Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

exact. m-am uitat de cateva ori pana mi-a picat fisa :cheers:

Mesaj completat

vad ca prea putini din cati activeaza pe forum si-au anuntat prezenta la a doua intrunire a TDM-istilor. hai fratilor ce e lipsa asta de interes, nu vreti sacunoasteti oamenii din spatele nick-urilor cu care conversati de atata timp?

 

pentru mine unu ar fi o mare placere si onoare sa va cunosc pe toti

 

pana cum dupa voturile exprimate va ramane pentru 2-4 octombrie. rockere, maia are cum sa faca schimb de tura sau ceva de genu ca sa nu vii singur ca altfel o las si eu pe claudia acasa :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rockere, maia are cum sa faca schimb de tura sau ceva de genu ca sa nu vii singur ca altfel o las si eu pe claudia acasa :cheers:

Nu stiu inca exact daca poate venii. Cel mai probabil cred ca am sa vin singur. Vom vedea, te anunt :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor,

Se pare ca TDM este cea mai buna motocicleta din lume, sau cel putin din Romania

Deja avem un numar impresionant de pagini in care se discuta aproape exclusiv despre intruniri, iesiri etc

A, mai scapa cate unu' cu intrebari indecente legate de mobre :cheers:

 

Deci sa revenim la tema topicului: da 2-4 octombrie, luam si sobele cu noi, 5 saci de carbuni, 2 porci (in afara de noi), si niste căprițe

Dr_dejavu aduce diluantul, deci sunt pregatite toate ingredientele

 

Si sa nu va mai prind ca puneti intrebari despre probleme la TDM, pentru ca acestea pur si simplu nu exista :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9-11 octombrie ar fi mai ok dpdv al prezentei? in momentul de fata suntem cam impartiti in 2 grupuri

 

si d-asta vin cu propunerea asta!

 

ce parere aveti?

Eu n-as avea o problema. (Dar este foarte posibil ca cei care au ales septembrie sa o fi facut ptr ca le e frica de posibilele temperaturi din octombrie sau ca pur si simplu ultimul weekend din septembrie e mai aproape.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avand in vedere ce temperaturi se anunta la munte la sibiu. acolo cred ca e si mai frig. undeva la 8 grade diminteata in curte la Rockeru, iar la locatie va fi si mai frig cred eu.

 

eu sunt chitit pe cazare. rockeru la fel si am vazut ca mai multi vor asa.

 

oricum abia cum 2-3 zile inainte o sa stim ce fel de vreme avem de infruntat si daca merita riscu la cort sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor,

Se pare ca TDM este cea mai buna motocicleta din lume, sau cel putin din Romania

Deja avem un numar impresionant de pagini in care se discuta aproape exclusiv despre intruniri, iesiri etc

A, mai scapa cate unu' cu intrebari indecente legate de mobre :D

 

Deci sa revenim la tema topicului: da 2-4 octombrie, luam si sobele cu noi, 5 saci de carbuni, 2 porci (in afara de noi), si niste căprițe

Dr_dejavu aduce diluantul, deci sunt pregatite toate ingredientele

 

Si sa nu va mai prind ca puneti intrebari despre probleme la TDM, pentru ca acestea pur si simplu nu exista :(

 

"caprite" n=am putea gasi pe acolo ? :D Nu de altceva dar sa nu mergem cu "uscaturi in padure" :blink:

Mesaj completat

Mai crezi ca voteaza cineva?

 

Cred ca ar trebui stabilita o data pina cand se mai poate vota, nu de altceva dar deja suntem in septembrie 14 si inca nu stim cand mergem ,unde ne cazam si cati . Nu sunteti de acord ? Dupa mine al doilea week-end din oct. e cam departe si vremea se tot raceste din ce anunta astia pe la TV , deci primele doua variante ar fi ideale ( pe mine va puteti baza pentru ambele) din ce am mai vorbit cu unii dintre voi , intalnirea ideala ar ramane Sibiul, mai trebuie stabilita data si ora, ca sa plecam mai departe impreuna !

 

Hotarati mai repede domnilor ca vine Rev-ul !

 

Cu respect !

 

Banditul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

data limita va fi 19.

 

legat de cazare sau cort asta se va vedea la fata locului. cred ca cel mai indicat ar fi sa ne cazam. oricum gratar si alte nebunii putem face in curtea omului.

 

eu unul prefer pe vremea asta confortul unui acoperis solid deasupra capului :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, pentru voi astia mai frigurosi... exista acel ceva numit "sac de dormit", cum exista de asemenea si hainele groase, special concepute pentru acele terifiante 8 grade celsius. Pe bune acum, cand vine primavara si sunt 7, 8 grade dimineata toata lumea zice ca-i cald, si acum va e frica ca intrati in hipotermie. Nu vreau sa par insistent pe subiect, dar am citit cred da vreo 10, 11 ori treaba asta, de cand au inceput discutiile ref. la intalnire. Nu tin nici sa stau la cort si nici sa fie al doilea weekend din octombrie, dar terminati cu frigul ala, ca daca e sa fie poate sa fie ploaie si urat si pe 27 sept. Iarna n-o sa vin in octombrie, asta e clar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da numa ca primavara o da in vara si toamna o da in iarna :blink:

 

 

ala e un CAkT. (parerea mea)

Editat de ishmael
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astea-s specificatiile cortului meu daca e cineva dragut sa mi le explice voi ramane dator cu o bere :(

Mesaj completat

MoÂşule :blink:

Ce te faci când ajungi la "cota" 47 ?

 

 

nu stiu, stai sa ajung la varsta aia.

 

eu am probleme cu spatele si cand fac efort sau dorm in frig cum ar fi in cort se mai intampla sa am dureri care sa nu treaca cu una cu doua si ma pot deranja la mersu cu mobra.

Mesaj completat

Confirm

Mai ales ca eu am "boala" ca totul, dar absolut totul, sa fie original pe Yamahonda mea

 

 

nu mai asocia honda cu yamaha in acelasi cuvant ca d-aia ne-am luat yamaha pentru ca honda e honda :D

 

 

Mesaj completat

ala e un CAkT. (parerea mea)

 

 

daca ala afacut un poc cu mobra si a futut carene far si ce dracu mai era pe acolo, si reparat-o cu ce a gasit mai ieftin.

mi se pare misto facuta, pacat ca nu o arata intreaga, cu cauciucuri metzer karoo cred ca ar fi aratat bestial, ca un scambler :D

Mesaj completat

Mda, pentru voi astia mai frigurosi... exista acel ceva numit "sac de dormit", cum exista de asemenea si hainele groase, special concepute pentru acele terifiante 8 grade celsius. Pe bune acum, cand vine primavara si sunt 7, 8 grade dimineata toata lumea zice ca-i cald, si acum va e frica ca intrati in hipotermie. Nu vreau sa par insistent pe subiect, dar am citit cred da vreo 10, 11 ori treaba asta, de cand au inceput discutiile ref. la intalnire. Nu tin nici sa stau la cort si nici sa fie al doilea weekend din octombrie, dar terminati cu frigul ala, ca daca e sa fie poate sa fie ploaie si urat si pe 27 sept. Iarna n-o sa vin in octombrie, asta e clar.

 

 

asa cum am zis cu o zi inainte o sa vedem cu 1-2 zile inainte de intrunire ce ne rezerva vremea si abia atunci o sa stim ce bagaje ne luam la noi :P

Mesaj completat

Mai crezi ca voteaza cineva?

 

 

speranta moare ultima!

post-21191-1252949955_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai asocia honda cu yamaha in acelasi cuvant ca d-aia ne-am luat yamaha pentru ca honda e honda :(

Taci, tu, ca toate-s la fel

Fura unul de la celalalt pe rupte: idei, ingineri, patente etc

Unde mai pui ca multe subansamble sunt facute de third party, gen Mikuni, Koyo, Nissin, Keihin Âşi mai Âştiu eu ce pizdin :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taci, tu, ca toate-s la fel

Fura unul de la celalalt pe rupte: idei, ingineri, patente etc

Unde mai pui ca multe subansamble sunt facute de third party, gen Mikuni, Koyo, Nissin, Keihin Âşi mai Âştiu eu ce pizdin :blink:

 

 

da man dar iti trebuie cap ca sa le asamblezi intr-o motoreta asa grozava cum este a noastra.

 

am comparat-o pe a mea v-strom-ul

 

deci e incredibil de ingusta si agila, plus ca se inclina mai frumos pe curbe dar tre sa ai curaj sa o duci pana ies scantei din scarite.

 

oricum vstrom-ul are avantaje clare in privinta consumului, autonomiei confortului, dar plm acela avea si 1an si 6 luni vechime :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa scoti scantei cu scaritele amandurora... doar sa ai grija cum si pe unde faci de-astea.

post-5978-1252999097_thumb.jpg

 

N-ai precizat insa cu ce V-strom ai comparat-o, ala de 650? Atunci e normal sa aiba un avantaj in materie de consum, mai ales fata de un TDM pe carburatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da cu cel de 650. ce mi sa parut cel mai impresionant este blocul optic, faruri frate, deci luminau de parca avea 2 refelctoare de 1000w

 

o lumina clara si bine orientata, cu faza lunga parea ca lumineaza infinitul.

 

si avea becurile originale....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...