Sari la conținut

Plimbare Pina La Valiko-tarnovo


dabix
 Share

Postări Recomandate

Mi-am scos motorul din garaj si merge brici, multumita lui niki :bounce: .

Si cum se anunta anunta vreme frumoasa pentru week-end, am de gind sa-i dau o raita prin Bulgaria pina la Valiko-Tarnovo.

care va inscrieti ?

Editat de dabix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce se intampla in Bulgaria asta de a devenit peste noapte atractia motociclistilor?

Cred ca este doar ideea de "strainatate". In plus, prin decembrie cel mai bine era sa ne deplasam spre sud ca deh.... poate si acum e acelasi principiu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La intors neaprat sa ai fix 2 euro la tine ca altfel nu te intelegi cu bulgarii la trecut podul. Nu primesc decat euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La intors neaprat sa ai fix 2 euro la tine ca altfel nu te intelegi cu bulgarii la trecut podul. Nu primesc decat euro.

 

 

daca sunteti mai multi....va lasa sa treceti

 

 

ceva de genu - "hai ma da-i drumu, nu ma mai stresa"

 

nu stau astia in 2 motociclisti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca merg cu o motocicleta care nu e pe numele meu ma lasa sa trec ? Trebuie ceva de genul : procura? Sau pot trece linistit ?

 

Da, ai nevoie de procura sau impternicire daca este pe firma.

Eu am avut la mine de 2 ori imputernicirea si nu m-a intrebat nimeni de ea, a 3 oara am zis ca nu mai trebuie si atunci am fost intrebat la vama daca am imputernicire. Era cat pe ce sa nu pot trece.

Pt firme este mai simplu o imputernicire cu antet semnata si stampilata si gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La intors neaprat sa ai fix 2 euro la tine ca altfel nu te intelegi cu bulgarii la trecut podul. Nu primesc decat euro.

Sau treci fara sa ii mai intrebi de sanatate. Astfel nici ei nu au sansa sa te intrebe pe tine de sanatate! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ai nevoie de procura sau impternicire daca este pe firma.

Eu am avut la mine de 2 ori imputernicirea si nu m-a intrebat nimeni de ea, a 3 oara am zis ca nu mai trebuie si atunci am fost intrebat la vama daca am imputernicire. Era cat pe ce sa nu pot trece.

Pt firme este mai simplu o imputernicire cu antet semnata si stampilata si gata.

 

 

Nu e pe firma, e pe persoana fizica !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si se ia asa de greu procura aia ? Sau doar e o chestie de timp.

 

Timp...:drink:

 

Anyway...bafta la plimbare. Io m-am scarbit de atata Bulgheria cat am auzit pe aci si nici nu cred ca voi fi pe acolo asa curand. :bounce: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea este ca cel mai bine intrebi la consulatul bulgar sau si mai bine la politia de frontiera (dai un telefon si te lamuresc ei).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea este ca cel mai bine intrebi la consulatul bulgar sau si mai bine la politia de frontiera (dai un telefon si te lamuresc ei).

 

 

Mare greseala, de fiecare data cand suni inevitabil vorbesti cu o alta persoana care o sa-ti spuna in mod sigur o alta varianta total diferita fata de ceea auzita inainte. Eu am sunat de 3~4 ori sa fiu sigur chiar la punctul de trecere a frontierei, dupa ce am primit 5 raspunsuri am adunat toate actele posibile si am plecat la drum. Cine vrea deruta si panica suna la ambasada sau politia de frontiera :bounce: :) :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare greseala, de fiecare data cand suni inevitabil vorbesti cu o alta persoana care o sa-ti spuna in mod sigur o alta varianta total diferita fata de ceea auzita inainte. Eu am sunat de 3~4 ori sa fiu sigur chiar la punctul de trecere a frontierei, dupa ce am primit 5 raspunsuri am adunat toate actele posibile si am plecat la drum. Cine vrea deruta si panica suna la ambasada sau politia de frontiera :bounce: :) :drink:

 

poate ai fost tu mai ghinionist. am ideea cu politia de frontiera si consulat pentru ca am primit acelasi raspuns in ambele locuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergeti linistiti, la pod la Giurgiu nu trebuie platit nimic, politia e OK. Trebuie sa aveti la voi cartea verde. Eu am trecut o data fara, o data cind n-o aveam m-au refuzat.(politicos de altfel). Acum am facut cartea verde si nu mai e nici o problema. In vama in general se sta doar pentru conversatii cu vamesii despre moto(ce model e, cit costa si altele).In rest drumuri OK, circulatie mai linistita, mancare buna si ieftina. Si daca te opreste vreun politist te intelegi cu el. Iar tara straina n-as prea numi-o. Pot sa fi surprins cind mai gasesti cite un bulgar care vorbeste f bine romaneste. De la bunici, de la rude mai indepartate. E o experinta interesanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok. Loc de intilnire OMV Eroii revolutiei, linga City Mall, ora 8:00 cu plecare la 8:30, 9: cel tirziu.

 

Intentia : de a pleca spre Valiko-Tarnovo. Daca cineva din anumite motive nu poate, schimbam traseul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ora 9 fara 10 maine dimineata (Sambata 10.03.2007) sper sa fiu acolo cel tarziu .. daca nu va prindem pe drum .. eu si inca un amic ... buc-veliko -buc viteza medie 120km/h .. in statie la OMV voi veni

 

Cine nu vrea sa vina :) e binevenit sa stea acasa :bounce:)

Editat de sasser
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ora 9 fara 10 maine dimineata (Sambata 10.03.2007) sper sa fiu acolo cel tarziu .. daca nu va prindem pe drum .. eu si inca un amic ... buc-veliko -buc viteza medie 120km/h .. in statie la OMV voi veni

 

Cine nu vrea sa vina :) e binevenit sa stea acasa :bounce:)

 

Grseala mea. Am uitat sa specific. E vorba de Duminica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...