Sari la conținut

Coltul iubitorilor de retro


bunu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 785
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator MosRahao

Spune-i lu Pedro să-l dea jos Âşi adu-mi-l mie, dă-l dreacu, ți-l sablez gratis.

 

Nu gratis, dar dupa ce-l demonteaza Pedros, ti-l aduc! Inteleg ca se poate la o suma omeneasca!:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

mobra ,zundapp sau ktm?care de la care au furat??Mobra de la ceilalti,romanii nu stiau fura pe atunci ! http://www.moped-museum.de/ktm/ktm-comet-4lkh-1970.htm Seamana??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fantastica motocicleta !

 

stiu eu una in ucraina la un om de afaceri..am vazuto acu 3 ani,daca voi mai avea sanse sa ajung acolo, am sal rog sa ma lese sai fac foto si un filmulet eventual..o nebunie de motocicleta..in foto arata bine.. dar in sealitate finisajele lasa de dorit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fereastra turbinei e singura asemanare dintre Mobra 50 si acest KTM.

 

 

Asa e ,dar eu ma refeream in general la linie in mare,nu la particularitati constructive neaparat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fantastica motocicleta !

 

 

stiu eu una in ucraina la un om de afaceri..am vazuto acu 3 ani,daca voi mai avea sanse sa ajung acolo, am sal rog sa ma lese sai fac foto si un filmulet eventual..o nebunie de motocicleta..in foto arata bine.. dar in sealitate finisajele lasa de dorit...

 

 

 

 

NATI, dupa parerea mea, este una dintre cele mai frumoase motociclete ever, doar BMW R7 mi se pare deasupra la modul cum arata. Dani, pot sa iti dau poze cu un NATI din Germania, era de vanzare la 40.000 de euro, te asigur ca impecabil e un cuvant sarac pentru a descrie motocicleta.

 

 

@Lolo, TIZ AM600, modelul pe care l-ai postat mai sus, a fost si in Romania, cel putin in Bucuresti au fost 2 motociclete, ambele vandute in afara drept BSA, e drept, acum 15 ani, cand sursele de informare erau precare.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NATI, dupa parerea mea, este una dintre cele mai frumoase motociclete ever, doar BMW R7 mi se pare deasupra la modul cum arata. Dani, pot sa iti dau poze cu un NATI din Germania, era de vanzare la 40.000 de euro, te asigur ca impecabil e un cuvant sarac pentru a descrie motocicleta.

 

 

nui nevoie de poza ca am stat in fata unul exeplar ;)

nu chiar 40.000 dar in jur de 10.000-15.000 are omuletul ala profit zilnic... stiu de la diferite persoane ca mai sint citeva exemplere in ucraina si rusia,dar naiba da de ele macar o poza sa faca..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prototipul BMW-ul R7 este expus la Muzeul BMW. Periodic, motocicleta este expusa si in cadrul altor expozitii din Germania/alte tari, asa ca e posibil sa fi avut ghinionul de a fi vizitat muzeul cand motocicleta a fost scoasa pentru expunere in alta parte. 

 

P7027674.JPG  

 

Motocicleta este inovativa, din multe puncte de vedere, la ea apare prima data stopul de frana inscriptionat STOP, pana prin 53 motocicletele BMW nu au stop pe frana, doar lumina de pozitie.

 

 

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prototipul BMW-ul R7 este expus la Muzeul BMW. Periodic, motocicleta este expusa si in cadrul altor expozitii din Germania/alte tari, asa ca e posibil sa fi avut ghinionul de a fi vizitat muzeul cand motocicleta a fost scoasa pentru expunere in alta parte.

 

P7027674.JPG

 

Motocicleta este inovativa, din multe puncte de vedere, la ea apare prima data stopul de frana inscriptionat STOP, pana prin 53 motocicletele BMW nu au stop pe frana, doar lumina de pozitie.

Acum am vazut denumirea.Prototip.Corect ,asa e.Tot ce e mai frumos e un prototip.

 

 

Iau de bun ce ai afirmat.Eu am fost la muzeul BMW acum trei ani,dupa cum bine stii.Nu era acolo.Este o motocicleta superba.Te cam taie pe la lingurica.Nu stiu dece cei de la BMW nu au continuat fabricatia.Chestii, socotli.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt ca s-a considerat ca este f. scumpa fabricatia acesteia. Elemente comune modelului se regasesc in R16/17, motociclete deasemenea scumpe si care au avut vanzari limitate. Oricum, dupa Revolutie, modelele R4/R11R16/R17 au cam primele care s-au vandut afara, erau mult mai cerute fata de Zundapp sau Bmw Sahara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...