Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

Pai propune ceva....sunt sigur ca vor veni si oameni fara STFuri (vezi eu) dar care sunt interesati de miscarea asta.....ce iti recomand : zii o zi in timpul saptamanii seara fiindca cu vremea asta probabil in week-end oamenii pleaca la plimbari mai lungi....

 

Sorin ... eu am aparut relativ tarziu pe threadul asta ... nu ma consider o indeajuns de "important" sa convoc STF-istii la o adunare ...

Initiatorii threadului ar trebui sa faca asta. Am mai fost si eu la intalniri ... stiu cat de greu se ajunge la o intalnire, chiar si bine organizata ...

Ma gandeam, sa propunem o adunare de genul o data pe an ... la Biker's ca e spatiu mare si frumos, e loc de etalare ... discutii ... imprieteniri ... etc.

Ar trebui vizat o data la care se face intrunire la Bucuresti, ca si cei din tzara sa poata impusca 2 lucruri de-o data ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pai propune ceva....sunt sigur ca vor veni si oameni fara STFuri (vezi eu) dar care sunt interesati de miscarea asta.....ce iti recomand : zii o zi in timpul saptamanii seara fiindca cu vremea asta probabil in week-end oamenii pleaca la plimbari mai lungi....

 

propuneri doar sa fie.....nu conteaza din partea cui vin.eu ma numar printre cei care ar veni la o adunare de STF-isti(ce sec suna :( )...ca se pare ca pana la urma motoreta mea asa se numeste,desi stii si tu ca eu speram la o alta de numire...dar in primavara anului viitor se va vedea adevarata denumire :)

post-35274-1279024916_thumb.jpg

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh:

Dude ... ce noutati mai ai ?

Ce-ai facut cu coada ?

Mesaj completat

propuneri doar sa fie.....nu conteaza din partea cui vin.eu ma numar printre cei care ar veni la o adunare de STF-isti(ce sec suna)...

 

Daca vrei ... fac acum o propunere si-ti garantez ca inafara de tine, MetalWarrior si Sorin128 n-o sa raspunda ... iar IceMan nu e in tzara :D

Poate or mai fi cativa ... sa speram.

Haideti sa propunem locatii ... Eu am zis Biker's ca are parcarea aia misto si e cat de cat calumea ... dar poate mai sunt, eu nu's prea umblat pe la bodegi :) asa ca astept propuneri.

Ar fi frumos ca inafara de un stil si o "subcultura" pe care o adoptam, sa devenim si un fel de comunitate ... sa ne cunoastem, sa prinda lumea si gustul nostru

 

So ... hai s-o facem. Serios ! Hai sa gasim o solutie sa ne vedem in vara asta in mod organizat.

 

Eu ma gandesc la urmatoarele lucruri, spuneti-mi daca vi se pare ok si va rog veniti cu modificari/adaosuri.

1. Reclama banner in "motociclism.ro" - Ma ocup eu de grafica, poate cineva moderator, sau supermenbru poate sa intrebe conditiile de a pune reclama aici (fara costuri - pentru ca nu facem o organizare la care sa castigam ceva) - eventual raman eu si spal vase :(

2. De gasit o bodega mistocutza in stil moto cu parcare neeaparat ... in care sa ne punem mobrele, << si eventual cu o mica hartie tipizata in care sunt incluse campuri cu model/an/modificari, etc ... (?!) >>

 

Cam atat m-a dus capul pana acum :laugh: Sunt sigur ca va fi greu sa ne miscam, mai ales daca moderatorii nu accepta o reclama sau ceva ...

 

Mesaj completat

aaa ... ceva idei, dar ma indoiesc ca nu stiati de forumul asta:

 

http://www.customfighters.com/forums/showthread.php?t=4845

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei ... fac acum o propunere si-ti garantez ca inafara de tine, MetalWarrior si Sorin128 n-o sa raspunda ... iar IceMan nu e in tzara :)

Poate or mai fi cativa ... sa speram.

Eu zic prezent, desi nu am STF, doar un naked amarat :laugh: Poate intr-o zi va lua drumul modificarilor si va ajunge un STF.

 

nervOptik - daca gsxr-ul tau de 1100 este un STF negru, il stiu, l-am studiat anul trecut in parcare la Militari Shopping Center :( , dar poate ma insel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai oameni buni, uite ce va propun eu....la inceputul lui Septembrie sper sa strangem (pentru a treia oara anul asta) hornetistii la o intalneala la mare. Mai mult ca sigur macar eu si George vom fi acolo. Ocazia este perfecta de a vedea/cunoaste cat mai multe/multi STFuri/STFisti....Locatia va fi in una din statiuni probabil, va fi vorba de un week-end cu cazare la pensiuni mici sau corturi, iar 250 km de Bucuresti nu cred ca reprezinta o problema pentru nimeni. Daca suna bine si daca e cineva interesat va voi tine la curent.

 

P.S. : Pun si eu cateva poze a non-STFului meu pentru(poate) inspiratie.

post-32983-1279086979_thumb.jpg

post-32983-1279086985_thumb.jpg

post-32983-1279086994_thumb.jpg

post-32983-1279087004_thumb.jpg

post-32983-1279087010_thumb.jpg

post-32983-1279087026_thumb.jpg

post-32983-1279087043_thumb.jpg

post-32983-1279087051_thumb.jpg

post-32983-1279087057_thumb.jpg

post-32983-1279087066_thumb.jpg

post-32983-1279087073_thumb.jpg

post-32983-1279087095_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respect george. Superb Hornetul tau. Nu-mi vine sa cred ce bine sta codita aia de r6 acolo.10/10.

E finalizat proiectul sau mai ai de lucru ?

 

multumesc de aprecieri :( .....e "under construction" inca,acum sincer nu vreau sa lucrez la el vreau sa motoresc...dar din 15 octombrie reiau munca...nu mai e mult,dar trebuie desfacut tot din nou.va fi mai mult un rat-bike decat un STF :laugh:

Mesaj completat

Pai oameni buni, uite ce va propun eu....la inceputul lui Septembrie sper sa strangem (pentru a treia oara anul asta) hornetistii la o intalneala la mare. Mai mult ca sigur macar eu si George vom fi acolo. Ocazia este perfecta de a vedea/cunoaste cat mai multe/multi STFuri/STFisti....Locatia va fi in una din statiuni probabil, va fi vorba de un week-end cu cazare la pensiuni mici sau corturi, iar 250 km de Bucuresti nu cred ca reprezinta o problema pentru nimeni. Daca suna bine si daca e cineva interesat va voi tine la curent.

 

P.S. : Pun si eu cateva poze a non-STFului meu pentru(poate) inspiratie.

 

yep....agree.cel putin noi doi vom fi acolo :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai oameni buni, uite ce va propun eu....la inceputul lui Septembrie sper sa strangem (pentru a treia oara anul asta) hornetistii la o intalneala la mare. Mai mult ca sigur macar eu si George vom fi acolo. Ocazia este perfecta de a vedea/cunoaste cat mai multe/multi STFuri/STFisti....Locatia va fi in una din statiuni probabil, va fi vorba de un week-end cu cazare la pensiuni mici sau corturi, iar 250 km de Bucuresti nu cred ca reprezinta o problema pentru nimeni. Daca suna bine si daca e cineva interesat va voi tine la curent.

 

P.S. : Pun si eu cateva poze a non-STFului meu pentru(poate) inspiratie.

 

Ok ... suna bine in principiu ... numai ca nu cred ca va avea rezultatul scontat din moment ce va fi o adunare de hornetisti ... Nu ma intelege gresit, mie imi place orice fier cu 2 roti ... numai ca ma tem sa nu se simta alti mofturosi ciudat sau ca se asociaza STF-ul cu honda hornet :( .. zic si eu ... tre sa iei in calcul toate profilele psihologice :)

 

Putem totusi sa perfectionam ideea ?

Mi se pare bine in weekend intr-o statiune de munte ... chiar perfect.

Hornetistii au stabilit deja o data la inceputul lui sept? ... sau inca nu?

Sunt de parere ca ar fi cazul sa facem niste advertising ... indiferent in ce fel .. print / banner ...

 

Later edit:

Sorin, clestele de la ambreiaj e Rizoma ?

Si farul e de la Gixxer k8 ?

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am stabilit ffff sigur week-end-ul dar 90% va fi primul din Septembrie...dupa aceasta data asteptam nasterea unei mini-hornetiste si trebuie sa fim inapoi in Bucuresti alaturi de fericitul prieten, viitor tatic. Daaaaaarrr....avem la dispozitie un intreg August...e doar o propunere....mai departe poate ar fi bine sa "se ocupe" cineva care este intr-adevar STF-ist ( :( )...Nu iti face probleme ca hornetistii sunt asa un grup "exclusivist"....dimpotriva, suntem o mana de prieteni care din intamplare au acelasi tip de mobra si acceptam cu bratele deschise pe oricine vrea sa ni se alature (asta legat de intalnirea din Septembrie).

 

P.S.: La ce spui tu "cleste"???? Singurele lucruri pe care scrie Rizoma sunt mansoanele.....Farul e intr-adevar de GSXR...

Editat de sorin128
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am stabilit ffff sigur week-end-ul dar 90% va fi primul din Septembrie...dupa aceasta data asteptam nasterea unei mini-hornetiste si trebuie sa fim inapoi in Bucuresti alaturi de fericitul prieten, viitor tatic. Daaaaaarrr....avem la dispozitie un intreg August...e doar o propunere....mai departe poate ar fi bine sa "se ocupe" cineva care este intr-adevar STF-ist ( :( )...Nu iti face probleme ca hornetistii sunt asa un grup "exclusivist"....dimpotriva, suntem o mana de prieteni care din intamplare au acelasi tip de mobra si acceptam cu bratele deschise pe oricine vrea sa ni se alature (asta legat de intalnirea din Septembrie).

 

P.S.: La ce spui tu "cleste"???? Singurele lucruri pe care scrie Rizoma sunt mansoanele.....Farul e intr-adevar de GSXR...

:) Ok ... august ar fi mai misto .. vedem cum decurge discutia, asteptam si alte pareri ...

Cleste = maneta = levier ... daca vrei :laugh: Dar eu stiu denumirea de cleste ... partea care o strangi in mana pana la prima articulatie (surub), fara restul ansamblului.

Cre' c'a costat ceva banuti farul ala ... arata super jmecher pe mobra :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, levierele nu sunt Rizoma, sunt intr-adevar scurte,cu reglaje,after-market, fabricate undeva in Germania din cate am inteles....Farul - este adevarat - a costat un pic cam mult, dar si mie imi place maxim cum ii sta pe Hornet. Multumesc de apreciere. :(

 

P.S.: Asa, ca si fun-factor : mobra mea si al lui George au fost modificate "cot la cot" in aceeasi perioada, cu sute de ore petrecute la telefon, cu idei zburdand dintr-o parte in alta si zeci de mii de draci....de aia atat eu cat si George apreciem customizarile....

Editat de sorin128
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, levierele nu sunt Rizoma, sunt intr-adevar scurte,cu reglaje,after-market, fabricate undeva in Germania din cate am inteles....Farul - este adevarat - a costat un pic cam mult, dar si mie imi place maxim cum ii sta pe Hornet. Multumesc de apreciere. :)

 

P.S.: Asa, ca si fun-factor : mobra mea si al lui George au fost modificate "cot la cot" in aceeasi perioada, cu sute de ore petrecute la telefon, cu idei zburdand dintr-o parte in alta si zeci de mii de draci....de aia atat eu cat si George apreciem customizarile....

Pai sa va dau si numarul meu de telefon atunci :laugh: ... putem face conferinta :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

poate are nevoie careva:

vand urmatoarele pentru kawasaki ninja an '98:

carena frontala(o mica fisura)-80 euro

bord(stare perfecta)-100 euro

suport bord-far-15 euro

far(stare perfecta,fara prinderi rupte)-90 euro

sistem ram air complet- 80 euro

windshield negru,fara zgarieturi-25 euro

toate preturile sunt fixe

pt detalii pm sau mail ecko_unlimited_99@yahoo.com

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit si eu sa ma apropii de final cu a

. Il vand, mi-a mancat sufletul.

b4.jpg

b1.jpg

Mesaj completat

P.S. : Pun si eu cateva poze a non-STFului meu pentru(poate) inspiratie.

Heheh, avem acelasi far... :baldy:

b3.jpg

b5.jpg

Editat de Hellicks Hellmet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit si eu sa ma apropii de final cu a
. Il vand, mi-a mancat sufletul.

 

De ce ti-a mancat sufletul ?

Arata bine ... mie-mi place ^_^

 

P.S. Vezi ca numarul pe bascula e o sansa in plus sa-ti phoota un politzai ziua ...

bafta.

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de apreciere. Mi-a mancat sufletul in primul rand prin volumul de munca investit, iar apoi prin nenumaratele si nesfarsitele probleme care au aparut in constructia lui. Pot sa spun cu mana pe inima ca e ULTIMUL motor pe care il modific evăr. ^_^

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....Pot sa spun cu mana pe inima ca e ULTIMUL motor pe care il modific evăr. :)

Uelcăm tu dă clab!!! ^_^

Mesaj completat

Pai oameni buni, uite ce va propun eu....la inceputul lui Septembrie sper sa strangem (pentru a treia oara anul asta) hornetistii la o intalneala la mare. Mai mult ca sigur macar eu si George vom fi acolo. Ocazia este perfecta de a vedea/cunoaste cat mai multe/multi STFuri/STFisti....Locatia va fi in una din statiuni probabil, va fi vorba de un week-end cu cazare la pensiuni mici sau corturi, iar 250 km de Bucuresti nu cred ca reprezinta o problema pentru nimeni. Daca suna bine si daca e cineva interesat va voi tine la curent.

....

As promised....va tin la curent : vedeti pe ultimele pagini ale topicului asta detaliile legate de intalneala.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...