Sari la conținut

R6 Magheru - 08.03.2007


Baracuda
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

post-2826-1174358946_thumb.jpgpost-2826-1174358916_thumb.jpgpost-2826-1174358897_thumb.jpgpost-2826-1174358866_thumb.jpgpost-2826-1174358844_thumb.jpgpost-2826-1174358803_thumb.jpg

man , scuza-ma ca ma bag...ai f f f mare dreptate cu tot ce ai zis aici...nu te cunosc nu ma cunosti,

imi permit si eu sa vorbesc pt ca eram la 10m de tine cand ai cazut...(eram cu masina) ce ai facut tu in seara aia a fost gresala de incepator...ai franat violent cu fatza, ti-a fugit si te-ai dus pe jos...eu asa am vazut (am facut si eu la fel ca tine in primul an cand eram mai... :D )

 

afara era foarte frig, pe jos era perfect uscat nici vorba de mazga pe jos, tu veneai foarte tare , te trageai cu crema Magherului,un Lamborghini, un Porsche si un Ferrari :D intr-avevar ai vrut sa te bagi pe pe banda doi pe banda unu...la vreo 30m in fata ta un taxi a dat semnal stanga sa plece de pe loc...moment in care tu ai franat... de acolo ai povestit tu ce s-a intamplat... :lol:

 

imi pare rau pt tine si pt motoreta ta...ma bucur ca ai scapat si ca pot sa ma iau de tine in loc sa pun R.I.P.-uri

(da-l in cacao de fier) motoreta iti ia taticu alta :D

 

du-te la biserica si aprinde o lumanare !

 

daca vrei pozele in 10megapixeli da-mi un mail :)

 

bafta cu motoreta noua si sa-ti fie invatatura de minte.... :D Doamne ajuta si sa ne auzim cu bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, chiar imi parea rau ca nu am cerut numarul de telefon celui care mi-a cerut permisiunea de a face poze. Iti multumesc ca le-ai pus :lol:

 

Cat despre tras pe Magheru asta se intampla cu 20min inainte sa cad. Cand am cazut ma indreptam spre universitate sa opresc la o tigara.

Oricum nu se punea problema de tras...mai mult ne jucam ca ne cunoastem, daca era de tras imi luam si eu masina si ne trageam de la egal la egal.

 

Taxiul din cate tin eu mine era deja in miscare, iar cat despre mazga asa mi s-a spus...eu sincer eram prea "ametit" dupa tumbele pe care le-am facut pe asfalt ca sa mai imi dau seama exact ce a fost, cert este ca am simtit ca alunec...probabil lipsa de aderenta (Cum ai spus si tu, era foarte frig) in acel moment am franat.

 

Cat despre imi ia taticu alta...aici simt o nota de rautate. Spui ca nu ma cunosti dar dai cu presupusu :D

 

In rest iti multumesc pentru urari, si lectia poti sa o consideri invatzata :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu acum 1 luna poate chiar 2 stau pe bara, pana vine noul motor. Pentru ce ? Pentru 1 ora de plimbat ignorand niste notiuni elementare ? A meritat ?

Puteam sa fiu mort acum, si sa-mi dati rip-uri

 

Nu trebuie sa te invinovatesti pur si simplu ai simtit nevoia sa te dai, ca s.a produs accidentul asta e. bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man ..nu am vrut deloc sa fiu rau...dar asta e pe net , pe mess si in scris se intelege gresit..

 

am zis asa ca am vazut cu cine o arzi...si "prietenii" tai daca nu ai masina de cel putin 50.000 nu esti de bagat in seama....dar nu asta este important acum...

 

poate ne vedem intr-o seara la ture pe Magheru :D si stam mai mult de vorba iti povestesc eu cum s-a intamplat...

din ce am vazut eu cred ca te-ai speriat de taxiul ala... eu m-am dat jos din masina sa ma duc sa-l iau pe ala la omor...dar cand am vazut ca esti bine m-am potolit nu am stat la discutii ca erai "avion" dupa cazatura si nu avea rost sa stau eu pe capul tau...

 

plus ca ala cu taxiual era kkat pe el..tu erai kkat pe tine dupa cazatura...ai zis mersi ca ai scapat si nu a mai zis nimeni nimic... plm...eu asa am vazut in afara..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah fratilor...eu tot stau si ma gandesc daca merita mah sa ne facem praf asa ca tampitii...

ma uit aici pe topicul de accidente si ma crucesc.. :D

 

stau si ma gandesc daca merita frate sa fac atata lume sa sufere..si pt ce..pt un pic de adrenalina...

sa mor de nu mai safe e sa sari cu parasuta...si clar ai mai multa adrenalina..

 

tot stand si citind aici ma tot gandesc cat mai serios sa ma las... :lol: pasiune pasiune dar....NU MERITA FRATE !

 

 

TRIST !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auch ce praf e r6 ala din poze, bine ca nu ai nimic, bafta la reparatii, atat fizice cat si psihice

 

Zici ca a fost bagat la dauna totala ? Nu pare f f sifonat din poza sincer...

Cine ia relicva dupa ce iti incasezi banii, compania de asigurari? Daca da, ce face cu ea, ca sunt f multe piese de pe motor bune... ?

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i'o lasa lui si ii da banii de dauna totala.

la mine asa a fost.

 

de aceea, recomandarea mea baracudo, ar fi sa iti iei tot un r6 identic.

macar asa vei avea piese de schimb cu gramada! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah fratilor...eu tot stau si ma gandesc daca merita mah sa ne facem praf asa ca tampitii...

ma uit aici pe topicul de accidente si ma crucesc.. :crack:

 

stau si ma gandesc daca merita frate sa fac atata lume sa sufere..si pt ce..pt un pic de adrenalina...

sa mor de nu mai safe e sa sari cu parasuta...si clar ai mai multa adrenalina..

 

tot stand si citind aici ma tot gandesc cat mai serios sa ma las... :kick: pasiune pasiune dar....NU MERITA FRATE !

TRIST !!!

 

Salut! Mai intai vreau sa spun ca imi pare bine ca bikerul a scapat nevatamat.

Desi sunt nou pe forum , am intrat de ani de zile si citesc diverse topicuri, in special acela referitor la accidente. Nu vreau sa fiu rautacios , dar toti care au in posesie o motcicleta de viteza , stiu ce riscuri isi asuma. Puterea si cuplul acestor motoare este destul de mare , si este foarte usor sa depasesti limitele "de siguranta". Multe motoare ating 300 km/h (sau chiar peste) si au acceleratii brutale. Este evident , ofera senzatii si riscurile sunt pe masura. Ma intristez cand vad cum creste numarul de accidente mortale in randul motociclistilor, si sunt foarte revoltat ,(probabil voi dschide un topic pe tema) de cum reactioneaza sau mai bine zis> indiferenta acelor persoane care sunt prezente la fata locului , in momentul accidentului in care este implicat un motociclist. Nu stiu cata "tarie" pot avea acestia, sa stea pur si simplu sa se uite la un om in agonie asteptand asa zisele ambulante car vin, de obicei , cand este prea tarziu pentru a se mai putea face ceva.... Nu imi voi varsa nervii aici , fiindca nu este topicul potrivit.

 

Atat am vrut sa spun : Cei care au motoare de viteza , au pur si simplu din pasiune (parerea mea) si majoritatea acestora stiu la ce riscuri se expun.

 

 

PS:Daca o sa ma vedeti in trafic mergand ca un incepator ,nu faceti misto :lol: , pur si simplu incerc sa ma stapanesc, dar stiu , sunt constient ca nu voi rezista prea mult. Numai cand citesc aceste topicuri revin cu picioarele pe pamant!

 

Va doresc asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah fratilor...eu tot stau si ma gandesc daca merita mah sa ne facem praf asa ca tampitii...

ma uit aici pe topicul de accidente si ma crucesc.. :kick:

 

stau si ma gandesc daca merita frate sa fac atata lume sa sufere..si pt ce..pt un pic de adrenalina...

sa mor de nu mai safe e sa sari cu parasuta...si clar ai mai multa adrenalina..

 

tot stand si citind aici ma tot gandesc cat mai serios sa ma las... :lol: pasiune pasiune dar....NU MERITA FRATE !

TRIST !!!

vrei parasuta nene?ia fa o plimbare pe la aeroclub sa-ti explice cum sta treaba,e super misto senzatia si nu iti zic din ce am citit sau vazut pe forumuri ci din exp proprie..e interesant si crede-ma ca si acolo poti sa iti iei rip-uri insa sansele tale sa mori sunt aproape nule daca stau sa ma gandesc bine, inainte sa urc in avion mi se controla de 2 ori cum pliez aripa si inca de 2 ori cum o inkideam si care imi sunt sansele de a o deshide in siguranta chiar si in cazul in care `treceam` peste astea 4 etape de verificari mai aveam rezerva care e cam imposibil sa o faci sa nu functioneze...cat despre senzatie nu poti sa le compari numai avand in vedere ca tata nu e tariceanu pot sa-ti zic ca chinurile de a sta dupa un avion de peste 40 de ani sa vina 2 sapt pe an ca sa zbori zilnic de 4-5 ori si sa te frece toti `instructorii` sunt foarte mari motiv pt care am ales o honda,asta pe langa faptul ca de mic am fost atras de jukarii pe 2 roti..ceea ce vezi la tv sau pe net ca se distreaza cu camere de filmat in aer si acrobatii majoritatea sunt amatori,si oameni plini de bani care isi permit sa se trezeasca dimineata si pana isi beau cafeaua sa incalzeasca cineva motoarele la avion si sa le prefateasca cineva ekipamentul..va salut pe toti cei cu 2 roti iar despre baracuda..ma bucur ca esti intreg si poti lua alta racheta sol-sol :crack:

post-15410-1175125355_thumb.jpg

post-15410-1175125389_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...