Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut tuturor,dc.tot vb. de tobe stie cineva unde pot gasi tobe two brothers pentru zx6-2007?

 

Incearca la kawamotors sau united motors. Modelul de 2007 are o singura toba si nu 2.

Editat de iurox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca la kawamotors sau united motors. Modelul de 2007 are o singura toba si nu 2.

 

Stiu ca e o singura toba ,doar ca sunt 2 modele two brothers d2 , si two brothers d5,de asta am scris "tobe". :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

evacuare not for road use de la lipton ! este ca una normala, are sita cilindrica pe dinauntru dar nu are acea "vata" care sa ii mai amortizeze din sunet.

 

se aude tare dar astazi ii voi pune un silencer care ii va face si un tampon de gaze pentru ca a pierdut putin din cuplu jos dar sus e mult mai nervoasa.

 

ce bine e acum fara caldura de sub sa :P

post-13963-1214802341_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

am si eu o intrebare

ce parere aveti despre zx6r modelul din 2003?

multi spun sa nu-mi iau kawa ca nu prea gasesti piese sau ca sunt foarte scumpe, bla, bla, bla.

dar va intreb pe voi, posesori de kawa, merita sa iau un astfel de motor sau mai bine caut altceva o honda sau un gixer?

voi cum va "intelegeti" cu motoru, ceva probleme, nu ma refer la cazaturi.

 

 

drive safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu... Kawasaki zx6r din 2006 , il am din vara , aproximativ 9000 de km , pana acum sunt super multumit de el :crack: .

Am pe el filtre k&n , ulei motul 15w40 parca , amortizor de ghidon , mansoane rizoma aurii :laugh: , capete de ghidon , crash protectors R&G , tobe gpr thunder line , stop cu semnale incluse fumuriu si un set de gume michelin pilot power 2ct (190 pe spate sa dea mai bine la terese :blbl: ) . Pun si poze....

 

NEXT ! :bigstar:

caut tobe gpr thunder line pt un kawasaki ninja zx-6r din 2005 .as putea sa vad si eu cum se aud tobele taLE,SUNT DIN CONSTANTA,poate ai timp si poti sa vii intr'un loc sa vad si eu motorul.0741690370-da un beep pe nr asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!are cineva idee daca exista un cod de culoare pt un zx6r din 2004 ma refer la Candy Thunder Blue,daca se gaseste cumva pe undeva sau codul vopselei daca exista.merci

 

In ziua de azi rar mai se folosesc coduri...acum este o aparatura speciala care combina CYMK sau cum dreq ii zice. Softul are culorile. Bagi modelul si anul de fabricatie si iti face culoarea. Mai are o optiune de senzor nu stiu cum care se pune pe carena si iti "citeste" culoarea ( se poate astfel ca la o masina care are vopseaua imbatranita sa se obtina aceeasi nuanta ca sa nu para spre exemplu aripa fata vopsita nou si toata masina veche )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ziua de azi rar mai se folosesc coduri...acum este o aparatura speciala care combina CYMK sau cum dreq ii zice. Softul are culorile. Bagi modelul si anul de fabricatie si iti face culoarea. Mai are o optiune de senzor nu stiu cum care se pune pe carena si iti "citeste" culoarea ( se poate astfel ca la o masina care are vopseaua imbatranita sa se obtina aceeasi nuanta ca sa nu para spre exemplu aripa fata vopsita nou si toata masina veche )

 

 

Si unde gasesc sa cumpar si eu vopseaua?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si unde gasesc sa cumpar si eu vopseaua?

 

Cel mai bine vorbeste cu vopsitori care folosesc asa ceva...adik cat de cat vopsitoria sa utilizeze asa ceva, nu neica de la tara care vopseste dupa ochi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Va rog mult sa-mi spuneti si mie de unde pot lua manualul service pt KAWASAKI ZX6F(an fabricatie '96).Va multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Survolaj: Tati, mi-ai transformat pisicutza intr-o bestie, m-am umezit tot cand intr-a doua m-a aruncat ieri din 20/h in 80/h(luasem o groapa, si am miscat din inertie mansonul). Apoi am inceput sa ii dau nitel, si am ramas impresionat.

 

Chiar daca nu era foarte dereglata carburatia, diferenta acum e imensa, chiar se aude mai frumos.

 

Mersi Survolaj, daca vreti sa va ofere mobra 100% din ce poate ea, il recomand din toata inima pentru reglaje, in special pentru ZX6.

 

Am si eu un zx6r din 2000 si a inceput sa se opreasca la semafor si nu mai trage asa ca inainte. Imi poti da si mie detalii despre Survolaj? Unde-l pot gasi sau macar un nr de telefon? imi poti da un bip ca te sun eu imediat.Mersi mult...astept cu nerabdare ca nu o mai pot folosi. Decebal 0720 583 356

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Emylyo vezi ca e o problema cu toba aia...daca prinderea se pupa cu modelu 98-02...numai la asa ceva o dai...nu cred ca o sa mearga pe altceva...decat cu tziganii facute. Stiu ca si eu am vrut sa iau bolt on de la alta motoreta si nu se pupa...nici de la modelu zx9r care zici ca se potriveste la fix...e prinderile sunt decalate cu aproape un cm si nu intra surubu neam. Ti-am zis ca sa stii...Prinderea pe zx6r 98-02 este cam exclusivista. bafta la vanzare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am testat. :crack: Posibil.Se aude bine si este foarte scurta.Am si stickere de pus pe ea cu diverse firme.Am pus si foto.O dau eventual si la schimb cu ceva specific moto pt ca nu am ce face cu ea.0727364388

post-6602-1216715029_thumb.jpg

post-6602-1216715072_thumb.jpg

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am testat. :crack: Posibil.Se aude bine si este foarte scurta.Am si stickere de pus pe ea cu diverse firme.Am pus si foto.O dau eventual si la schimb cu ceva specific moto pt ca nu am ce face cu ea.0727364388

 

Hehe ce tare, cat de mica e...cred ca nici nu se mai prinde de scarita la cat de mica e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...