Sari la conținut

Motociclisti Din Maramures


Misterio
 Share

Postări Recomandate

Amandoi aveti partea voastra de dreptate.dar ca si motociclisti stim(sau cel putin ar trebui) sa stim ca in lumea larga se organizeaza frecvent manifestari si alte cele in vederea introducerii obligatorii PESTE TOT UNDE EXISTA PARAPETI,a "fasiei" secundare din partea de jos a parapetului.nu degeana se numesc acesti parapeti(incluzandu-i pe cei de pe Mesteacan) "bikers-killers".dar din pacate pana,la introducerea acelor parapeti care ne protejeaza si pe noi,nu avem altceva de facut decat sa avem noi grija sa nu ne varsam pe sub ei.e locul meu de joaca Mesteacanul si nu merg incet deloc,dar cand am parapetul pe exterior simt cum ma trec frigurile de fiecare data...

 

 

@vladut:poate ne vedem la o tura pe Mesteacan cand vii prin zona;)

 

Ps:un mort si doi accidentati destul de serios au produs acei parapeti.in 6 luni efective de sezon moto.grija mare in special cei care nu cunoasteti fiecare cm de drum ca propria palma!!!

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bine punctat @george05, sincer eu cunosc drumul destul de bine si, si pe mine ma cam trec fiori cand ii simt aproape, chiar si cu masina era sa o musc o data, de aceea am zis ca cel mai bine e sa avem noi grija. Deocamdata nu suntem un numar suficient de mare pentru a fi auziti, agreati (aici, iar pot sa apara o multime de discutii, dar fiecare padure cu uscaturiile ei). Pe Mesteacan sunt zone cu parapet inutil, dar existent, zone unde ar fi necesar si nu este, in fine. DRIVE SAFE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Bine punctat @george05, sincer eu cunosc drumul destul de bine si, si pe mine ma cam trec fiori cand ii simt aproape, chiar si cu masina era sa o musc o data, de aceea am zis ca cel mai bine e sa avem noi grija. Deocamdata nu suntem un numar suficient de mare pentru a fi auziti, agreati (aici, iar pot sa apara o multime de discutii, dar fiecare padure cu uscaturiile ei). Pe Mesteacan sunt zone cu parapet inutil, dar existent, zone unde ar fi necesar si nu este, in fine. DRIVE SAFE.

Yep,asa e!poate ne intersectam pe acolo la o barfa:) de peste doua saptamani voi fi din nou acolo weekend de weekend,momentan astept noua achizitie:P

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare avem dreptate! Adevarul va iesi la iveala la o bere :)

 

Deocamdata astept fonduri europene sa imi pregatesc motorul de drum. :) Glumesc, sunt in renovare cu un apartament si e cam greu acuma sa te ocupi si de "amanta".

 

Pacat, ca e frumos Mesteacanul si ai putea merge mai relaxat daca nu te-ar speria parapetii. La o cazatura usoara, poti sari in sant si sa te ridici linistit daca nu sunt parapeti, dar daca dai in ei, si la viteza mica e naspa.

 

Mai stii George, acu 2-3 ani, baiatu cu Suzuki GS500 negru, cand am plecat de la pescaria din Mara, de a intrat in sant in prima curba? Desi avea clavicula rupta, s-a ridicat si a fost ok. Daca erau acei parapeti, cine stie, doamne fereste, era mult mai rau.

 

Pana una alta mergem cu prudenta! Salutare!

Editat de vladut50
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salve, s-a furat o motocicleta africa twin in ograda voastra. Daca reusiti sa oferiti orice fel de suport, va rog sa o faceti. Mii de multumiri

/index.php?/topic/713480-africa-twin-rd04-furata-din-borsa-maramures3005-ora-2am/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine.. poze.. cat mai multe detalii pentru recunoastere... desi ma indoiesc ca mai e pe aici .. la borsa`i mafie mare.. ori au vandut`o .. ori se plimba aiurea pe dealuri cu ea .. si o abandoneaza.. da inca o data zic. Cat mai multe detalii pentru gasire, si in eventualitatea in care se gaseste detalii de contact..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fuck...din pacate sanse sa o gaseasca nu prea mai sunt avand in vedere locatia.o sa dau maine un telefon in zona,am o cunsotinta si cine stie.dar...fuck those people!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

salutare,eu sunt din Negresti Oas si as vrea sa vad daca sunt ceva enduristi pe aici.Am vazut ca mai vin peste dealuri pana pe la Negresti.Care a fost mana sus! :peace:

ma tem ca nu`s forumisti baietii de prin mm, cam slaba activitate pe zona asta.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

las ca organizez eu o priereneasca,o promovez cu pliante si afise pe la toate magazinele de piese moto din maramu. Sau poate ii gasesc pe ceva parau in padure,loc uitat de lume....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad si gas gas acolo fain baieti.Sper sa ne vedem pe undeva,mai facem si traseu in apropiere de Sapanta,poate o sa ne intalnim la jumate drumul. Suntem ca 10 baieti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va bateti prea tare capul pe forum pt adunari,mai bine luati legatura personal la telefoane si stabiliti chestii.ca pe aici e slaba miscarea in general,si asteptarea e lunga si degeaba:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare!

Se tine ceva intrunire la Baiut weekend-ul asta?

Buey..esi acasa si ai chef de plimbare sau de baut?:)) maine ies cu inca 2 amici,te bagi si tu la o plimbare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buey..esi acasa si ai chef de plimbare sau de baut? :)) maine ies cu inca 2 amici,te bagi si tu la o plimbare?

O, ce ar merge o iesire, ca acuma s-a mai domolit caldura, si e mult mai confortabil, dar maine am o nunta de zi . Merci de invitatie! Distractie sa aveti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

sunt interesat cine are Enduro Touring Adventure in Baia Mare? sau toti prin padure si speed?

sunt cativa dar as face pariu ca niciunul nu are cont aici:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...