Sari la conținut

Accident Mortal Azi 9.06.2004 In Bucuresti


radupop
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 134
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

R.I.P. , Alex !

 

Sustin si eu (inclusiv financiar) ideea pt o actiune de "trezire" a cretinilor astora. In plus, zic eu, cluburile din Bucuresti ar trebui sa urmareasca cursul anchetei despre accidentul asta si in caz ca gaborul nu primeste ceea ce merita, eu zic ca ar fi cazul sa intervenim (un protest organizat, meeting la parchet, la ministerul justitiei, cheta pt un avocat - orice care sa atraga atentia asupra cazului). Sa nu-l lasam pe nemernic sa scape pe pile si nepotisme!

 

Regards.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte.Nu-mi vine sa cred ca iar un prieten foarte bun numai e printre noi,era un super baiat,un caracater rar intalnit,saritor,sociabil etc.nu aveai ca sa-i reprosezi.Condoleante familiei.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cluburile din Bucuresti ar trebui sa urmareasca cursul anchetei despre accidentul asta si in caz ca gaborul nu primeste ceea ce merita, eu zic ca ar fi cazul sa intervenim (un protest organizat, meeting la parchet, la ministerul justitiei, cheta pt un avocat - orice care sa atraga atentia asupra cazului). Sa nu-l lasam pe nemernic sa scape pe pile si nepotisme!

 

Corect, OBLIGATORIU!! Cei care cunosc familia, ar trebui sa ne tina la curent, sa posteze pe forum despre mersul procesului.

 

Condoleante... :ph34r: :( :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fie-i tarana usoara :(

 

 

 

 

 

 

 

Tocmai am vorbit cu maica-mea la telefon....a avut un soc aseara cand a vazut la stiri ca un motociclist de 25 de ani si-a pierdut viata in Lacul Tei.Eu locuiesc in zona si am 25 de ani... :(... s-a linistit ca a apucat sa vada in reportaj ca motorul era albastru,..al meu e visiniu :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condolente familiei si apropiatilor.Probabil suntem sortiti sa fim o generatie de sacrificiu in Romania,educatia si formarea conducatorilor din traficul rutier in ceea ce ii priveste pe motociclisti si nu numai este la inceputul unui drum lung si dureros.Pe langa acest lucru se mai adauga si drumurile care sunt sub orice critica , plus lipsa unui circuit adevarat la noi in tara...Parca nu-mi vine a crede, era unul dintre cei mai cunoscuti motociclisti din Bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familiei, prietenei si celor care l-au cunoscut!

Acum un an scriam pe forum, ca ma gandesc de fiecare data cand pleaca prietenul meu pe motor, ca pleaca si daca nu mai vine....

 

Nu pot ajuta cu prea multe, poate cu impartirea fuluturasilor.

Si asta in Sibiu...

 

Durere... nu vreau sa ma gandesc ce simt oamenii care l-au iubit si cunoscut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ALEX a fost adus acasa.

 

pentru cei care vor sa-l vada, adresa lui este str. AMIDONULUI nr.13

 

este langa lacul tei

 

stiu ca si-a dorit intotdeauna prietenii aproape...

 

Pentru cine vrea sa vina - intalnirea este azi 10 Iunie la Arc la ora 19.00 (acolo unde venea si el in fiecare miercuri si unde se grabea si aseara sa ajunga....) si mergem incolonati la el in fata casei sa-l salutam de adio.

 

FARA GALAGIE. FARA CLAXOANE. FARA SCANDAL !!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca !

 

Sper ca nu a suferit fizic, s-au macar ca in acele 2-3 minute de viata ramse a fost inconstient.

 

E totusi greu de crezut cum se poate ca accidentul sa fie mortal, in inima orasului, unde se presupune ca se circula cu o viteza redusa, iar la aparitia unor obstacole se mai poate evita impactul frontal. Dintr-o cazatura... Probabil ca a fost ceva mai complex, s-a lovit de ceva, l-a lovit o masina...cine stie...de unde si-a luat socul mortal.

 

Imi pare rau ca nu am sa pot sa vin sa-l conduc pe ultimul drum. Voi pleca din Bucuresti.

 

Sa-i fie tarana usoara !

 

:ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte

Soferi care mai cititi aceste topicuri...aveti grija

Cu gandul ca pe viitor voi salva o viata si voi invata minte un imbecil VA VOI RUPE CAPUL,la orice neregula care imi va pune viata in pericol...

Nu pot acum sa fac altceva decat sa transmit condoleante apropiatilor...

Va sfatuiesc si pe voi sa faceti la fel...

Oamenii nu vor intelege absolut nimic din fluturasi si manifestari de acest gen.

Cand am impartit atunci la stop la arc mi s-a pus o intrebare dupa ce soferul unei toyote avensis s-a uitat pe fluturas ,si apoi cu un zambet tamp la mine(cunoasteti toti fluturasul)..."bine,bine...dar ma lasi sa plec io mai tare acum ?ca oricum ma faci..." :(

Nu bag mana in foc ca Alex nu ar fi avut viteza,dar regula este urmatoarea...merg cum vreau cat timp eu incalc legea NEavand drept urmare punerea in pericol a celorlalti participanti la trafic,in timp ce ei ,cei care intorc mereu fara sa se asigure la 10 km /h sunt de o suta de ori mai periculosi de cat noi cei la 100....MOTOCICLETA PUTEA FI O MASINA...UN AUTOBUZ ..UN TANC IN GATU MASII AR FI TREBUIT SA FIE!!! :ph34r:

Sa te odihnesti in pace fratioare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...