Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Livreaza si in Romania, mai ales ebay.co.uk (sau .de daca stii germaneste)

Ia iridium fata, ca doar nu le schimbi ca pe posete :-D

:alcy: stiu ca livreaza si in romania, stiu ce este ebay :laugh:))

Dar ma interesa ceva furnizori de la noi din tara.

Iridium iau pentru ca asa scrie in manual, dar eram doar curioasa daca merg si normale. Dar am aflat raspunsul ca NU.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: stiu ca livreaza si in romania, stiu ce este ebay :blbl:))

Dar ma interesa ceva furnizori de la noi din tara.

Iridium iau pentru ca asa scrie in manual, dar eram doar curioasa daca merg si normale. Dar am aflat raspunsul ca NU.

 

Tocmai te-ai plans ca aici le gasesti la 90 RON/bucata. Nu ti-e clar cat costa la "furnizori" din romania? :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu azi am vazut in trafic trei scuteristi. Mergand. :laugh: In conditiile in care mie mi-era frica sa merg cu moto la 15 grade pe soare si astia mergeau azi la minus X pe ploaie/lapovita am ajuns la conluzia ca n-am invatat nimic la scoala moto si nici in anul de and am carnetul. Ba din contra, incep sa cred ca am facut rau ca mi l-am luat ... :alcy:

Editat de claudiu*
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E85 - p'in juru' Urziceniului era o gheata si ploua cu "margele" de gheata... Imi intra ASC-ul din 50 in 50 de metri cand imi scapa piciorul pe pedala. Cand ce sa vezi... pupaza (scuteristu') zbrrrrr pe langa mine.... Ar ramas prost (mai prost decat eram deja). Daca nu-mi era frica sa las volanu' faceam si-o poza :-D Si prin Bacau era unu pe moped. Astia ca astia...dar prin toate orasele prin care am trecut azi am dat peste BICICLISTI. In conditiile in care nu era nicaieri peste 0 grade si n-am vazut decat vo' 2 cu manusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia ca astia...dar prin toate orasele prin care am trecut azi am dat peste BICICLISTI. In conditiile in care nu era nicaieri peste 0 grade si n-am vazut decat vo' 2 cu manusi.

 

Pe bicicleta caldura nu o astepti de la agregat, ci vine din interiorul tau. Nu radeti, dar pe vremea cand eram "tanar si nelinistit" si bagam pedale "cu acte-n regula", iarna era fun pentru antrenament. :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tractiune spate + polei + freezing rain = anal love.

Dar sunt intreg dupa 500 km, deci LMA .ro

 

explica-mi si mie ce e aia "freezing rain"... ah...vroiai sa spui polei...da, acum am inteles...ce ti-e si cu toti redactorii astia de stiri brain washed...

Mesaj completat

cred ca tu vroiai sa spui:

 

Tractiune spate + polei + freezing brain = anal love.

 

 

:alcy: :laugh:

Editat de droom
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:alcy: :laugh:

 

Amicul meu pelican, esti la fel de eficient ca o grenada aruncata intr-un club de manelisti.

Hm, daca ma gandesc mai bine grenada aia ar fi chiar eficienta.

 

Intamplator freezing rain are chiar si un cod METAR. Te rog sa-mi accepti scuzele umile pline de piosenie care cu siguranta vor fi urmate de forme de autoflagelare diverse, pentru faptul ca nu am gasit corespondentul in limba romana al acestei expresii.

Cum ar zice MB, Binepa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intamplator freezing rain are chiar si un cod METAR. Te rog sa-mi accepti scuzele umile pline de piosenie care cu siguranta vor fi urmate de forme de autoflagelare diverse, pentru faptul ca nu am gasit corespondentul in limba romana al acestei expresii.

Cum ar zice MB, Binepa.

 

 

Lasa, nu-i nevoie de autoflagelare :laugh: , se intampla si la case mai mari, vezi Realitatea si Antena, care ieri au dat intr-una din gura cu "freezing rain". Care, cu cod METAR sau nu, pe romaneste e polei. Cat despre pelican, care e specie protejata :alcy:, e bine sa il lasam sa isi incalzeasca penele si ciocul prin tarile calde, ca daca il aducem mai repede inapoi dam sigur in dadaism... pa back to you!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi fi un troll pana la capat si voi continua offtopicul : freezing rain este unul din fenomele prin care se produce poleiul. Gen. Eu nu l-am vazut la televizor, l-am vazut "face to face" ca sa zic asa.

 

bine, mai, :alcy: si uite-asa ajung eu supermembru... off (topic), off(topic), mai, mai...

Editat de droom
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa o dau si eu in off-topic. Oricum on-topic nu poate fi nimeni pe vremea asta :laugh:

Freezing rain e ploaia care ingheata pana sa ajunga la sol spre deosebire de polei care e un strat subtire de gheata pe jos. Poate exista in romana echivalentul :alcy: dar eu unul nu il gasesc acum prin memorie.

Concluzia e ca nici o limba nu este completa si chiar daca ar fi nu am putea-o noi folosi, din motive de "dotare".

 

LE. cred ca grindina e cel mai apropiat termen, doar ca de una marunta.

Editat de claudiu*
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca esteti voi destepti si o ardeti cu off topicele.

Claudiu: ia uite cum readucem lumea ontopic:

 

Ce ulei sa imi pun in mobra?

Ce cauciucuri sa folosesc la anu'?

Ce presiune in roti bagati?

Cum e mai ok sa iei curbele?

Ce mecanic folositi?

Ce marime purtati la kiloti si manusi?

La cati km se schimba pasagera/ul?

...si mai am :laugh:

.... Asta ca sa ne tina ocupati macar o luna... :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca esteti voi destepti si o ardeti cu off topicele.

Claudiu: ia uite cum readucem lumea ontopic:

 

Ce ulei sa imi pun in mobra? S-a mai scris

Ce cauciucuri sa folosesc la anu'? S-a mai scris

Ce presiune in roti bagati? S-a mai scris

Cum e mai ok sa iei curbele? S-a mai scris

Ce mecanic folositi? S-a mai scris

Ce marime purtati la kiloti si manusi? S-a mai scris

La cati km se schimba pasagera/ul? Asta nu s-a mai scris; deci astept pareri. Si fara raspunsuri destepte de genu "la cati km iti permiti"

...si mai am :blbl: Si asta s-a mai scris

.... Asta ca sa ne tina ocupati macar o luna... :alcy: Nu cred; si e vorba de vreo 3 luni :laugh:

Editat de claudiu*
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa o dau si eu in off-topic. Oricum on-topic nu poate fi nimeni pe vremea asta :blbl:

Freezing rain e ploaia care ingheata pana sa ajunga la sol spre deosebire de polei care e un strat subtire de gheata pe jos. Poate exista in romana echivalentul :alcy: dar eu unul nu il gasesc acum prin memorie.

Concluzia e ca nici o limba nu este completa si chiar daca ar fi nu am putea-o noi folosi, din motive de "dotare".

 

LE. cred ca grindina e cel mai apropiat termen, doar ca de una marunta.

 

Ce bine le mai stii tu, mai Claudiule! Puteai sa verifici macar linkul pe care ti l-am dat.

 

Dexonline: "POLĂI1, poleiuri, s. n. Strat subțire de gheață, continuu și neted, care acoperă uneori porțiuni din suprafața solului, arborii sau obiectele care se află în aer liber și care este format prin înghețarea apei provenite din ploaie sau din topirea zăpezii"

 

Wikipedia: "Freezing rain is the name given to rain that falls when surface temperatures are below freezing. The raindrops become supercooled while passing through a sub-freezing layer of air, many hundred feet (or meters), just above the surface, and then freeze upon impact with any object they encounter.[1] The resulting ice, called glaze, can accumulate to a thickness of several centimeters. The METAR code for freezing rain is FZRA."

 

Prin urmare nu ingheata in aer...dar, nu, voi trebuie sa o tineti una si buna: betmen, betmen ... :laugh: hai, mai bine ziceti cu ce va omorati timpul prin casa pe asa o vreme faina....brrrr...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

droom insisti sa-ti dai cu ciocanul peste degete.

The resulting ice, called glaze,...
.

Cam ce crezi tu ca este glaze ice?

*hint*polei*hint*

 

Si cand ma gandesc ca dai paste la chestii de genul "Freezing rain is the name given to rain"....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

droom insisti sa-ti dai cu ciocanul peste degete.

.

Cam ce crezi tu ca este glaze ice?

*hint*polei*hint*

 

Si cand ma gandesc ca dai paste la chestii de genul "Freezing rain is the name given to rain"....

"The rain in Spain stays mainly in the plain"

 

 

 

da eu zica sa nu vorbiti de ploaie .... ca apare "calduta "poe aici si intreaba ce e aia

 

 

 

on topic .. ce ziceai de ceva munte/cabana

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de dat cu ciocanul peste degete, voi cum ati suportat perioada in care ati ramas fara permis? Prin grija politiei rutiere Iasi eu am luat o luna suspendare si mai am o saptamana de indurat, dar m-au trecut pana acum toti dracii si simt ca ma iau din nou la rand. Umilinta maxima a fost ca acum nu mai pot sa-i zic nimic sotiei de felul in care conduce ca sunt la mana ei...

Editat de droom
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...