Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

N-am zis ca nu e bn sa ne mai intalnim in Constitutiei cu cei "mai tru ca "noi" ;)", dar e de bun augur sa ne strangem o gasca si sa dam din cand in cand o tura pe arterele mai aglomerate. Uite asa mai tragem un semnal soferilor ca "existam"

Editat de GBit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Exact cum ma asteptam... spune unu o prostie si ceilalti hop dupa ea.

 

Bai GBit... am spus ca EU EEEEEEEEUUUUUUUUUU, DOAR EUUUUUU!!! ZAELU... uneori cunoscut dupa numele Bogdan Ghica...Persoana mea... E clar??? Doar Eu! Joia respectiva nu ma duc la Constitutiei ci stau si la a doua tura la Joia Moto. Motivele erau personale si tineau doar de organizarea manifestarii Joia Moto. Manifestare la care participa cine vrea, daca vrea, cind vrea (ca sint doua ture), cit vrea.

 

I-am spus clar lu Alex ca ramin si la a doua tura si tie ti-am zis inainte sa plecam de la Inter ca eu (iar... DOAR EU, pentru ca decid doar pentru mine) raman si la a doua tura. Si cind ne-am intors si m-ai intrebat unde este Alex ti-am zis ca el s-a dus la Constitutiei si ca daca vrei poti merge si tu doar ca eu ma duc direct la Ursu daca e dupa Joia Moto.

 

Tot ce ti-am zis a fost doar o comunicare a intentiilor mele si nu o decizie a unui grup care m-ar fi delegat pe mine.

 

Nu este vina mea ca tu ai inteles ca "s-a decis" ca si cum s-ar fi facut un consiliu ceva... si de asemenea (repet) incearca pe viitor sa nu mai vorbesti in numele altuia. Asa cum nici eu nu am vorbit in numele altuia decit al meu! Nu de alta... da rproduci tot felul de discutii aiurea in tramvai.

 

E CLAR?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zaelu, am raspuns o data si am crezut ca am lamurit "misterul" nu e nevoie sa sa repeti ceea ce am inteles de prima data

Nu cred ca am "rprodus" vreo discutie si cu asta inchei.

 

merci

Editat de GBit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, sincer... Dca nu iese cu sange, discutia asta e degeaba.

Hai draq sa discutam despre alte cele... Cum ar fi ca am scapat mobra pe jos (stand pe loc si langa ea)...

Eu eram pe partea stanga, am inclinat-o putin pe dreapta sa evit un obstacol cu cricul, si aparent am inclinat-o prea mult... ca n-am mai putut s-o tin dreapta, si m-am dus peste ea...

 

I-am rupt oglinda dreapta...zgariat barbrizul si.... atat...

Chiar ma gandeam sa ii schimb oglinzile, dar n-aveam chef acum... Aparent ea are chef...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, stiu ca nu e bursa aici, dar am vrut sa postez aici intai ca am fost si eu detinator de 600F4i, si ma gandesc ca poate aveti nevoie de asa ceva. Am cumparat o pompa de frana noua si intre timp am vandut motocicleta, nici n am apucat sa o montez, arata asa: http://vzaar.com/videos/62968

 

pret: 250 ron, astept PM

post-40321-1273478929_thumb.jpg

post-40321-1273478944_thumb.jpg

post-40321-1273478953_thumb.jpg

post-40321-1273478966_thumb.jpg

post-40321-1273478970_thumb.jpg

post-40321-1273478976_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti de manetele de genul asta?

1. Avand in vedere ca eu am mainile mici si mi-e greu sa merg cu 2 degete pe frana .. cum scrie la carte .. credeti ca m-ar ajuta?

2. Sa-mi iau originalul, adica Titax, sau merg si imitatii? Care ar fi diferenta?

post-13599-1273479303_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, sincer... Dca nu iese cu sange, discutia asta e degeaba.

Hai draq sa discutam despre alte cele... Cum ar fi ca am scapat mobra pe jos (stand pe loc si langa ea)...

Eu eram pe partea stanga, am inclinat-o putin pe dreapta sa evit un obstacol cu cricul, si aparent am inclinat-o prea mult... ca n-am mai putut s-o tin dreapta, si m-am dus peste ea...

 

I-am rupt oglinda dreapta...zgariat barbrizul si.... atat...

Chiar ma gandeam sa ii schimb oglinzile, dar n-aveam chef acum... Aparent ea are chef...

 

Nu are de ce sa iasa cu sange pt ca nu suntem asa de agresivi precum cainele peste care a dat zaelu...

Aici doar lamurim "mistere" si invatam noi astia care stim mai putine de la cei care au mai multa experienta.

 

Uite ca tot se discuta de crash paduri, poate daca le aveai nu iti zgariai parbrizul..;) dar iese la polish daca nu e zgariat rau.

Editat de GBit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti de manetele de genul asta?

1. Avand in vedere ca eu am mainile mici si mi-e greu sa merg cu 2 degete pe frana .. cum scrie la carte .. credeti ca m-ar ajuta?

2. Sa-mi iau originalul, adica Titax, sau merg si imitatii? Care ar fi diferenta?

astea sunt fix pt mersul cu 2 degete, daca nu esti obisnuit asa nu ti le lua, sunt scurte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pushu, nu e mai usor cu doua degete pentru maini mici? Ca nici eu nu am lopeti si mi-e mai la indemina sa umblu cu doua degete sau chiar unu... mai ales pe frina. Tu vrei ca maneta sa fie cit mai apropiata de manjon sau vrei sa fie mai subtire?

 

Mie mi-a aratat Alex (din Giulesti) cum se regreaza asta originala si pe minimum imi este numai buna. Nu rideti... ca eu m-am uitat la piulitele alea de acolo si nu am inteles cum merge treaba ;) pina nu mi-a aratat el.

 

@Gabarab

 

Man... am oglinda pentru dreapta... originala... SH... ca stinga am facut-o in doua. Deci daca o vrei... pret de la 0 la cit vrei tu daca vrei.

 

 

Apropo... cum se masoara nivelul de fluid din rezervorul ala? Cu mobra pe cricul lateral si ghidonul maxim stinga? sau altfel? In mod normal tre sa fie plin ochi? Da, intrebarea e penala dar...

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti de manetele de genul asta?

1. Avand in vedere ca eu am mainile mici si mi-e greu sa merg cu 2 degete pe frana .. cum scrie la carte .. credeti ca m-ar ajuta?

2. Sa-mi iau originalul, adica Titax, sau merg si imitatii? Care ar fi diferenta?

 

Diferenta sigur e firma pe care nu o mai platesti, dar mai mult ca sigur sunt facute dintr-un material mai slab decat cele Titax.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Gabarab: Nu sti ca asa e vita,cand vrea sa se culce pe jos nici de coarne nu poti sa o mai ti ;) , eu sincer prefer si la manevrele cu motorul oprit sa incalec pe ea si pentru 1 metru,de aceea a mea nu a pascut pana acum de pe jos :agree:

 

@Zelu: Deci sa intelegem ca tu esti Gica Contra si vrei sa ne strici noua intalnirea cea SACRA lasata de stramosii stramosilor nostrii :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Gabarab

 

Man... am oglinda pentru dreapta... originala... SH... ca stinga am facut-o in doua. Deci daca o vrei... pret de la 0 la cit vrei tu daca vrei.

Te sun, gandeste-te la un pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Zelu: Deci sa intelegem ca tu esti Gica Contra si vrei sa ne strici noua intalnirea cea SACRA lasata de stramosii stramosilor nostrii ;)

 

Exact asta a trebuit sa lamuresc in 5 pagini pentru ca deh... m-am trezit nu vorbesc doar eu pentru mine... si vezi ca iar ai mincat un a :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Gabarab: Nu sti ca asa e vita,cand vrea sa se culce pe jos nici de coarne nu poti sa o mai ti ;) , eu sincer prefer si la manevrele cu motorul oprit sa incalec pe ea si pentru 1 metru,de aceea a mea nu a pascut pana acum de pe jos :agree:

 

trebea sa dau cu spatele, urcand un mic obstacol cu roata din spate... Daca ma suiam pe ea, nici acum nu o scoteam

de acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebea sa dau cu spatele, urcand un mic obstacol cu roata din spate... Daca ma suiam pe ea, nici acum nu o scoteam

de acolo...

mai stai si tu in ploaie sa mai cresti daca nu ajungi bine cu picioarele jos, sau cere-i sotiei o pereche de cizme cu toc ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te sun, gandeste-te la un pret.

 

 

Apai ti-am zis sa te gindesti tu daca vrei... la mine nu e piesa de pus pe "i-bei". Imi prisoseste si tie iti trebuieste... daca vrei sa dai un suc pe ea... OK... daca nu... si pe gratis daca o vrei mi-e la fel.

 

Stai sa ajung acasa sa o montez ca le-am desfacut sa le curat de rugina si sa le dau cu WD40. Vezi ca nu am suruburile de prindere pe carena... le folosesti pe cele vechi. Eu am avut niste stirbaturi ruginite... marca Alfa or something ;) ...cred ca inca le am pe oglinzile noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@pushu: parerea mea e ca sunt bune. Astea care nu-s titax sunt din aluminiu (nu dintr-un aliaj de origine necunoscuta cum s-a scris mai sus). Titax-urile originale stiu sigur ca vin in varianta "vreti lungi sau scurte?", la astea nu stiu cum sta treaba, dar din poze par varianta lunga...

 

@gabarab: am eu un barbriz stock, daca ai nevoie imi spui (nu stiu insa in ce stare e, trebuie verificat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai raman cu bani pana in weekend poate bag o tura Cheia-Siriu sau macar un amc zilele astea...Care stii programul? Sper sa nu mai nimeresc in mijlocul competitiei Taricescu junior.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti de manetele de genul asta?

1. Avand in vedere ca eu am mainile mici si mi-e greu sa merg cu 2 degete pe frana .. cum scrie la carte .. credeti ca m-ar ajuta?

2. Sa-mi iau originalul, adica Titax, sau merg si imitatii? Care ar fi diferenta?

 

Din astea am vrut sa-mi iau si eu de pe ebay. Diferente nu prea sunt, poate finisaje, ca materialul e acelasi. Sunt sanse mai mici sa se rupa alea mai scurte decat alea normale. Daca te hotarasti sa-ti iei, sa-mi spui si mie, poate ne combinam la transport ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o problema: care ar putea fi cauza slabirii manetei de ambreiaj? A cablul; B reglare; C probleme ambreiaj ?

 

Acum ma duc sa vad daca pot sa mai strang cablul dar mi-a intrat morcovul+iepuras+vanator, in gaura cea veche, si as vrea sa schimb cablul dar in afara de LOUIS cu distribuitori Kromau cine ar mai aduce cabluri ptr F4 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...