Sari la conținut

Yamaha Fz6-fazer


Princz
 Share

Postări Recomandate

:lol: :D Salut

 

Sunt fericitul proprietar de azi al unui FZ6.....naked. Dar inca nu stiu multe despre acest motor. Daca are cineva un manual de utilizator si m ar putea ajuta....as fi foarte incantat. As mai vrea sa aud parari despre acest motor.....si schimb de experianta cu altii care detin asa ceva.....referitor la intretinere service etc.

Mersi

post-12754-1174253926_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faina "scula" :baldy: ....i-ar mai lipsi un parbriz de naked si sa-i indrepti putin oglinzile :baldy:

S-o porti sanatos...si cu grija la inceput ca nu-i de gluma.

 

Best seller in Europa in 2005. Sta bine la vanzari si in 2006.

Iti recomand echipament moto complet, mai ales nadragi de piele :baldy:

Poate reusesc sa te ajut cu manualul. Se gaseste ca pdf pe un site.

 

Despre topicul specificat mai sus....e aproape mort de fo juma de an. Poate continuam aici...

Editat de strike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam de urari....sa fie....

O sa am grija mare....am simtit cand am duso acasa ca nu e de gluma....ma urc pe ea dupa o aprilia de 125 cross de 34 de cai............;deci am simtit imediat diferenta:)) :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am atasat manualul de utilizare :baldy:

 

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea. Pana te obisnuiesti cu ea tine-o jos in ture si va fi cumsecade cu tine. Este destul de domoala la turatii de sub 5000 de ture, insa asa cum spunea si colegul de la 8000 isi arata coltii. De asemenea recomand crash protectors, e prea frumoasa sa o scapi pe jos :baldy:

 

Asteptam impresii.

 

Bafta

 

A

Yamaha_FZ6_SS_C_2004Owner__smanual__ENG_.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sarut mana pt urari si manual.

Unde gasesc crash protectors? Cum arata astea si cam cat costa? :baldy:

Ca bineinteles ca as vrea sa le iau daca ajuta....

 

Hm....impresii...

Pai am facut decat 3 km cu ea.....fara numere si fara permis......dar....e bomba pe roti.

Dupa cuma am mai zis eu pana acuma m am dat cu un cross de 125 si 34 de cai.....E cand o duceam acasa pe "actuala"....involuntar am facut o liniuta cu un amic.....el fiind cu masina...pai pe la 4000 am schimbat vitezele...si ajungand la a treia asa....i am dat 100 de m distanta din 200 de m parcursi....si el are o masina de peste 150 cp......in rest......toarce foarte frumos intre picioare...... :baldy:

Atat deocamdata...pana o inmatriculez si iau si permisul....apoi mai multe ...impresii :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello !

Am si eu una !

 

Azi m-am plimbat prima data !

E faina .

In trecut am avut GS 500 .

 

eu am modelul 2005

post-3339-1174770250_thumb.jpg

post-3339-1174770265_thumb.jpg

post-3339-1174770288_thumb.jpg

post-3339-1174770299_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Si eu sunt proaspat proprietar de fz6, modelul din 2001. Dupa primii 250 de km nu pot sa spun mare lucru desprea ea decat ca mi se pare foarte nervoasa, asta probabil si datorita faptului ca am mers numai pe comuniste. Ce sa zic, sa ne bucuram de ele fara incidente si fara probleme tehnice. Mai tarziu o sa revin si cu poze. Era sa uit, ma intereseaza si pe mine un manual de intretinere in engleza sau franceza :baldy: :baldy: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

vezi ca am postat chiar eu un manual de utilizare in engleza (post #8). Sa o stapanesti sanatos. Nu uita de poze. :baldy:

 

A

 

PS Ai grija, ca e destul de nervoasa si stie multe :baldy:

Editat de golum
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Intrebare la care poate imi puteti raspunde:

rezervorul zic ca ar avea 19 litri

Eu nu reusesc sa pun mai mult de 13 :bigstar:

Am ramas la un moment dat fara benzina si tot nu a intrat mai mult

Nu stiu daca gresesc undeva la alimentare?

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca te fura astia la pompa , acuma serios incearca sa schimbi benzinaria , desi cred ca diferenta e prea mare.

 

:D)...pai il fura in minus?...as vrea sa gasesc siio o benzinarie de asta...sa bag 18 litri si sa platesc 13 :whip:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D)...pai il fura in minus?...as vrea sa gasesc siio o benzinarie de asta...sa bag 18 litri si sa platesc 13 :whip:

 

Nu fura ... pompa sare cand ajunge benzina in nas. Nici eu nu bag mai mult de 13 litri, dar alimentez cand clipeste ultima linie de alimentare (am model 2007). Intra 19 litri dar trebuie sa fie rezervorul uscat si sa torni din bidon. Am facut eu proba. Pompa nu vrea sa alimenteze daca incerci sa torni de sus, numai daca bagi stutul in rezervor si atunci cand ii ajunge benzina in nas, opreste, desi ar mai intra vreo 2 litri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Intrebare la care poate imi puteti raspunde:

rezervorul zic ca ar avea 19 litri

Eu nu reusesc sa pun mai mult de 13 :laugh:

Am ramas la un moment dat fara benzina si tot nu a intrat mai mult

Nu stiu daca gresesc undeva la alimentare?

 

Multumesc

 

eu am di 2004 si intra minim 17-18 daca merg mult pe rezerva...

Fa proba cu canistra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Salutare. Si eu sunt proaspat proprietar de fz6, modelul din 2001. Dupa primii 250 de km nu pot sa spun mare lucru desprea ea decat ca mi se pare foarte nervoasa, asta probabil si datorita faptului ca am mers numai pe comuniste. Ce sa zic, sa ne bucuram de ele fara incidente si fara probleme tehnice. Mai tarziu o sa revin si cu poze. Era sa uit, ma intereseaza si pe mine un manual de intretinere in engleza sau franceza :) :( :cheers:

 

Sa o stapanesti sanatos.

O mica observatie. Ce ai si tu si eu este FZS600 nu FZ6. FZ6 este modelul din 2004, cu injectie si bineinteles alt design.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( :) Salut

 

Sunt fericitul proprietar de azi al unui FZ6.....naked. Dar inca nu stiu multe despre acest motor. Daca are cineva un manual de utilizator si m ar putea ajuta....as fi foarte incantat. As mai vrea sa aud parari despre acest motor.....si schimb de experianta cu altii care detin asa ceva.....referitor la intretinere service etc.

Mersi

 

Da-mi o adresa de mail sa-ti trimit manualul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si care e faza cu FZ2 si FZ N?

 

Din cate am citit, FZ6 Fazer e o motocicleta minunata, mai manevrabila ca si Hornetu meu si cu suspensii un pic mai bune....dar cica motorul nu prea are vlaga la turatii medii......doar de la anumite ture in sus, ca si sportivele...asa e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si care e faza cu FZ2 si FZ N?

 

Din cate am citit, FZ6 Fazer e o motocicleta minunata, mai manevrabila ca si Hornetu meu si cu suspensii un pic mai bune....dar cica motorul nu prea are vlaga la turatii medii......doar de la anumite ture in sus, ca si sportivele...asa e?

 

 

 

Are 2 reprize una mai tare ca cealalta, pe la 7000 simti ceva cum incepe sa se ridicea fata iar surpriza vine pe la 10000 cand chiar ca te da cu poponeata de pamant daca nu tii de ea.

FZ2 este modelul de dupa 2004 (inclusiv) ia FZ N = fz NAKED( ADICA GOL FARA CARENE) SI FZ S de care probabil o sa auzi este FZ cel cu carena in fata si 2 faruri...............intra aici si o sa vezi ceva poze cu un naked si cea cu carena.

 

 

/index.php?showtopic=228709

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...