Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

Vizitator _Raul_
salut.am si eu o aprilia pegaso proaspat achizitionata,dar care are nevoie de gume noi...eu m-am gandit sa ii pun de cross...ce ziceti?a incercat careva?ii sta bine?niste sfaturi va rog.bafta!

 

 

ceva mixt m-ar avantaja...nu de alta,dar merg numai pe sosea,dar avand in vedere ca mai trebuie sa trec peste liniile de tramvai si din cand in cand pe drumuri de piatra,prefer sa fiu mai sigur ca nu imi rup gatul cu slicuri :D

 

In acest topic vei gasi informatia de care ai nevoie:

Cauciucuri ON/OFF

 

Pentru ce vrei tu (le-am ordonat, aproximativ, dupa pret):

Heidenau K60

post-3763-1243718253_thumb.jpg

 

Heidenau K76

post-3763-1243718279_thumb.jpg

 

Mitas E07

Mitas E08

post-3763-1243718297_thumb.jpg

 

Metzeler Tourance

Metzeler Tourance EXP

Metzeler Enduro 1

Metzeler Enduro 2

post-3763-1243718311_thumb.jpg

 

Metzeler Enduro 3

post-3763-1243718329_thumb.jpg

 

Michelin Anakee

Michelin Sirac

post-3763-1243718341_thumb.jpg

 

Heidenau la MaxiScooter in Timisoara (importatorii), Mitas la Chemtraders in Bucuresti (importatorii), Metzeler (din ce stiu eu, nu garantez 100 % ca este cel mai ieftin) - user-ul @Romi3 (www.romimoto.ro).

Michelin cred ca tot el ar fi o optiune ok. Dar sunt destul de scumpe si nu stiu daca se merita diferenta intre ele si Heidenau sau Mitas.

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut, heidenau K76 am pus eu pt sezonul asta si is super si la pret si la drum de oricare ar fi el, mai greutz cu namolu si nisipu mai fin inrest sunt super fie pe starda fie pe varf de munte, iti recomand , Salur si Asfalt Uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mergi numai pe asfalt si,din cand-in-cand :P pe acostament,e mai bun (aderenta mai buna,rulare mai lina) E 08.De unde esti?

 

 

stau undeva pe langa bucuresti...mai precis jud Ilfov :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

niste placute de frana pentru o pegaso '92 aveti idee de unde pot lua?

Eu am o pereche de fata si se nu potrivesc la a mea(or fi pentru modelul de dinainte de 97?).Mai tarziu caut un desen cu ele in care sunt date si dimensiunile,sa le vezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, incearca aici 0742130379 , BB Motors, langa giratoriu colentina-mihai bravu-mosilor

 

http://www.piesemoto.ro/ro/index.php?id=10020

 

http://www.anunturi-moto.ro/contact.php

 

moto racing, str energeticienilor nr 120-126, 0722364118

 

fulvio 0722623114, asta-i macaronar, standul lui este v-a-v de standurile auto, vitan barzesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, incearca aici 0742130379 , BB Motors, langa giratoriu colentina-mihai bravu-mosilor

 

http://www.piesemoto.ro/ro/index.php?id=10020

 

http://www.anunturi-moto.ro/contact.php

 

moto racing, str energeticienilor nr 120-126, 0722364118

 

fulvio 0722623114, asta-i macaronar, standul lui este v-a-v de standurile auto, vitan barzesti

 

 

multumesc,am gasit la unu dintre ei ;) maine le am.raman dator cu o bere :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa vezi...gasisem la unu in vitan la 90 de ROn,dar m a sunat tata si mi a zis ca a gasit la un tip,de pe vremea cand era el motorist (cam prin 94-95)...pretl a fost de 25 Ron :blink: -doar spate .un pret bun,avand in vedere ca noi sunt 20 si cv de euro :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toata lumea calare pe Pegasi, am si eu nevoie de un parbriz de Turing ca al meu e mic si ma oboseste la drum lung. Ma poate ajuta cineva? multumesc. Respect si Asfalt Uscat

mergi mai incet >>> 80 - 90 km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergi mai incet >>> 80 - 90 km/h

 

Dap sa sti ca ai dreptate Jordash, mi-ar face bine un mers mai lejer asa, dar din pacate eu am constanta la 100 :bounce: si m-ar ajuta unpika parbrizu.Mersi oricum. Respect si Asfalt Uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap sa sti ca ai dreptate Jordash, mi-ar face bine un mers mai lejer asa, dar din pacate eu am constanta la 100 :bounce: si m-ar ajuta unpika parbrizu.Mersi oricum. Respect si Asfalt Uscat.

 

tare as fi curios sa vad diferenta ( cu geam mai inalt )... de curand am facut un drum d vreo 350 km la o viteza d croaziera d 100 - 110 km/h.....m-a rupt in doua...nu mai vreau....trec la transalp sau fazer , ramane sa ma decid

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tare as fi curios sa vad diferenta ( cu geam mai inalt )... de curand am facut un drum d vreo 350 km la o viteza d croaziera d 100 - 110 km/h.....m-a rupt in doua...nu mai vreau....trec la transalp sau fazer , ramane sa ma decid

 

 

 

totusi sa nu ramana unii dintre voi ... surprinsi cat de competitiv e ..pegaso---ul....

..acum comparandul cu suzuky xf ..650... dupa ce am invatat sa calaresc namila mai greoaie(pegasoul)...parca nu las mai schimba...:bounce: mai ales pt furca lui care face minuni comparativ cu a rivalului japonez....

 

ca si minus totusi greutatea mai mare...cu vreo 40 de kile la plin totusi dezavantajeaza .... un ...calaret micut... norocu meu ...e ca am deja 110 kile :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...