Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stie cineva sa-mi zica unde e pozitionat busonul ala de la motor, ca sa scot antigelul din motor? Eventual daca aveti si o poza m-ar ajuta si mai mult. Am manualul tehnic, da nu mi-am dat seama din poza unde e.

Mersi mult!

este pus pe pompa de apa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am desfacut motoru' (600RR 2004) sa schimb uleiul si antigelul. cu filtrele si uleiul n-am avut nici o problema, da cand a venit distractia cu antigelul, n-am gasit busonul cu care se lasa lichidul din motor. Am reusit sa golesc doar rezervorul de antigel si radiatorul. Am bagat 2 litri de antigel si s-a umplut (in loc de 3,5l). Deci daca a ramas jumate din antigelul vechi si jumate din assta nou, a iesit un shity mix. Stie cineva sa-mi zica unde e pozitionat busonul ala de la motor, ca sa scot antigelul din motor? Eventual daca aveti si o poza m-ar ajuta si mai mult. Am manualul tehnic, da nu mi-am dat seama din poza unde e.

Mersi mult!

 

 

honda owners...

eu daca nu ma descurcam la chestiile alea cu suruburi cred ca ma duceam la un service...ai grija cu suruburile de la pompa ca sunt multe...vezi sa nu scoti capacul de la pompa... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci nu te pot ajuta :rolleyes: am doar hardcopy si e in franceza, germana si inca o limba. dc nu ti-a dat si manual? incearca sa vb la o reprez, poate poti cumpara unul

atunci service ai ? Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rârâ-u` tău ce culoare are?

e rosie dracoaica :rolleyes:

 

 

 

 

hmm... stie careva orientativ cam pe la ce pret s-ar invarti un set de carene pt 600 07-08? merg si zgariate.

Editat de Cosmo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e rosie dracoaica :rolleyes:

 

 

 

 

hmm... stie careva orientativ cam pe la ce pret s-ar invarti un set de carene pt 600 07-08? merg si zgariate.

 

 

ebay cea mai buna chestie daca nu bike shop

 

deap joi pe la 19 ... tre sa fac asigurarea dupa trece ninsoare anuntata dupa aia... nebunieeeeee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de suruburile de la carenele pt un CBR1000RR,model 2005. Sunt suruburi de 4(la parbriz), de 5 si de 6, cu cap inbus rotunjit.

 

Stie cineva unde as putea gasi asa ceva? (nu vreau sa fie neaparat OEM)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de suruburile de la carenele pt un CBR1000RR,model 2005. Sunt suruburi de 4(la parbriz), de 5 si de 6, cu cap inbus rotunjit.

 

Stie cineva unde as putea gasi asa ceva? (nu vreau sa fie neaparat OEM)

kawa motor la razoare :crack: plus ca sunt si colorate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kawa motor la razoare :crack: plus ca sunt si colorate

la kawa cand am mers sa imi i au eu vara trecuta nu aveau decat rosu ,galben , albastru de la probolt.....si oricum erau descompletate pret pe surub 5 ron,iti poti comanda (te pot ajuta eu )daca vrei ceva anume eu eram gata a imi comand iti recomand de la lightech su foarte tari sunt mai rezistente ca probolt si sunt si mai scumpe te poti duce la bardak caci de acolo vroiam sa le si comand ,eu pierdusem 4 suruburi si imi stateau pe creier sa le vad alta culoare ......dar pana la urma le am gasit la vreo 2 sapt si nu m am mai incuracat sa le comand ...la ei toate suruburile de carena erau set vreo 110 euro pret de catalog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la kawa cand am mers sa imi i au eu vara trecuta nu aveau decat rosu ,galben , albastru de la probolt.....si oricum erau descompletate pret pe surub 5 ron,iti poti comanda (te pot ajuta eu )daca vrei ceva anume eu eram gata a imi comand iti recomand de la lightech su foarte tari sunt mai rezistente ca probolt si sunt si mai scumpe te poti duce la bardak caci de acolo vroiam sa le si comand ,eu pierdusem 4 suruburi si imi stateau pe creier sa le vad alta culoare ......dar pana la urma le am gasit la vreo 2 sapt si nu m am mai incuracat sa le comand ...la ei toate suruburile de carena erau set vreo 110 euro pret de catalog.

 

la 110 euro ... ma apuc de facut eu suruburi sa le vand :crack: . arunca ochii pe ebay ... ebay-ul de prin comunitate ca cu ala din SUA e bataie de cap daca nu exista interventii ici colo :laugh:

 

hai cu vara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 110 euro ... ma apuc de facut eu suruburi sa le vand :laugh: . arunca ochii pe ebay ... ebay-ul de prin comunitate ca cu ala din SUA e bataie de cap daca nu exista interventii ici colo :nono:

 

hai cu vara

 

 

daca te apuci cumpar si eu un set...da' vezi ca alea de la kawa au prostul obicei sa se rupa pt ca sunt din Al de cacao

alea de la lightech sunt kit dedicat pt moto (adica se potrivesc exact la carene-pt ca nu sunt toate la fel) si sunt facute din materiale de calitate, stiu ca au si varianta de titan :crack:

deci nu m-ar mira sa-ti iasa un set tot la 110 euro :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te apuci cumpar si eu un set...da' vezi ca alea de la kawa au prostul obicei sa se rupa pt ca sunt din Al de cacao

alea de la lightech sunt kit dedicat pt moto (adica se potrivesc exact la carene-pt ca nu sunt toate la fel) si sunt facute din materiale de calitate, stiu ca au si varianta de titan :crack:

deci nu m-ar mira sa-ti iasa un set tot la 110 euro :laugh:

nu am vrut sa fac reclama proasta celor de la kawa dar sincer astai si motivul pentru care alesem bardak dar trebuia sa platesc pretul calitatii (suruburi de calitate in care poti alege si cele cu prindere rapida si din mai multe tipuri de material)si daca aveti dubii puteti sa sunati sa cereti oferta de pret la telefon pentru kit de suruburi .....(atentie este vorba de kit de suruburi nu de buc_) ...si ebay ul este o sursa insa lightech tot atat costa cu tot cu transport si vama sau probabil ceva mai ieftin 20$ maxim si mai pui la socoteala timpul pana aj pachetul stresul cand mergi la vama si iti rade dl ȚvamesȚ in fata si iti cere spagat ,deci....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, asta e primul meu post, chiar daca bantui forumul de mai bine de un an...

 

Ma cam bate gandul sa cumpar o CBR 600 RR, si am dat peste o poza care ma cam nedumereste : file_272333_phpzrQJBf.jpg

 

Este normal sa arate asa carcasa rezervorului? :) Nu am vazut pana acum un 600 RR de aproape sa il pot studia, dar cred ca arata cam ciudat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai, ce ti se pare ciudat? unghiul de pozare e putin indoielnic, si pare prea putin inclinat spre sa, dar asa arata 07-09. in laterale este mai turtit ca sa ai loc pt genunchi, iar in fata este asimetric pentru ca in partea stanga intra bratul de la amortizorul de ghidon.

 

si, bun venit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...