Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

teoretic, pui motoreta pe stander, daca nu ai stander, o ridici pe ceva astfel incat sa ai ghidonul liber si sa-l poti misca.

tragi cricul, o bagi intr-o viteza, cheia o ai in contact, acceleratie maxim, apoi dai din buton contact, timp de 10 secunde palpaie HESD-ul, timp in care tu misti ghidonul si apoi incepe sa se miste mai greu, dupa alea 10 secunde, nu mai palpaie led-ul de HESD, si ghidonul se misca ca inainte, usor

da ,am reusit ,functioneaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:angry:

opune rezistenta mica si la tine?

ce sa zic ,se intareste semnificativ fata de pozitia "0" sa zic asa , dar oricum daca incerci un ghidon de k7 sa zicem cu amortizor standard nu simti mai nimik ,deci amortizorul acesta de pe honda e mult peste . :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! Va deranjez si eu cu urmatoarele intrebari: la 1.68 si 64 kg pe un CBR 600 model vechi ajung cu ambele picioare jos; m-as descurca cu el ca incepator sa il pot manevra in conditii de siguranta? Va multumes mult anticipat.

 

 

cati ani ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este recomandat ca un incepator sa mearga din start pe o motocicleta de viteza. Ca sa inveti meserie ar trebui macar 1 an sa te dai cu "jucarii" ceva mai mici, atat putere cat si greutate. Asta este doar problema/alegerea ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de simtit "in apele tale" pe el, nu o sa te simti. la 1.74 si 1 an pe motorul asta, sunt ipostaze unde trebuie sa fiu atent unde si cum opresc: ba la urme de tir in sosea(la semafor) sa nu pun piciorul in ele, ba la o panta prea abrupta, pentru ca imi e greu sa dau inapoi, etc(nu pot avea aderenta buna doar pe varfuri, trebuie sa "tzopai" adica dai des din picioare pe distanta mica). in timp te obisnuiesti, dar "ca la mama acasa" nu te vei simti. prefer aceste incoveniente decat sa cobor motorul. maxim as lua cate ceva din sa, dar prefer sa ma simt bine in mers, decat pe loc. nu am luat-o sa pozez oricum. minimul necesar pe loc, restul distractie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am 21 ani si foarte multi km cu autoturismul, cat despre categoria A decat ce am facut scoala, iar acum ma pregatesc de examen pentru categoriile C, CE, D. Nu ma pasioneaza viteza.

 

 

salut

daca ai multi km pe auto e un mare ajutor...si aici ma refer la reflexele din trafic....restul tine de talent si de cat de mult te-ai maturizat in gandire pentru ca ceea ce zici tu legat de viteza chiar nu o sa mai conteze...cu siguranta o sa dai in ea...ca motociclete SS-urile sunt f bune si aici ma refer la cum sunt dimensionate franele si ciclistica....nu ar fi rau daca ai incepe pe un enduro insa pt ca aia iti iarta mai multe greseli la inceput (eu asa am facut si mi-a prins bine)...restu e bla bla bla

 

revenind...depinde numai de tine cum iti dozezi nebunia...motorul poate oricum muult mai mult decat poti tu duce

bafta

Editat de brembo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru ajutor. Acum ramane sa studiez alte tipuri de motociclete. Problema mea este ca imi plac toate genurile de motociclete si va fi o decizie destul de grea. Multumesc Cosmo pentru ce ai zis, mi-ai raspuns exact la ceea ce ma interesa legat de inaltime. Brembo iti multumesc si tie iar daca imi recomanzi un enduro pe care as sta bine si as putea merge si cu pasager promit ca il voi studia cu atentie. Alter Ego sunt de acord cu tine. Eu ma voi plimba foarte mult cu pasager si in special drumuri mai lungi, de aceea mam gandit la ceva de 600 cmc. Stiu ca probabil un chopper ar fi destul de potrivit pentru mine avand in vedere ca vreau plimbari lungi cu pasager dar nu stiu cat de indicat este sa invat pe un chopper plus ca unul decent ( din punctul meu de vedere ) costa destul de mult pentru buzunarul meu momentan. Va multumesc tuturor pentru ajutor si promit ca va voi mai deranja cu cateva sfaturi daca ma veti putea ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am 21 ani si foarte multi km cu autoturismul, cat despre categoria A decat ce am facut scoala, iar acum ma pregatesc de examen pentru categoriile C, CE, D. Nu ma pasioneaza viteza.

 

In primul rand felicitari si bine ai venit in famelie... o sa fii surprins cat de saritori sunt unii si cat de buni de gura altii :laugh: cat despre mobra ar fi bine sa reafoiesti forumu sa vezi ce ti se pare maai interesant sa te gandesti la bugetul tau si sa nu faci ca mine :D motocicclismul e o pasiune scumpa si toti stim asta , pot sa ti-o confirme multi , o motoreta nu se strica doar daca, cazi cu ea , ea se strica si datorita utilizarii neadecvate ... wow stai ca zic "ho" ca deja is cam off topic. ca idee decizia pe care o vei lua tu e cea mai buna . Eu abia astept sa vina primavara si sa forjez mobra sanatate tuturor si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari !

 

La mine a venit Mosul calare pe o Honda CBR 1000RR si a plecat pe jos :D

 

Iata niste poze:

 

25122009j.th.jpg

 

25122009002.th.jpg

 

25122009001n.th.jpg

 

 

s-o stapanesti sanatos!

e cumva cea de la alfamotors?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari !

 

La mine a venit Mosul calare pe o Honda CBR 1000RR si a plecat pe jos :love:

 

Iata niste poze:

 

25122009j.th.jpg

 

25122009002.th.jpg

 

25122009001n.th.jpg

 

 

sa o stapanesti sanatos si sa mai pui cate ceva pe ea ca da bine :)

 

sa auzim de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...