Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am si eu o intrebare pentru grupul bajetilor care au vazut o baterie de TDM:

Ce dimesiuni are?

Eu in doi ani de cand detin TDM-eu nu am ajuns sa desfac bateria, dar acu trebuie pentru ca a decedat si as vrea sa o cumpar

intai si pe urma ma apuc de schimbat ca sa nu stau cu mobra desfacuta.

Multumex!

 

 

...

 

Succese maxime la recuperarea pagubei si ma bucur ca tu ai scapat fara "daune majore"!!!

Editat de Ratonyx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti.

Ma bag si io cu o intrebare, aveti idee cam cu cat se vind gentile laterale cu tot cu suportul de prindere ?

 

Multa bafta la toti.

Depinde de unde le iei, eu acum mi-am luat doua si au fost 500ron de 42 de litri bucata, second sunt si mai ieftine, iar pe louis sunt cu ceva mai scumpe. Cauta-l pe RobyB pe la anunturile de vanzari, de aici il recomand pe tip, este serios

Editat de 1Bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi

Second cam la cat ies ?

Stare buna optic si functional.

pai daca te uiti la anunturile lui Robyb o sa vezi ca a avut si la 150 perechea,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare pentru grupul bajetilor care au vazut o baterie de TDM:

Ce dimesiuni are?

Eu in doi ani de cand detin TDM-eu nu am ajuns sa desfac bateria, dar acu trebuie pentru ca a decedat si as vrea sa o cumpar

intai si pe urma ma apuc de schimbat ca sa nu stau cu mobra desfacuta.

Multumex!

 

 

 

 

Succese maxime la recuperarea pagubei si ma bucur ca tu ai scapat fara "daune majore"!!!

 

 

eu am o baterie care am folosito o singura data. nu stiu sigur daca se potriveste la 4tx dar daca vrei putem face o incercare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca te uiti la anunturile lui Robyb o sa vezi ca a avut si la 150 perechea,

Salut Mircea, am facut cateva poze la suportul pt side case-urile din spate. Sper sa-ti poti da seama cum sunt facute.

Am sudat doua tzevi in forma de ''U'' pe care le-am prins de-o parte si de alta, cu suruburi, de suportul original (deja existent pe mobra) al topcase-ului din spate. Plus inca o a treia tzeava, tot sudata in "U" care traverseaza dintr-o parte in alta, pe sub codita (ea fiind montata pt a-i oferi o mai mare razistenta suportului pt gentile leterale, mai ales la balansare).

E destul de simplu de fabricat suportul. Spor si multa bafta iti doresc :)

 

ps: daca te mai pot ajuta cu ceva, iti stau la dispozitie, ma poti suna.

 

post-25487-1259851744_thumb.jpg post-25487-1259851785_thumb.jpg post-25487-1259851812_thumb.jpg

post-25487-1259851849_thumb.jpg post-25487-1259851878_thumb.jpg post-25487-1259851912_thumb.jpg

post-25487-1259851950_thumb.jpg post-25487-1259852047_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Mircea, am facut cateva poze la suportul pt side case-urile din spate. Sper sa-ti poti da seama cum sunt facute.

Am sudat doua tzevi in forma de ''U'' pe care le-am prins de-o parte si de alta, cu suruburi, de suportul original (deja existent pe mobra) al topcase-ului din spate. Plus inca o a treia tzeava, tot sudata in "U" care traverseaza dintr-o parte in alta, pe sub codita (ea fiind montata pt a-i oferi o mai mare razistenta suportului pt gentile leterale, mai ales la balansare).

E destul de simplu de fabricat suportul. Spor si multa bafta iti doresc :)

 

ps: daca te mai pot ajuta cu ceva, iti stau la dispozitie, ma poti suna.

 

post-25487-1259851744_thumb.jpg post-25487-1259851785_thumb.jpg post-25487-1259851812_thumb.jpg

post-25487-1259851849_thumb.jpg post-25487-1259851878_thumb.jpg post-25487-1259851912_thumb.jpg

post-25487-1259851950_thumb.jpg post-25487-1259852047_thumb.jpg

Multumesc frumos ! E mult mai simplu asa decat cu ce ma gandeam eu, dar sa vedem intai daca e cineva in stare aici sa-mi faca suportii cat mai aproape de cei originali, i-am dat jos de pe motoru lui Tibi si vreau sa-i duc la facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos ! E mult mai simplu asa decat cu ce ma gandeam eu, dar sa vedem intai daca e cineva in stare aici sa-mi faca suportii cat mai aproape de cei originali, i-am dat jos de pe motoru lui Tibi si vreau sa-i duc la facut.

Cu placere Mircea, ma bucur ca ti-am putut fi de folos :)

E misto ca te poti lua dupa suportii originali pe care-i are Tibi. Eu nu am avut atata noroc si i-am confectionat cum am stiut de cuvintza, bineinteles am si studiat unele modele de suporti.

Oricum iti urez bafta in fabricarea lor.

 

ps: sa pui te rog niste poze, cand va fii gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mircea mai vii pe 17 in bucuresti sa iti dau crasbarul sau ii dau lui adrian si face el copie si pt tine?

 

spor la confectionat suportii. daca vrei pot sa fac cateva poze si la ai mei ca e si mai simplu sistemul meu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mircea mai vii pe 17 in bucuresti sa iti dau crasbarul sau ii dau lui adrian si face el copie si pt tine?

 

spor la confectionat suportii. daca vrei pot sa fac cateva poze si la ai mei ca e si mai simplu sistemul meu :)

da, sigur ca vin in bucuresti pe 17, si ramane cum am vorbit. dar te sunam eu oricum mai aproape de data asta. multumesc oricum !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Sunt proaspat posesor de yamaha tdm :angry: Cine ma poate ajuta si pe mine cu o informatie?...Unde pot gasi o sa de tdm? Multumesc!

 

 

am eu una pt modelele 91-95, dar nu stiu exact in ce conditie este.

 

daca te intereseaza fac cateva poze si negociem un pret.

 

@all

 

in alta ordine de idei. Sa ne traiesti Nicule. La multi ani si la multi bani!

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare pentru grupul bajetilor care au vazut o baterie de TDM:

Ce dimesiuni are?

Eu in doi ani de cand detin TDM-eu nu am ajuns sa desfac bateria, dar acu trebuie pentru ca a decedat si as vrea sa o cumpar

intai si pe urma ma apuc de schimbat ca sa nu stau cu mobra desfacuta.

Multumex!

 

 

 

 

Succese maxime la recuperarea pagubei si ma bucur ca tu ai scapat fara "daune majore"!!!

 

3VD/4CN 150mm x 87mm x 130mm

4TX 150mm x 69.0mm x 130.0mm (FU.TO MAMA EI S-O FU.TA)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Sunt proaspat posesor de yamaha tdm :angry: Cine ma poate ajuta si pe mine cu o informatie?...Unde pot gasi o sa de tdm? Multumesc!

S-o stapanesti sanatos si fara evenimente ! :(

Mesaj completat

S-o stapanesti sanatos si fara evenimente ! :D I LIKE 850 Twins !

post-37709-1260087319.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cavalere, ca tot ziceai ca-ti vei monta k60 pe mobra; priveste unul montat deja pe tdm:

 

post-25487-1259320646_thumb.jpg

 

Misto rau :(

 

salut rockere e beton cauciucu vreau sa iau si eu unul, dar mai intai ma intereseaza cum se comporta pe asfalt face galagie ce cauciuc e de iarna sau e bun si pt vara e stabil la mers? De unde l-ai luat si la ce pret dau o bere cand ne intalnim daca ma ajuti cu informatiile astea bafta si sarbatori fericite la toti TDM-isti

:angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3VD/4CN 150mm x 87mm x 130mm

4TX 150mm x 69.0mm x 130.0mm (FU.TO MAMA EI S-O FU.TA)

 

 

uite bateria care o am eu de vanzare: dimensiunile ei sunt 144/67/130 tot 12v cu 10Ah.

Mesaj completat

salut rockere e beton cauciucu vreau sa iau si eu unul, dar mai intai ma intereseaza cum se comporta pe asfalt face galagie ce cauciuc e de iarna sau e bun si pt vara e stabil la mers? De unde l-ai luat si la ce pret dau o bere cand ne intalnim daca ma ajuti cu informatiile astea bafta si sarbatori fericite la toti TDM-isti

:angry:

 

 

relule care dintre ele ala cu crampoane sau celalat?

 

celalat e k60 si gasesti la maxiscooter timisoara, intra pe www.heidenau.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite bateria care o am eu de vanzare: dimensiunile ei sunt 144/67/130 tot 12v cu 10Ah.

Mesaj completat

 

 

 

relule care dintre ele ala cu crampoane sau celalat?

 

celalat e k60 si gasesti la maxiscooter timisoara, intra pe www.heidenau.ro

 

k 60 mersi de informatie CAVALERE poate facem la anu o transalpina ce spuneti ? :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut rockere e beton cauciucu vreau sa iau si eu unul, dar mai intai ma intereseaza cum se comporta pe asfalt face galagie ce cauciuc e de iarna sau e bun si pt vara e stabil la mers? De unde l-ai luat si la ce pret dau o bere cand ne intalnim daca ma ajuti cu informatiile astea bafta si sarbatori fericite la toti TDM-isti

:angry:

Aurele, ai inteles gresit, eu doar am postat poza aceea in care e montat la tdm un Heidenau K60, pe spate. Nu eu il am montat, am gasit poza respectiva pe topicul tdm-istilor de pe ADV Rider.

Eu am montat un Metzeler Karoo T (M+S), pe spate, si e extraordinar atat pe asfalt cat si pe macadam.

 

Acesta e: post-25487-1260094007_thumb.jpg post-25487-1260094025_thumb.jpg

Editat de Rocker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

k 60 mersi de informatie CAVALERE poate facem la anu o transalpina ce spuneti ? :angry:

 

 

au asfaltat-o anu asta pe toata.

 

as vrea sa bagam niste forestiere prin retezat ca nu am fost niciodata pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama, ce de caucioace va mai luati... mai aveti un pic si le trimiteti la arat :angry:

as vrea sa bagam niste forestiere prin retezat ca nu am fost niciodata pe acolo.

Pe langa Retezat mai bine spus, ca prin Retezat nu poti intra motorizat. Era dumul ala spre Campul lui Neag / Herculane, care nu era terminat si unde poti gusta un offroad total. Erau niste baieti care isi trecusera mobrele cu ajutorul funiilor intr-o portiune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama, ce de caucioace va mai luati... mai aveti un pic si le trimiteti la arat :(

 

Pe langa Retezat mai bine spus, ca prin Retezat nu poti intra motorizat. Era dumul ala spre Campul lui Neag / Herculane, care nu era terminat si unde poti gusta un offroad total. Erau niste baieti care isi trecusera mobrele cu ajutorul funiilor intr-o portiune.

 

 

vrem tractiune in orice conditii. mai tii mine ce am patit intre sebes si voineasa :angry:

 

florine tata ce ai mai facut cu umarul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar aia au fost cativa km din cei 20K facuti anul asta... ma gandesc ca mai bine stau cu morcovul cateodata si nu ma bag chiar prin toate hartoapele decat sa fac compromisuri pe asfalt, pe care merg 98%. Cand zic compromisuri ma refer la aderenta la maxim (daca mai stii curbele alea dintre Sighisoara si Brasov de ex :( ), plus ca astea super-cramponate cred ca se si duc mai repede pe asfalt. Pe de alta parte, de multe ori m-am gandit ca e mai bine sa o dai un pic in enduro... vezi mai multe locuri si nu mai esti asa predispus sa faci prostii pe sosea, dar de, inca nu ma pot desparti de asfalt. Ca asa imi luam un Tenere sau ceva similar.

 

Umarul in sine e ok, merci, umfaltura aia era de la clavicula care e un pic ridicata :angry: Si din pacate asa a ramas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rockere, eu stiu ca la masini M+S inseamna cauciuc de iarna, la motociclete nu e aceasi treaba?

 

Cine poate sa ma ajute cu un site sau un magazin de unde pot sa iau o sticla de semnalizare spate pentru un suport top-case Givi.

Pun si niste poze cu lampile unde se vede si codul...

:angry:

post-52992-1260122355_thumb.jpg

post-52992-1260122371_thumb.jpg

post-52992-1260122444_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...