era sa imi zica cineva daca are una la fel sau macar a auzit cam cat ar fi ok de bagat. Am citit vreo 4 5 manuale si nu am gasit nimic.

Editat de sailordana8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha, m'am uitat si eu mai in amanunt, era la moda in acei ani sa fie furcile dotate cu asa ceva.

cauta intrun Haynes, ceva, poate gasesti si cat trebuie bagat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi tu chiar crezi ca glumeam?? O F1 pc23 din 90.. pai daca are ventile in cap pentru ce naiba sa fie daca nu pentru bagat aer...??? Intreb si eu na..nu dau cu parul. Asa are asta fata, ce sa-i fac. Acolo clar trebuie bagata presiune ideea era sa imi zica cineva daca are una la fel sau macar a auzit cam cat ar fi ok de bagat. Am citit vreo 4 5 manuale si nu am gasit nimic.

 

Pai si daca ai citit 4 manuale si nu scrie nicaieri de presiune.....

Cauta si tu pe google, pe forumuri mai avansate decat al nostru ca se pare ca aici nu a intampinat nimeni problema asta. Din cate stiu eu in furca nu se baga decat ulei, daca stie altcineva diferit ,chiar il rog sa ma contrazica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi tu chiar crezi ca glumeam?? O F1 pc23 din 90.. pai daca are ventile in cap pentru ce naiba sa fie daca nu pentru bagat aer...??? Intreb si eu na..nu dau cu parul. Asa are asta fata, ce sa-i fac. Acolo clar trebuie bagata presiune ideea era sa imi zica cineva daca are una la fel sau macar a auzit cam cat ar fi ok de bagat. Am citit vreo 4 5 manuale si nu am gasit nimic.

 

nici eu nu am gasit nici un manual :D

da am o idee...pune mana pe un "amortizor" din ala si sufla la el pana se face "tare"

daca nu stii cate de tare am si eu ceva cam la fel da mai nou de prin 2002 si ma ofer sa fiu cobai :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare !

am un cbr 600 f2 din 91 de putin timp si as dori sa stiu daca clicaie vreun beculet cand mai are putina benzina in rezervor...are asa ceva ????

... n am riscat sa merg pana sa raman de tot fara benzina! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal. telescoape cu valva am vazut doar pe crosuri si daca bagi aer se intaresc putin telescoapele. depinde de ce vrei sa faci cu moto. daca sunt telescoapele mai moi si sari peste ceva nu prea te simti bine la aterizare. deci dupa cum spuneam nu prea am vazut telescoape de genu asta pe motoare de strada. asfalt uscat ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal. telescoape cu valva am vazut doar pe crosuri si daca bagi aer se intaresc putin telescoapele. depinde de ce vrei sa faci cu moto. daca sunt telescoapele mai moi si sari peste ceva nu prea te simti bine la aterizare. deci dupa cum spuneam nu prea am vazut telescoape de genu asta pe motoare de strada. asfalt uscat ! :D

 

 

Aha,ok merci de raspuns. Ce vreau sa fac cu ea? Sa merg..:P Ideea era ca are acele valve deci clar sunt pentru bagat presiune. Dar nu stiu cat, asta era de fapt problema. Am vazut ca la poll-ul facut aici pe topic au raspuns destui cum ca au F1 ( poate or avea varianta noua :baubau: ) si ma gandeam ca printre ei s-or gasi cativa care sa imi dezlege misterul. Acum are 1,6 si e ok. Doar ca vroiam sa o fac la fel ca in manual.Doar ca acolo..nu zice nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha,ok merci de raspuns. Ce vreau sa fac cu ea? Sa merg..:D Ideea era ca are acele valve deci clar sunt pentru bagat presiune. Dar nu stiu cat, asta era de fapt problema. Am vazut ca la poll-ul facut aici pe topic au raspuns destui cum ca au F1 ( poate or avea varianta noua :P ) si ma gandeam ca printre ei s-or gasi cativa care sa imi dezlege misterul. Acum are 1,6 si e ok. Doar ca vroiam sa o fac la fel ca in manual.Doar ca acolo..nu zice nimic.

incearca 2.0 si vezi cum se simte, incearca 1.2 si vezi iara. Pana la urma o lasi acolo unde esti multumita. Important e ca in ambele furci sa fie setarile identice!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca 2.0 si vezi cum se simte, incearca 1.2 si vezi iara. Pana la urma o lasi acolo unde esti multumita. Important e ca in ambele furci sa fie setarile identice!

 

 

Metoda injumatatirii intervalului. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am intrebat un prieten cate atmosfere baga in telescoapele de la cros si mi-a zis ca 1.2 . incearca sa vezi cum se comporta la valoarea asta . daca bagi prea mult se pot strica semeringurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha! de cand pandesti tu pagina 666, satanistule? :banana:

 

maine te prezinti? :lol:

 

 

Pai nu am mai rezistat sa stau ascuns si sa iau eu toti laurii .M-a mancat limba sa va aduc aminte ca vom platii ptr pacatele noastre !!!!!!!!

 

 

Sper sa tina vremea cu noi si sa vin si io cu dracuta mea mociocicleta !!!

 

 

 

Ce-ti face ala mic ? Se face mare ? :cheers:

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am intrebat un prieten cate atmosfere baga in telescoapele de la cros si mi-a zis ca 1.2 . incearca sa vezi cum se comporta la valoarea asta . daca bagi prea mult se pot strica semeringurile.

 

 

OK merci de informatie. Faza este ca inainte avusese 1.8. Acum i-am schimbat uleiul din telescoape si am zis hai sa facem ca la carte. Dar care carte?! :cheers: Crossul prietenului tau cam cate kg are si ce anvelope+ presiune in ele? Cred ca presiunea in telescoape tine si de asta. Bine, poate ma insel si nu e asa, dar cred totusi ca au legatura :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...