Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Salutare,

Sunt Ovidiu, 27 ani din Alexandria ... Motorul meu:

 

Honda CBR F4i Sport

An fabricatie: 2002

Rulaj: 14.200 Km

CP: 120

 

Nu te supara dar "sport" inseamna cu saua din 2 bucati...deci a ta o fii ea de fel sportiva dar nu e modelul "Sport"

Una peste alta sa ai parte de ea si bine ai venit!

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare,

Sunt Ovidiu, 27 ani din Alexandria ... Motorul meu:

 

Honda CBR F4i Sport

An fabricatie: 2002

Rulaj: 14.200 Km

CP: 120

 

Bine ai venit Ovidiu! :rolleyes: Frumoasa Honda, dar 120 CP?

 

Salut...topicul de matrimoniale e intr-o sectiune diferita :D

 

..iar tu esti offtopic!

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rog sa mutati CHAT-ul pe Matrimoniale, pentru ca nu am sa am chef sa rasfoiesc sute de pagini ca sa gasesc o informatie utila!

Thx!

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bă tu eÂşti dus? Faci contra-propagandă?! :D

Scuze, azi e o zi grea :rolleyes:

 

Rog sa mutati CHAT-ul pe Matrimoniale, pentru ca nu am sa am chef sa rasfoiesc sute de pagini ca sa gasesc o informatie utila!

Thx!

Mi scuzy, my bad, nu se mai repeta. :P

 

Ramane batut in cuie, intalnirea oficiala a F-istilor in fiecaer Joi la ora 19 in Prostitutiei? :ph34r:

 

LE: acum am vazut post KHAEL, incerc sa ajung si eu. Se pare ca in viata mea exista inca factori ce-mi pot disturba programul linistit :D

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri dupa ce am scos-o din spalatorie si stergeam jantele, am observat ca pe dreapta placutele-s mancate de tot iar pe stanga parca-s noi. Mi-am luat placute pe fata noi, acum o luna. Trebuie sa schimb lichidul de frana si sa-i fac o aerisire?

Cine se ma ajuta, ca nu am mai facut operatia asta? Adi? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adi? :D

Da mah, ce vrei, iara vrei ceva? :rolleyes:

Daca faci rost de un furtun transparent de perfuzie (sa aiba cam 50cm) si o sticluta de lichid de frana schimbam lichidul cu totul si aerisim. Mie mi'e sa nu ai pistonasele blocate pe partea stanga, insa e putin probabil ca toate 4 sa fie blocate. Cel mai probabil ai aer in instalatie.

Problema e ca nu stiu cand putem face asta, ca maine plec din Buc., iar diseara am niste treburi.. :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa precizez, frana incepe sa tina dupa jumatatea cursei manetei!

Pai e clar, ai aer in instalatie (cel mai probabil) sau garniturile de la pompa de frana ciufulite. Dar de cand face asa, ca parca nu am sesizat acest "aspect" cand am mers si eu cu ea..

 

Si la mine e la fel si lichidu de frana fata e sub liniuta aia... :rolleyes: Ce trebuie sa fac ?

Sa compleCtezi. :D

Si la mine e putin sub linie, ca atunci cand am schimbat placutele am si aerisit sistemul si s'a pierdut niste lichid. Mai important e sa fie foarte bine aerisit sistemul decat sa fie perfect pe linie nivelul.

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam fain pentru welcome @antemiu si @adidas - pe fisa de la Rar scrie - 80 kw - presupun ca asta inseamna 120 CP. Mi-am luat Honda fiindca am inteles ca-i mai permisibila la greseli fata de Yamaha. Si pentru ca imi place Honda, ca firma de motoare ... consider ca motorizarea honda este cea mai fiabila pentru gustul meu, franarea excelenta ... astept pana maine sa-mi iasa placutzele de inmatriculare si sunt pe ea :D

 

P.S. N-am stiu ca daca nu are saua despartita nu este "Sport" ... vroiam sa intreb, stie cineva unde pot face o copie la cheie, fiindca am nevoie neaparata una de rezerva ... din cate am inteles eu cheia mea nu are cip pe ea insa este codata ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam fain pentru welcome @antemiu si @adidas - pe fisa de la Rar scrie - 80 kw - presupun ca asta inseamna 120 CP. Mi-am luat Honda fiindca am inteles ca-i mai permisibila la greseli fata de Yamaha. Si pentru ca imi place Honda, ca firma de motoare ... consider ca motorizarea honda este cea mai fiabila pentru gustul meu, franarea excelenta ... astept pana maine sa-mi iasa placutzele de inmatriculare si sunt pe ea :rolleyes:

 

P.S. N-am stiu ca daca nu are saua despartita nu este "Sport" ... vroiam sa intreb, stie cineva unde pot face o copie la cheie, fiindca am nevoie neaparata una de rezerva ... din cate am inteles eu cheia mea nu are cip pe ea insa este codata ...

 

80 Kw * 1.34102209 = 107 HP :ph34r:

 

Cheie? Cumperi una bruta de la Honda (aprox. 130 RON), o decupezi la un atelier (are CIP dar nu spui ca are ca te rupe la pret, eu am dat 70 RON ) si apoi mergi la Service la Honda sa ti-o codeze (62 RON) Cam atat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te supara dar "sport" inseamna cu saua din 2 bucati...deci a ta o fii ea de fel sportiva dar nu e modelul "Sport"

 

... dar ce e mai vere, ... enduro sau choper ? ... daca nu e sport !?

 

De unde dracu' scoateti regulile astea nu stiu !? Intr-adevar, exista si modelul sport, ala cu doua sei, dar ... atat ! Restul e la fel !

CBR600F, ti se pare ca seamana cu un power-cruiser ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Petrica, nu este modelul care are "Sport" in denumire. Este F4i normal, insa nu si "Sport".

Eu te inteleg ca din punctul tau de vedere "toate ie la fel", ca si din punctul meu de vedere toate caprele sunt capre si toate ciopărele sunt ciopăre.

Insa nu imi exprim parerile in curtea lor. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...