Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare RR-istilor !

De curand mi-am indeplinit si eu visul si am ajuns in posesia unui CBR 600 RR din 2003. :kiss:

Duminica am facut si eu prima iesire cu noua achizitie si am ramas foarte placut impresionata. E tot ce mi-am dorit.

 

 

Asfalt uscat tuturor!

 

 

 

 

P.S. Am vrut sa atasez si o poza dar nu stiu din ce cauza nu am reusit. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.

 

unde gasesc si eu niste crash-paduri pt cbr 600 RR?

www.motoriders.ro, pe viilor, mi-am luat rizoma de la ei :kiss:

post-22113-1237363696_thumb.jpg

Editat de Barbie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rizoma intr-adevar, insa pentru modelul asta (2003-2006) Rizoma face niste crashpad-uri foarte slabe dupa parerea mea.

 

Sunt niste buloane care se prind de suporturile carenei. Arata bine, insa ma indoiesc de rezistenta lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rizoma intr-adevar, insa pentru modelul asta (2003-2006) Rizoma face niste crashpad-uri foarte slabe dupa parerea mea.

 

Sunt niste buloane care se prind de suporturile carenei. Arata bine, insa ma indoiesc de rezistenta lor.

Eu n-am cazut ca sa le probez, dar asta vara si-au facut treaba dupa ce moto a cazut intr-o parte dupa ce s-a afundat cricul in asfaltul moale, salvandu-mi carena sa nu se zgarie/sparga...daca astea nu sunt bune...recomandati unele performante...am mai vazut la o alta moto unele pe la mijlocul carenei, mult mai proeminente, inestetice, inconvenientul fiind ca trebuie sa gaureshti carena si nu stiu daca ai protectie mai mare...

Editat de Barbie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da, la modelul asta, daca vrei buloane eficiente, va trebui sa gauresti carena. Vor veni prinse exact cum spui tu, pe la mijloc, de cadru sau de motor.

 

Eu am tot la fel, prinse de cadru (sau motor, nu stiu :kiss:), insa avand si o parghie pe care sunt fixate, atenueaza socul mult mai bine. Ma rog, la mine carena e mult mai "aerisita" si nu a trebuit sa fac nici o modificare.

 

Sincer sa fiu acum, si eu in locul vostru tot Rizoma imi luam, chiar daca protectia e slaba (arata super bine si nu gauresti nimic).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare RR-istilor !

De curand mi-am indeplinit si eu visul si am ajuns in posesia unui CBR 600 RR din 2003. :angryfire:

Duminica am facut si eu prima iesire cu noua achizitie si am ramas foarte placut impresionata. E tot ce mi-am dorit.

 

 

Asfalt uscat tuturor!

 

 

 

 

P.S. Am vrut sa atasez si o poza dar nu stiu din ce cauza nu am reusit. :baldy:

 

 

 

:angry:

 

sa-ti traiasca! toata stima!

asfalt uscat

baga poze

 

:kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ca hondele ar avea probleme la parte electrica. asa e?

 

 

cam prea generalizata afirmatia...honda are f multe modele...ca toate firmele de altfel

intr-un final tot fiare sunt..se mai strica

eu nu am avut probleme pana acum...

:angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa zicem ca ar fi ceva caracteristic lor,de exemplu cum se strica la kawasaki cutia asa ar fi la honde,astea de viteza,probleme la partea electrica,nu stiu exact ce componenta exact,dar ca ar fi probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa zicem ca ar fi ceva caracteristic lor,de exemplu cum se strica la kawasaki cutia asa ar fi la honde,astea de viteza,probleme la partea electrica,nu stiu exact ce componenta exact,dar ca ar fi probleme

 

Nicule, nu stiu cum e la kawa ,dar in 30 000 km cu 1000 rr-ul nu am avut nici o problema

Editat de Braccio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa zicem ca ar fi ceva caracteristic lor,de exemplu cum se strica la kawasaki cutia asa ar fi la honde,astea de viteza,probleme la partea electrica,nu stiu exact ce componenta exact,dar ca ar fi probleme

 

nicusor, nu stiu de unde ai auzit asta ,dar iti spun sigur ca e o prostie.24000 km si nu am avut nici o problema.

 

Nicule, nu stiu cum e la kawa ,dar in 30 000 km cu 1000 rr-ul nu am avut nici o problema

 

exact!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut asta scris si pe un numar mai vechi din moto life si mai zicea asta si un cunoscut din buzau. Cat despre kawasaki asa este,aproape toate pe care le stiu din oras au avut probleme la cutie inclusiv al meu,la treapta a doua. Si tocmai pentru asta vreau sa verific daca este doar un zvon fals sau daca nu.

Editat de banu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa zicem ca ar fi ceva caracteristic lor,de exemplu cum se strica la kawasaki cutia asa ar fi la honde,astea de viteza,probleme la partea electrica,nu stiu exact ce componenta exact,dar ca ar fi probleme

Cin' ti-o zis asta de Honda abereaza grav! Am 2 prieteni care au lucrat la Honda si pot oricand

sa-ti confirme ca genu' asta de probleme "generale" sunt basme :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cin' ti-o zis asta de Honda abereaza grav! Am 2 prieteni care au lucrat la Honda si pot oricand

sa-ti confirme ca genu' asta de probleme "generale" sunt basme :angry:

Sper sa ai dreptate dar uite saptamana viitoare o sa dau numarul din Moto Life in care scria treaba asta,pentru ca acum nu o am la mine. Si cat de problemele "generale" specifice fiecarei marci,poate pentru honda sunt basme dar penru kawasaki te asigur ca nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa ai dreptate dar uite saptamana viitoare o sa dau numarul din Moto Life in care scria treaba asta,pentru ca acum nu o am la mine. Si cat de problemele "generale" specifice fiecarei marci,poate pentru honda sunt basme dar penru kawasaki te asigur ca nu.

 

mai pica cite ceva...de pilda la Vfr am observat releul...dar de la o piesa si pana la "instalatia electrica"...cale lunga...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai pica cite ceva...de pilda la Vfr am observat releul...dar de la o piesa si pana la "instalatia electrica"...cale lunga...

Da,asa este,am vorbit astazi iar cu persoana de la care aveam informatia si mi-a spus ca e vorba de releu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze de azi :

 

cam atat am reusit sa ma inclin cu ea ... insa asfaltul nu era atat de cald sa-mi permita mai mult .

restul pana-n margine promit sa studiez pe amkart ... nu pe strada

...oricum , se culca singurica pe curbe

Editat de blue_nightwish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...