Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare ..am un cbr600rr 07-08 ..mi s-a marit consumul de la 6% la 9-10%

aveti idee de la ce este ?multumesc

cele bune si asfalt uscat !

Asta e noua, trebuie trecuta in caiet!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal

a inceput sa-mi faca probleme bateria are 3 ani cred ca e momentul sa o schimb ma puteti ajuta cu cateva recomandari ; producator/cod

moto : CBR 929 RR 2001

MULTUMESC

 

De unde esti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu un 600 RR nu se compara absolut nici o motocicleta. Nu are numai +++ uri deci ..... Am RR de 6 ani si o data nu mi-a facut vreo faza aiurea... Asa ca ...Honda CBR 600 RR sau Honda in general.. :10:

Eu cred ca esti batut in cap ... pe cand erai cat un bob de fasole.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, un posesor de 1000rr din Constanta, ma poate ajuta si pe mine sa vad cum imi vine ? Ma bate gandul sa imi cumpar un CBR 1000RR (2004-2005) in schimbul unui CBR 954RR(2002-2003). Pe 954 m-am suit, este ok, cat de cat. Astept si eu PM daca ma poate ajuta cineva.

 

Multumesc !

O zi perfecta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, un posesor de 1000rr din Constanta, ma poate ajuta si pe mine sa vad cum imi vine ? Ma bate gandul sa imi cumpar un CBR 1000RR (2004-2005) in schimbul unui CBR 954RR(2002-2003). Pe 954 m-am suit, este ok, cat de cat. Astept si eu PM daca ma poate ajuta cineva.

 

Multumesc !

O zi perfecta !

 

Nu recomand 1000RR 2004-2005 fata de 954.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

net superioara 954 fata de 1000 rr 04-05, faza proasta ca nu se prea gasesc calumea,insa gusturile nu se discuta

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e mai usoara, consumul mai mic ,are vana,ii lipseste un amortizor de ghidon dar se cumpara,puterea super ok ,FRANE BELEA

1000 rr este liniara ,multi spun ca e "recomandata" chiar si incepatorilor,GREA,putere asa si asa

asta din ce am depistat si eu ca fiind diferente intre ele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1000 rr -436 lbs(aprox 200kg) 145hp @roata ,75.5 torque

954 mi se pare mai jucausa !

marea problema este starea in care le gasesti nu datele tehnice ...

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciclistica e cea care face diferentza, 954 e fenomenala, foarte manevrabila. CBR1000RR e cu adevarat o "vaca" . Daca vrei cu adevarat sa inveti sa pilotezi, ia-ti 954.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari.vreau si eu cateva pareri cat mai subiective posibil (da, SUBIECTIVE) in special de la persoane care cunosc intr-adevar acest model si care au avut acel model mai mult de 1 an sau chiar 954 legate de alegerea unui 929 2001 in detrimentrul unui gsx-r 600 k3 de exemplu sau un 750 k1....intr-adevar imi place mai mult 954 dar cum ar spune multi e cale lunga de la a-ti place un model pana la condus si a stii sa-l stapanesti.:D

 

m-ar interesa acest anunt: http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-honda-929%20fireblade-din-2001-523480.html As dori si cateva pareri legate de acesta.

 

as dori sa-mi spuneti ce plusuri si minusuri are acest model,la ce sa fiu atent cand cumpar un astfel de model (daca am inteles bine din alte discutii,ar fi prob cu releul de incarcare,etc)

citisem cu cateva pagini in urma ca s-ar indica sa fie eliminat EXUP-ul .de ce?

multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut adism, am statorul original Honda, nereparat, stare perfecta, pt Honda CBR 600RR 2007 2008.

 

 

0763 681 602 ORANGE

0735 131 844

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Găsisem cu câteva luni în urmă pe un forum din UK un topic despre un 600RR model 2008 în care proprietarul investise aproape încă o dată valoarea mobrei în accesorii aftermarket. Mobra era absolut superbă, nimic de prost gust pe ea. Dacă știe cineva link-ul topicului cu pricina, l-aș ruga să-mi spună. Oricum, dintre toate accesoriile, cel mai mult mi-au plăcut discurile de frână, erau un model deosebit wave, păreau aproape că nu sunt prinse de jantă.

 

Că tot veni vorba, știe cineva unde aș putea găsi niște discuri wave care să se potrivească pe 600RR 2007/2008 și să fie și rezonabile la preț? Și încă o întrebare, discurile wave necesită plăcuțe de frână speciale, sau merg cele normale?

 

Mulțumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e mai usoara, consumul mai mic ,are vana,ii lipseste un amortizor de ghidon dar se cumpara,puterea super ok ,FRANE BELEA

1000 rr este liniara ,multi spun ca e "recomandata" chiar si incepatorilor,GREA,putere asa si asa

asta din ce am depistat si eu ca fiind diferente intre ele

Anul trecut dupa ce am vandut F4i eram in cautare de 954 si vreau sa va zic ca am fost si am vizionat cateva motorete care nu erau tocmai ieftine/ocazii si am ramas profund dezamagit , avand buget undeva in jur de 3000-3500E, dar nimic nu m-a convins si la marea majoritate bateau ba oala ambreiaj, ba ceva prin motor pe la distributie, etc, la un momentdat am gasit la cineva adusa din IT un 1000rr 2004 mecanic in stare foarte buna, estetic cam uratel dar la super pret. Pot sa va zic ca am mers si cu 954 dar ca si acceleratie si cum trage 1000RR este net superior, are ciclistica buna, comparativ cu ce motorete m-am mai dat, frane ok, trage foarte liniar(in general cum trag toate Hondele).

In grupul meu de prieteni cu care ies la plimbare avem 3 buc 954 si 3 buc 1000RR si vreau sa va zic ca la 954 cel putin pana se incalzesc bat si zdrangane la ele distributie, oala ambreiaj, etc, pe cand la RR nu am auzit sa fi avut vreun dintre baieti probleme de genul.

Sfatul meu e sa iti iei motocicleta care ti-o permiti, doar cu conditia sa fie in stare cat mai buna mecanic, ca optic poti sa ii dai dupa cand mai strangi bani o vopsea, eventual un kit de carene de pe ebay din abs, etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...