Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

sambata mi-am facut program sexy, ma duc la un amic care are un service sa setez la loc carburatoarele si sa arunc un ochi la soc. sa vedem cum se prezinta :)

Mesaj completat

m-am apucat de cautat handguards si am dat peste aceste polisport de 30 euro

 

mi se par excelente ca pret. le cam bat la poponeata pe alea acerbis de pe louis care ajung la 35+17+15 =65 euro ( hand guards, kit de montaj si protectii suplimentare)

 

Salut.

Sa ne anunti si pe noi cum ai rezolvat cu carburatoarele si socul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ok. am notat. daca ajung sa vin vineri vin cu dr dejavu,corben,ishmael,etc. ma intilnesc cu ei in arad si venim impreuna.

de cazare stiti ceva?

 

e bine ca ai cu cine sa vi.

 

Cazare la cort in principiu sau pt frigurosi la o pensiune in zona. se gasesc fara probleme. eu o sa vin pregatit pt ambele situatii.

 

 

Mesaj completat

Salut.

Sa ne anunti si pe noi cum ai rezolvat cu carburatoarele si socul.

 

 

cu carburatoarele stiu ce am de facut. la calpetele de soc o sa imi prind urechile dar vad eu la fata locului.

 

o sa incerc sa fac si poze.

 

mai stiti cumva daca Dejavu a scos si saibele de metal de la cuie. parca asa tin minte. o sa fac si eu asta. pentru un consum cat mai bun.

 

 

Intrebare. cum fac aerisirea sistemului de racire? am impresia ca am aer prin instalatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iata poza, era pre amare si azinoapte eram cam obosit dupa cateva beri :)

 

 

si acest magazin e la 25 km de mine :) deci tre sa trag o fuga pana acolo. Pana atunci aici aveti numarul de telefon

 

MOTO SHOP service

Nagy Istvan

Cristuru Secuiesc str Berde Mozes 53

0744884370

nagyistvan@netter.ro

 

datele sunt de anul trecut, eu atunci am fost la el ultima oara. Magazinul se afla exact la intrarea in Cristuru Secuiesc pe partea dreapta directia Vanatori - Odorheiu Secuiesc.

 

Sunt curios daca tobele se aud si live exact ca si pe filmulet. Nu de alta da tobele mele suna frumos in realitate dar pe video suna cam nasol, deci depinde si de aparatura cu ce se inregistreaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

filmarea am facuto cu un aparat foto care si filmeaza. mie nu mi se pare diferenata de realiteate. dar fiecare cu gusturile lui. in timisoara toti care leau auzit au zis ca suna si arata bine. sint alte lucruri care nu-mi plac. alea le discutam la fata locului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si acest magazin e la 25 km de mine :) deci tre sa trag o fuga pana acolo. Pana atunci aici aveti numarul de telefon

 

MOTO SHOP service

Nagy Istvan

Cristuru Secuiesc str Berde Mozes 53

0744884370

nagyistvan@netter.ro

 

datele sunt de anul trecut, eu atunci am fost la el ultima oara. Magazinul se afla exact la intrarea in Cristuru Secuiesc pe partea dreapta directia Vanatori - Odorheiu Secuiesc.

 

Sunt curios daca tobele se aud si live exact ca si pe filmulet. Nu de alta da tobele mele suna frumos in realitate dar pe video suna cam nasol, deci depinde si de aparatura cu ce se inregistreaza.

 

 

da si tu o fuga pls cat poti de rpd si vezi daca merg puse pe TDM

Mesaj completat

am comandat polisport pt mine si viezuresiret :)

 

inca 2 chestii noi de montat pe TDM

:D

 

Mesaj completat

maine imi pleaca colete si luni marti il primesc

abia astept :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut inapoi la enduro (super tenere) si a trebuit sa ma despart de tdm (cu parere de rau)

Altu'...

Virusul enduro-touring nu moare niciodata

El lucreaza pe ascuns, chiar in timp ce mergi cu tedeemul' :)

Mesaj completat

Care ati fost acu juma de ora la Real, am vazut un TDM AR-10-CMN parca,

Daca era de culoare rosie e posibil sa fi fost unul din Subcetate, care nu prea intra pe forum

De fapt nici nu are user :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va mai spu ceva de schimbatul tobelor pe TDM. Mare atentie, tobele originale au aceea acoperitoare care foloseste si pe post de suport calcai. Eu dupa ce am schimbat tobele, l-em montat inapoi dar tot nu sunt chiar unde ptrebuie...si va spun sincer ca simt lipsa lor.

 

Recomandare: daca va schimbati tobele sa vi le sudeze la loc.

 

PS: daca suna VIK si LIVE ca si pe film atunci sunt bestiale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va mai spu ceva de schimbatul tobelor pe TDM. Mare atentie, tobele originale au aceea acoperitoare care foloseste si pe post de suport calcai. Eu dupa ce am schimbat tobele, l-em montat inapoi dar tot nu sunt chiar unde ptrebuie...si va spun sincer ca simt lipsa lor.

 

Recomandare: daca va schimbati tobele sa vi le sudeze la loc.

 

PS: daca suna VIK si LIVE ca si pe film atunci sunt bestiale.

 

 

da sau iti faci alte aparatori mai sexy, ca sa lasi toba orginala asa cum este :)

 

eu cred ca mi le fac cu diametru de 12cm , mai groase si le dau un pic mai in spate :)

 

sa fie mai bad ass mathafaca :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bă frate da' ce dă modificări Âşi apgreiduri

Incă un pic Âşi treceți pe vitezane

Noroc ca mai există persoane conservatoare ca mine, că altfel nu s-ar mai Âşti cum arată un TDM la linia originala :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai man ca tot ce e in plus pus cu cap e binevenit.

nu stiu cate motoare au tobe care scot un sunet decent, care sa fie util in traficul din bucuresti.

 

handguarduri iara sunt utile pe ploaie si frig. la fel si manerele incalzite (astea le voi monta)

 

xenonul e indiscutabil cea mai buna imbunatatire a TDM-ului. becurile cu bulb sunt o evolutie a lumanarii cred.

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai man ca tot ce e in plus pus cu cap e binevenit.

xenonul e indiscutabil cea mai buna imbunatatire a TDM-ului. becurile cu bulb sunt o evolutie a lumanarii cred.

Bueei, da' ce-mi sari asa la beregata? :)

Nu ai simtit umorul din vorbele mele? Cate emoticoane sa pun ca sa vezi ca glumesc?

 

Normal ca trebuie sa evolueze lucrurile, si cu xenoanele nu numai ca sunt de acord, sunt un adept infocat ale lor

Nu am simtit nevoia de handguarduri, parerea mea este ca designul carenei la TDM este foarte reusit, protejeaza bine mainile

Despre tobe, numai de bine, dar mie imi plac originalele

Pentru mine, sunetul original al TDM-ului este excelent

Nu contest utilitatea tobelor aftermarket exploziv-invazive :) in Bucuresti. Acolo orice masura care te scoate in evidenta e binevenita

 

Hai sa va povestesc despre prietenul meu cu ThunderAce (Yamaha aia de 1000)

Pana acum a testat doua tobe si nu era multumit de sunet

In cele din urma a pus toba originala si s-a indragostit instantaneu de noul sound, in care se poate distinge SI sunetul motorului, cutiei etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bueei, da' ce-mi sari asa la beregata? :)

Nu ai simtit umorul din vorbele mele? Cate emoticoane sa pun ca sa vezi ca glumesc?

 

Normal ca trebuie sa evolueze lucrurile, si cu xenoanele nu numai ca sunt de acord, sunt un adept infocat ale lor

Nu am simtit nevoia de handguarduri, parerea mea este ca designul carenei la TDM este foarte reusit, protejeaza bine mainile

Despre tobe, numai de bine, dar mie imi plac originalele

Pentru mine, sunetul original al TDM-ului este excelent

Nu contest utilitatea tobelor aftermarket exploziv-invazive :) in Bucuresti. Acolo orice masura care te scoate in evidenta e binevenita

 

Hai sa va povestesc despre prietenul meu cu ThunderAce (Yamaha aia de 1000)

Pana acum a testat doua tobe si nu era multumit de sunet

In cele din urma a pus toba originala si s-a indragostit instantaneu de noul sound, in care se poate distinge SI sunetul motorului, cutiei etc

 

 

cum sa sar la beregata ta. imi expuneam si eu parerea :D

 

la faza cu prietenul tau, pot adauga ca am un prieten care are un fazer pe de care a dat jos toba de carbon si a pus-o pe cea originala. motivul a fost sunetul deranjant la viteza mare.

 

pana la urma gusturile nu se descuta si fiecare face cel taie capu cu mobra lui.

 

PS daca as mai avea un TDm l-as pastra cat se poate de complet si original. dar cum nu am decat unu mi-l adaptez nevoilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tobe aftermarket nu trebuie sa insemne neaparat galagie. In general suna un pic mai tare si mai baritonal... dar multe dintre ele sunt legale, omologate, certificat ABE etc. Ca multi le mai modifica si ei sau ca isi iau tobe racing, care nu sunt pentru strada, asta e alta poveste. Iar chestia cu auzitul in trafic evident, e o gluma. Te-ai puta baza pe ele poate doar daca ai doua tevi goale in loc de tobe si faci sa vibreze toate blocurile pe langa care treci, dar asta deja e nesimtire. Iar pentru touring ar fi criminal... te doare capul dupa nici o ora. Unde mai pui ca in afara (in vest) nu prea se inghite asa ceva.

 

Io am auzit TDMu' meu cu tobele originale (cam naspa... no offence; nu toate OEM-urile suna naspa, dar la TDM900 sunt cam sterpe), MIVVurile astea legale si ieftinache pe care le am (de care sunt f. multumit), niste Akrapovic fara silencere (prea mult... mult prea sonore), precum si fara tobe. E, asta din urma ar merita auzita... zici ca e cutremur, ca se rupe mobra in 2 si ca scuipa foc cand accelerezi :)

 

--

 

Ca fapt divers, am primit acum o luna cateva poze de la intalnirea din mai, mai exact de cand m-au scos niste preteni australieni din rahat. Ca de, ma mancase si inca nu mersesem pe zapada pana atunci...

 

post-5978-1253914199_thumb.jpg post-5978-1253914223_thumb.jpg post-5978-1253914257_thumb.jpg

 

LE - Tipa din poza, btw, cica era prima data cand vedea zapada pe viu :))

Editat de LinX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tobe aftermarket nu trebuie sa insemne neaparat galagie. In general suna un pic mai tare si mai baritonal... dar multe dintre ele sunt legale, omologate, certificat ABE etc. Ca multi le mai modifica si ei sau ca isi iau tobe racing, care nu sunt pentru strada, asta e alta poveste. Iar chestia cu auzitul in trafic evident, e o gluma. Te-ai puta baza pe ele poate doar daca ai doua tevi goale in loc de tobe si faci sa vibreze toate blocurile pe langa care treci, dar asta deja e nesimtire. Iar pentru touring ar fi criminal... te doare capul dupa nici o ora. Unde mai pui ca in afara (in vest) nu prea se inghite asa ceva.

 

Io am auzit TDMu' meu cu tobele originale (cam naspa... no offence; nu toate OEM-urile suna naspa, dar la TDM900 sunt cam sterpe), MIVVurile astea legale si ieftinache pe care le am (de care sunt f. multumit), niste Akrapovic fara silencere (prea mult... mult prea sonore), precum si fara tobe. E, asta din urma ar merita auzita... zici ca e cutremur, ca se rupe mobra in 2 si ca scuipa foc cand accelerezi :)

 

--

 

Ca fapt divers, am primit acum o luna cateva poze de la intalnirea din mai, mai exact de cand m-au scos niste preteni australieni din rahat. Ca de, ma mancase si inca nu mersesem pe zapada pana atunci...

 

 

 

LE - Tipa din poza, btw, cica era prima data cand vedea zapada pe viu :))

 

cat ai dat man pe mivv-urile tale?

 

ai tinut legatura cu australienii? tare rau tipa aia in sandale :D

 

PS frumos rau 900-ele tau :P

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tobe aftermarket nu trebuie sa insemne neaparat galagie. In general suna un pic mai tare si mai baritonal... dar multe dintre ele sunt legale, omologate, certificat ABE etc. Ca multi le mai modifica si ei sau ca isi iau tobe racing, care nu sunt pentru strada, asta e alta poveste. Iar chestia cu auzitul in trafic evident, e o gluma. Te-ai puta baza pe ele poate doar daca ai doua tevi goale in loc de tobe si faci sa vibreze toate blocurile pe langa care treci, dar asta deja e nesimtire. Iar pentru touring ar fi criminal... te doare capul dupa nici o ora. Unde mai pui ca in afara (in vest) nu prea se inghite asa ceva.

 

Io am auzit TDMu' meu cu tobele originale (cam naspa... no offence; nu toate OEM-urile suna naspa, dar la TDM900 sunt cam sterpe), MIVVurile astea legale si ieftinache pe care le am (de care sunt f. multumit), niste Akrapovic fara silencere (prea mult... mult prea sonore), precum si fara tobe. E, asta din urma ar merita auzita... zici ca e cutremur, ca se rupe mobra in 2 si ca scuipa foc cand accelerezi :)

 

--

 

Ca fapt divers, am primit acum o luna cateva poze de la intalnirea din mai, mai exact de cand m-au scos niste preteni australieni din rahat. Ca de, ma mancase si inca nu mersesem pe zapada pana atunci...

 

post-5978-1253914199_thumb.jpg post-5978-1253914223_thumb.jpg post-5978-1253914257_thumb.jpg

 

LE - Tipa din poza, btw, cica era prima data cand vedea zapada pe viu :D)

 

Vezi daca n-aveai lanturi ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cavalere asa arata capatul de ghidon si protectia ce am luat-o azi, careia ii trebuie modificat putin diametrul gaurii de prindere de capatul ghidonului.

 

post-25487-1253990759_thumb.jpg post-25487-1253990800_thumb.jpg post-25487-1253990842_thumb.jpg post-25487-1253990866_thumb.jpg

 

 

Nu sunt prinse inca, dar cam asa vor arata la final handguard-urile:

 

post-25487-1253991076_thumb.jpg post-25487-1253991100_thumb.jpg post-25487-1253991121_thumb.jpg

post-25487-1253991058_thumb.jpg

Editat de Rocker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa le montez fara capatul ala de ghidon. mi se pare ca arata aiurea cu el in plus. nu e foarte mare diferenta de diametre din ce vad eu :D

abia astept sa imi soseasca.

 

Rockere baga si pozele din plimbare ca sa imi clatesc ochii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...