Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

Te duci la circa financiara si cum platesti impozit la casa..la mashina ...locul de parcare...asha si la moto ! Ca ai Rol deschis si pentru moto !

Pt cei din sectorul 3 ...circa financiara se afla pe Lucretiu Patrascanu chiar langa reprezentanta Fiat de pe B-dul 1 Decembrie !

 

@ Gixxx: La Honda stiu ca nu platesti nimic man,ca e ca si cum ai avea bicicleta ! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Te duci la circa financiara si cum platesti impozit la casa..la mashina ...locul de parcare...asha si la moto ! Ca ai Rol deschis si pentru moto !

Pt cei din sectorul 3 ...circa financiara se afla pe Lucretiu Patrascanu chiar langa reprezentanta Fiat de pe B-dul 1 Decembrie !

 

@ Gixxx: La Honda stiu ca nu platesti nimic man,ca e ca si cum ai avea bicicleta ! :crack:

 

Nu e rau...sa figureze drept ce vor ei...eu stiu ce am :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ANUAL? Sunt picat din Luna, zi-mi si mie, dupa ce am cumparat moto si l-am inmatriculat, ce mai am de platit?

 

niste fleacuri:

 

rca - obligatoriu

impozit anual - obligatoriu

casco - optional; tu decizi functie de valoarea mobrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie, pentru cei ce v-ati inmatriculat motoarele de curand: din cate stiu eu NU poti sa iti depui actele de inmatriculare daca nu platesti impozitul in prealabil. Adica stiti voi, cand adunati hartiile alea pentru dosar, una este si dovada platii impozitului la fisc. Acum sunt la servici si nu am lista in fata dar eu mi-am inmatriculat moto saptamana trecuta ( inca nu mi-am luat numarul de la Politie ) si dupa asta ii mai fac si CASCO and I am good to go.

 

Pentru cine zicea ca stie un broker smecher : chiar sunt interesat de ce stie si ce ofera. Caci dupa mine la CASCO moto singura chestie importanta este asigurarea la furt. In rest RCA-ul ar trebui sa fie destul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap, de Lucretiu Patrascanu apartinem noi. Am avut si eu o codita de 20lei :D un fleac.

 

RCA

Fratilor, eu postez unde am facut eu anul trecut. Tipul vine si acasa :lol: e super OK. Anul trecut am facut la Valentin Burcin > 0745.180.016 Pe 6luni era 70ron, cel mai ieftin din piata :crack:

Am sunat azi. Pe 6luni - 102ron iar pe un an, cu o reducere de nu stiu cat % - 193ron

 

Bogdane, in principiu merg cu tine la verificare. Trebuie sa o bag si eu pe asta mica la un test.

 

da domnule buton mergem la asigurare !!! 108 ron pe 6 luni la BCR ...... dupaia cumparam bujii noi ulei nou placute de frana noi lichid de frana si plecam pana la zagreb pe motoare :P

 

Maddok, obligatoriu trebuie sa schimb placutele de frana fata, un crashpad rizoma pe stanga, una bucata capac fibra de carbon pentru alternator ... si o gagica care sa bage din cand in cand castrol 100 in rezervor :crack:

 

P.S. Trebuie sa-i cinstim pe "cocosei" ...au facut treaba buna la Mirela

Editat de gabibuton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap, de Lucretiu Patrascanu apartinem noi. Am avut si eu o codita de 20lei :P un fleac.

 

RCA

Fratilor, eu postez unde am facut eu anul trecut. Tipul vine si acasa :lol: e super OK. Anul trecut am facut la Valentin Burcin > 0745.180.016 Pe 6luni era 70ron, cel mai ieftin din piata :crack:

Am sunat azi. Pe 6luni - 102ron iar pe un an, cu o reducere de nu stiu cat % - 193ron

 

Bogdane, in principiu merg cu tine la verificare. Trebuie sa o bag si eu pe asta mica la un test.

 

 

 

Maddok, obligatoriu trebuie sa schimb placutele de frana fata, un crashpad rizoma pe stanga, una bucata capac fibra de carbon pentru alternator ... si o gagica care sa bage din cand in cand castrol 100 in rezervor :crack:

 

P.S. Trebuie sa-i cinstim pe "cocosei" ...au facut treaba buna la Mirela

Si eu sunt broker si RCA pentru motocicleta cel mai ieftin:

 

6 luni: 84 RON

 

12luni: 160 RON

 

 

Poti sa il intrebi mai exact cat la % e reducerea aceea pt RCA pe un an ? Pentru ca la BCR pe un an costa 194 RON .

Editat de Luci03
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt broker si RCA pentru motocicleta cel mai ieftin:

 

6 luni: 84 RON

 

12luni: 160 RON

 

 

Poti sa il intrebi mai exact cat la % e reducerea aceea pt RCA pe un an ? Pentru ca la BCR pe un an costa 194 RON .

 

In cazul asta, merg pe RCA-ul tau :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai motorul argintiu parcat pe codrii neamtului langa o gradinita ?

asta e ?

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

 

 

ala argintiu parcat langa fosta cresha de pe codrii neamtului este al lui mircea ... un vecin :crack: al meu e parcat mai incolo in fatza la paine tot pe codrii :lol:

 

pegasu e foarte ok (dar plin de praf). nu e ala de la codrii neamtului si nici de la neamtul codrilor. e ala de pe theodor pallady nr. 3 (acum e intr-un garaj ca poate io fi si ei frig). nu ma intereseaza sa fac un schimb ci vreau sa mai pun eu ceva pe langa si sa fie din an ceva mai apropiat 2003-2009, in functie de cat reusesc sa mai pun deoparte pana la primavara.

 

Pentru cine zicea ca stie un broker smecher : chiar sunt interesat de ce stie si ce ofera. Caci dupa mine la CASCO moto singura chestie importanta este asigurarea la furt.

 

cauta asigest ca broker, fi atent ca se poate face casco doar pentru furt si furt partial (trebuia sa te interesezi foarte bine cine ofera doar asta).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bla bla bla....... richard.jpg

 

 

 

Aaah!

 

 

I know where I am!

 

I'm in the plane of SUCK!

 

 

 

Oh, and by the way:

 

post-8378-1232217266_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ref rca motor, baieti ziceam ca o sa dau un contact pentru RCA care vine acasa dar tot pe Valentin Burcin vi`l dadeam deci... mi` luat-o inainte gabibuton. :crack:

 

:lol:

eu merg pe mana lui Luci :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fidel relatiei? :lol:

 

:crack:

 

 

nu taica, dar luci are mana subtire nu ma poate tine :crack: dar aj putea mere pe mana ta, ca la cate fiare ai, trebe sa ai si o mana puternica :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...