Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare, am o mica problema la moto.nu mai intra in turem desfacut carb si surpriza urata; membranele de la carb sparte facute praf.stie cineva d unde as putea achizitiona unele chiar si second am cautat peste tot si sunt ft scumpe in jur de 100e / buc.va multumesc

 

 

Vezi ca de la Kedo mi-am luat io. Sunt cam cele mai ieftine. 22,50 euro/bucata. Le identifici dupa cod : Item 41454.

www.kedo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da niste rateuri usoare in carburatoare iar motorul nu mai sare in sarcina de 6000rpm maxim, viteza maxima de140-160 cu greu fiind atinsa ...moto normal ajungand fara probleme la 200km/h, mai am p ea bujii iridium dpra8 in loc de dpra9 , o fi si asta o problema?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bujiile DPR8EA-9 sunt calde. Ar putea fi o problema numai daca ai amestecul sarac si bujiile sunt albe, dar ti-ar face probleme numai cand ai merge constant tare (la mine se intrerupea scanteia daca mergeam mai mult de 2-3km cu 160kmph - electrodul devenea incandescent).

Daca nu ti-au sarit bucati din membrane si vrei sa mai folosesti mobra pana iti vin piesele noi, poti folosi cu incredere superglue/picatura sa lipesti crapaturile membranelor. Eu asa am facut, dar membranele mele sunt doar fisurate. Sper sa ma tina sezonul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am folosit picatura dar le.a rigidizat si nu mai urca suberul (cred ca asta.i termenul corect) pana sus k sa deschida nivelul la maxim.Am avut 4 taieturi de circa un centimetru p fiecare membrana, am luat o alta membrana de scuter si am facut niste mici peticute p care le, am lipit.se simte ca merge putin mai bine dar totusi e impotriva "legii mecanicii"

 

Tin sa mentionez :carburatoarele nu au fost sincronizate de peste 20 000 km, astept sa, mi vina membranele si o sa merg cu ea la service pt sincronizare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In momentul asta ai amestecul sarac si din cauza asta ai rateurile in carburatoare. O sa-ti consume mai putin pana ce schimbi membranele. Cat te-au ajuns membranele?

Editat de gms245
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In data de 30 aprilie orele 19-20 mergeam catre Vama Veche eram cu masina cand vad in oglinda retrovizoare un motor ce facea slalom printre masini, mare mi.a fost surprinderea sa vad cand sa apropiat ca era un tdm argintiu cu pasager.se recunoaste cineva? Am fost atat de impresionat de usurinta cu care lua virajele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit am montat:semeringuri, cuzineti furca, pus ulei 10w si schimbat fisele. Deja e alt motor. M-am enervat pe frane, si le-am facut bucati. Am scos pistonaselem garniturile si le-am sters, am curatat in spatele lor si am montat totul la loc. Aluneca lejer acum. Concluzia: aceeasi: e alt motor - am frane de frane acum :) De acum, incep confectionarea suportilor pt. cutiile de alu.

Editat de banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca scot garniturile si pistonasele de la etrieri, ce sanse am sa le mai montez la loc dupa ce curat tot si sa nu trebuiasca sa cumpar set?

Imi ating (as putea spune ca freaca) placutele pe discurile de pe fata, am curatat totul fara sa demontez, dar nu s-a imbunatatit situatia cu mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hm...depinde acum. La etrierii de la zxr, nu am mai putut face nimic. La tdm, totul era ca nou dupa curatare. Am reusit sa ciupesc o idee ULTIMA garnitura de praf bagata, insa am vazut ca nu sunt probleme (sper sa nu fie nici de acum incolo).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

zic si eu of-topic, dar poate aveti un prieten care are un prieten si..prietenul are un tdm de dat :)

 

 

/index.php?/topic/697069-yamaha-yzf600r-thundercat/

E de vandut, nu cred ca face schimb si e TDM 900.

 

/index.php?/topic/672860-vand-yamaha-tdm-900-abs-2006-complet-accesorizata/page-2

Editat de AlinS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveai un FZS1000 de dat, stiam eu cine e interesat de un schimb.

Bafta sa te faci TDMist.

 

Multam fain de urare :) sa dea al de sus. urmaresc cu interes si topicul de aici dar si forumul tdm

 

 

E de vandut, nu cred ca face schimb si e TDM 900.

 

/index.php?/topic/672860-vand-yamaha-tdm-900-abs-2006-complet-accesorizata/page-2

 

 

stiu moto,, asa sus nu visez :) am urmarit cu interes povestea tdm-ului, cu tot cu plimbarea pana in punctul vestic al europei :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...