Sari la conținut

Accident Stirbei-Plevnei - Bucuresti - 03.03.2007


megane
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 191
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Doamne ajuta! Sper sa scape cu viata. Mi s-a zbarlit parul cand am citit tot topic-ul. Inca nu mi-am luat noul motor de la reprezentanta si deja mi-e frica sa ies prin oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni! Nic este inca in viata! si asa trebuie sa ramana!

Nici nu concep sa fie altfel si va rog sa nu mai starniti zvonuri FALSE!!!

Eu sunt fratele lui si stiu exact cum sta situatia!

 

Duminica noaptea in jurul orei 4 a facut acel edem cerebral.

Pana acum situatia lui nu s-a schimbat ... e in continuare grava. (adica inca nu si-a revenit)

 

Medicii ne-au informat ca se alfa intr-o perioada in care se poate intampla orice!

Eu personal l-am vazut si arata ok... nu mai era palid ca in ziua accidentului.. respira obisnuit... (contuzia pulmonara s-a mai ameliorat) si pentru ca stiu ca fratele meu este un tip (de 28 ani) foarte puternic care iubeste viata sunt convins ca va trece si peste acest obstacol!

Din cate am inteles eu de la unul dintre doctori... este foarte posibil ca el sa fi intrat in stadiul in care edemul incepe sa se resoarba. Doctorii fac tot ce se poate. Procesul de resoarbere al edemului este foarte lent.

Iar din acest motiv medicii ne-a spus ca trebuie sa asteptam sa treaca minim 72 de ore... ca sa se poata observa evolutia si sa vedem daca se stabilizeaza. De aceea pana atunci nu se poate pronunta nimeni.

Acest proces de resoarbere poate dura destul de mult...(chiar si luni de zile). Noi speram ca va dura foarte putin pentru ca altfel Nic poate ramane cu traume severe in functie de zona cerebrala afectata.

 

Apelez la voi toti sa va indreptati gandurile pozitive asupra lui pentru ca atunci cand mai multi oameni fac asta efectul se simte.

Mai ales pe cei care au credinta in Dumnezeu ii rog din suflet sa spuna macar "Tatal nostru" pentru Nic si sa-l pomeneasca, atunci cand se gandesc la el.

Eu personal cred foarte mult in Dumnezeu si sunt convins ca daca ne rugam toti pentru el o sa-si revina mult mai repede si o sa se faca bine!

 

E CEL MAI BUN LUCRU PE CARE PUTETI SA-L FACETI PENTRU NIC DACA INTR-ADEVAR VRETI SA-L AJUTATI SI VA PASA!

 

Va multumesc mult de tot pentru sprijin si abia astept sa revin cu vesti bune!!! :) si apoi eventual sa facem o intalnire moto sa cinstitm :bounce: pentru sanatatea lui Nic si a celor care iubesc viata si se lupta pentru ea din rasputeri!

 

DOAMNE AJUTA-L PE NICOLAE-IULIAN !!!

Editat de Lucianno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DOAMNE AJUTA-L PE NICOLAE-IULIAN !!! INSANATOSIRE GRABNICA!!

 

Multi de aici ma pot considera un las... poate ca sunt... postam in urma cu putine luni ca trebuie sa imi vina motorul...am permisul de 2 ani...am calarit cateva motorete... nu pot spune ca am expetienta... stiu ca multi ma vor face de cacao...asta este... trebuia sa imi iau motoreta de la reprezentanta acum 2 luni.. m-am mutat de curand in spania...si aici am avut de ales intre motoreta si masina... se pare ca am ales masina... nu conteaza ce model.. am facut asta pentru ca ma sperie acest gen de topicuri..poate ca nu am destul curaj sa fac pasul... insa nici nu pot sa imi scot din minte aceasta pasiune...acum astept pareri si poate critici....

am citit aceste topicuri in care au patito oameni nevinovati... cum spunea cineva este o pasiune prea mica pentru un pret prea mare...

am de gand serios .. sa vin printre voi.. nu am renuntat la motor.. insa imi este putin teama...de asta nu am mai postat ... scuze de OFF topic.. si sanatate baiatului.... doamne ajutal...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu il cunosk...

Nu e la Catavencu ci la cotidianul... fotograf... Noi ne vedeam shi o sa ne vedem in continuare pe teren, (eu lucrez tot in presa). Nic e un baiat de milioane shi nu merita asha ceva... dar, dupa cum spunea fratele lui e un adevarat luptator. Acum am vb. cu medicul de serviciu de la terapie intensiva si mi-a dat vesti nu tocmai bune dar, refuz sa cred ca va ceda... O SA FIE BINE!!!!!!!!

Sa dea Bunutzul sa il vedem iar cu aparatu'n rucsac shi cu mobra intre picioare.

 

 

P.S. Totzi cei din presa asteptam din partea familiei un semn sa stim cu ce il putem ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai ales pe cei care au credinta in Dumnezeu ii rog din suflet sa spuna macar "Tatal nostru" pentru Nic si sa-l pomeneasca, atunci cand se gandesc la el.

O fac ori de cate ori am imi amintesc de accident, de duminica incoace. Fratele tau e coleg de redactie cu fratele meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna seara! acum 5 minute m-am intalnit cu o buna prietena (OANA) a baiatului implicat in accident. din pacate, IULIAN se afla intr-o stare deplorabila. ne rugam si ne dorim din suflet ca Dumnezeu sa-l ajute. Hai sa ne rugam toti pentru sanatate lui si sa speram ca aceste ganduri de bine il pot ajuta!.

 

Propun din suflet, daca cititi aceste randuri sa -i adresati cateva cuvinte!

 

Speram ca Domnul sa-l ajute cu multa putere!!

 

 

Dragos

Editat de italiamotors
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...