Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A mea cred ca e un pic modificata, dar nu f mult. Pt. ceea ce iti doresti tu si am facut eu pe vremea cand aveam pegaso, recomand userul Darian. E posibil sa fie un picut cam aglomerat acum, insa pretul e ok si iese f bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saua mea a fost modificata in zona locului din spate pentru ca pasagera mea solicita ceva mai mult confort. Saua a fost latita si i s-au mai adaugat si straturi de burete. Deci, acum, este mai mare ca suprafata, mai groasa si mai comoda. Lucrarea a fost facuta de Darian.

Uite cateva poze, dar nu stiu daca te ajuta prea mult

Poza 1

Poza 2

Poza 3

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SUPER a iesit saua! Cum a rezistat in timp?

 

PS: apropo de Vadu, maine cred ca o tai iar cu bicicleta pe acolo! :)

 

Pai abia face doi ani...deocamdata a rezistat foarte bine...

Foarte frumos la Vadu!

Merita sa tot mergi p-acolo...Acum nu-mi dau seama cum e din punct de vedere al ecosistemelor existente in timpul verii, dar, oricum, locurile sunt superbe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa imi caut carnetul de elev de prin facultate (cica-s biolog, dar sper sa nu se prinda ca nu mai e vizat de ceva ani :) ), pana acum nu am m-am intalnit cu astia de la garda de mediu, dar am inteles ca sunt fomisti de la o vreme... si nici nu prea imi e clar cum e cu accesul (nemotorizat bineinteles :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai treaba cu ei. Mai ales daca esti pe bicicleta.

Io i-am intalnit in vara si eram pe mobra. Am crezut ca ma vor opri, dar au fost de gashk : s-au dat la o parte si mi-au facut loc sa trec (pe grindul Chituc e cam dificil cu circulatia cand se intalnesc doua vehicule, chiar daca unul dintre acestea e mobra; la fel si la depasiri).



ATENTIE!

 

Cei interesati sa participe la Intrunirea Nationala TDM Romania de anul acesta, sunt rugati sa completeze tabelul atasat threadului care se ocupa de acest eveniment si care poate fi gasit pe forumul TDM Romania.

As aprecia daca ati completa pana la sfarsitul acestei saptamani, pentru ca la inceputul saptamanii viitoare sa putem incheia negocierile (si plata) cu locatia.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saua mea a fost modificata in zona locului din spate pentru ca pasagera mea solicita ceva mai mult confort. Saua a fost latita si i s-au mai adaugat si straturi de burete. Deci, acum, este mai mare ca suprafata, mai groasa si mai comoda. Lucrarea a fost facuta de Darian.

Uite cateva poze, dar nu stiu daca te ajuta prea mult

Poza 1

Poza 2

Poza 3

foarte bine arata si saua si motocicleta.

multumesc pentru ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Avand in vedere ca prietenul meu Florin nu a postat nimic pana acum....o sa va prezint eu noua lui achizitie. Ia pus un parbriz mai mare, crashbar...inscrisa, revizie..tot...e gata de drum.

Sa vina primavara !!!! :)

post-69681-0-39899600-1361954493_thumb.jpg

post-69681-0-32518700-1361954501_thumb.jpg

Editat de AlinS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte faina mobra!

S-o plimbe cu placere si fara incidente!

Sunt convins ca-i va placea.

 

 

Aline (si toti cei care n-au facut-o deja), daca vrei sa ai cazare la intrunirea nationala, vezi ca tre' sa te inscrii in tabelul facut expres pentru asta. Tabelul il gasesti pe TDM Romania.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat Liviu pe forum dar nu am putut deschide fisierul. Astazi o sa vorbesc si cu Florin si binenteles si cu nevastamea, ca altfel manac sandwich uri o luna si intr o zi max doua ne inscriem. :)

App..cum schimb "incepator" de deasupra pozei ? ma enerveaza la culme...

Editat de AlinS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Avand in vedere ca prietenul meu Florin nu a postat nimic pana acum....o sa va prezint eu noua lui achizitie. Ia pus un parbriz mai mare, crashbar...inscrisa, revizie..tot...e gata de drum.

Sa vina primavara !!!! :)

cat l-a costat parbrizul si de unde l-a luat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat l-a costat parbrizul si de unde l-a luat?

Din Italia...ia venit odata cu motorul. Am inteles ca a dat vreo75 de euro.

 

Pana acum nimeni nu s-a plans ca nu poate deschide fisierul...Mai incearca!

 

Vezi ca la Profil ai o rubrica "Member title", schimbi acolo si ai rezolvat...

Ok...mai incerc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , am si eu o intrebare pt voi astazi am constatat ca nu i-mi mai merg semnalizarile si luminile de avarie asta dupa ce am fost la o plimbare cu mobra si o parte a fost pe ploaie. Am verificat sigurantele si sunt ok , sa se fi bulit releul ? A-ti mai avut acesta problema careva? Mobra este un 4tx din 2000.Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , am si eu o intrebare pt voi astazi am constatat ca nu i-mi mai merg semnalizarile si luminile de avarie asta dupa ce am fost la o plimbare cu mobra si o parte a fost pe ploaie. Am verificat sigurantele si sunt ok , sa se fi bulit releul ? A-ti mai avut acesta problema careva? Mobra este un 4tx din 2000.Multumesc.

n-am m-ai avut o problema de genul asta dar pot-i incerca sa repari putin gramatica, m-ai intai ...... :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , am si eu o intrebare pt voi astazi am constatat ca nu i-mi mai merg semnalizarile si luminile de avarie asta dupa ce am fost la o plimbare cu mobra si o parte a fost pe ploaie. Am verificat sigurantele si sunt ok , sa se fi bulit releul ? A-ti mai avut acesta problema careva? Mobra este un 4tx din 2000.Multumesc.

 

Vezi ca ti-am raspuns pe TDM Romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am alta problema, nu imi merge comutatorul de la ambreiaj.

Am luat unul nou si tot nu merge. Sa fie releul, sau fire intrerupte?

Comutatorul e verificat si e bun.

Nici daca leg firele pe direct nu merge...

 

Cineva a mai patit asa ceva?

 

 

Care comutator? Intrerupatorul care se afla langa maneta ambreiajului? Dar cum se manifesta? Ce se intampla sau ce nu se intampla?

 

Daca intr-adevar te referi la ala, cand funtioneaza, ar trebui sa poti da la automat chiar daca este in viteza, cu conditia sa debraiezi. La mine, maneta de la ambreiaj are joc mare, iar ca sa intre in fuctiune intrerupatorul, trebuie ca, dupa ce debraiez, sa trag putin in sus de maneta.

 

La inceput si eu credeam ca nu functioneaza, dar dupa ce i-am invatat problema m-am linistit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...