Sari la conținut

Mobra


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare,

 

pe langa JAWA din garaj (inca este in lucru) ma bate gandul sa achizitionez o Mobra 50.

 

sfaturi de achizitie? pareri? am gasit una de prin 70 si este in stare bunicica (tinuta in sopron de primul proprietar).

 

banuiesc ca merge motorul (are compresie) si imi place ca in ciuda anilor inca este complet (a avut o revopsire la activ, dar are toate elementele).

 

am stabilit cu omul sa caute si actele (a fost radiata la cerere) ar trebui sa aiba talon vechi.

 

cam la ce pret merita cumparat? (nu ma refer la "cat mai mic" ci la un pret de bun simt)

Editat de florinelu07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toate bune si frumoase cu Mobra, doar ca nu mai gaseste actele....

 

este ceva ce pot face pentru a o inmatricula (cel putin pe primarie)?

 

care sunt eventualele forme legale?



Adjudecat...

 

Bagat benzina + 2% ulei Mobil 2T + pedala = zumzaie.....

 

Acum incep aventurile cu posibile inmatriculari pe primarie (in lipsa talonului vechi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am alimentat separat pe furtun cu o seringa - nu am avut curaj sa bag in rezervor pana nu golesc ce este acolo.

 

a avut ulei in cilindru pentru conservare si cca 5 minute cat l-am lasat sa mearga, chiar a scos ceva fum.

 

per total sunt foarte incantat de cum suna.



Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Burdufuri furca noi noutze 30 ron

 

 

sau set aparatori lant,burdufuri furca si mansoane ghidon stg si dreapta 100 ron

post-4469-0-38325000-1401648691_thumb.jpg

post-4469-0-16504500-1401648875_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut oameni buni!

 

Prin diferite mijloace am reusit sa ratacim surubul original ce prinde rotorul pe ambielaj. Oricine are un surub in plus si doreste sa il faca banuti sau bere il rog sa ma contacteze!

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut oameni buni!

 

Prin diferite mijloace am reusit sa ratacim surubul original ce prinde rotorul pe ambielaj. Oricine are un surub in plus si doreste sa il faca banuti sau bere il rog sa ma contacteze!

Multumesc anticipat!

Rotorul de la aprindere ? se prinde cu o piulita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DACA CINEVA STIE CE ACTE TREBUIE PENTRU INMATRICULAREA LA PRIMARIE , MA INTERESAEAZ SI PE MINE.STIMA,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut in cazul in care aveti nevoie de ceva piese de mobra si hoinar apelati cu incredere. astazi am fost in vizita la un batranel pasionat de mobre si se pare k are un stoc destul de important in piese noi in special piese de motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DACA CINEVA STIE CE ACTE TREBUIE PENTRU INMATRICULAREA LA PRIMARIE , MA INTERESAEAZ SI PE MINE.STIMA,

Salut. La mine la primarie mi-a cerut certificat de radiere, contract v-c, copie dupa buletin.

 

Precum ziceam si la sectiuan Bursa comunistelor: Caut cerc si spite de Jawa pe 16 inch pentru a face o roata de Mobra 50 Super, garnitura de robinet Monbra 50 Super sau robinet cu totul dar sa nu curga ca ale mele. Pe bani sau la schimb cu piese de IJ. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,azi am facut curatenie prin magazie si am mai gasit cateva motoare de mobra incomplete si un motor de hoinar.

Mai am de vanzare: 1telescop de furca,roata fata,kit lant in stare f buna,cadru cu acte,instalatie,claxon,manetele ,aceleraria si toate cabluri de frana ,aceleratie,scaritele etc.

Daca cineva doreste vreo piesa,astept mesaj in privat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,azi am facut curatenie prin magazie si am mai gasit cateva motoare de mobra incomplete si un motor de hoinar.

Mai am de vanzare: 1telescop de furca,roata fata,kit lant in stare f buna,cadru cu acte,instalatie,claxon,manetele ,aceleraria si toate cabluri de frana ,aceleratie,scaritele etc.

Daca cineva doreste vreo piesa,astept mesaj in privat.

pui si niste poze? :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cablu de KM gasesti pe www.piesescuter.eu (cel cu ambele capete patrate)

Salut. Stiu, mi-ai mai zis de el, mersi fain de informatie si pt atunci si pt acum, mare domn, apreciez. Daca era vreunu original era mai usor cu montaju, mai rapid, dar daca nu e de munca unde mai e farmecul? O sa fac cum mi-ai mai zis. Mersi inca o data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Stiu, mi-ai mai zis de el, mersi fain de informatie si pt atunci si pt acum, mare domn, apreciez. Daca era vreunu original era mai usor cu montaju, mai rapid, dar daca nu e de munca unde mai e farmecul? O sa fac cum mi-ai mai zis. Mersi inca o data.

paractic se foloseste doar cablul? mansonul ramane acelasi?

 

are cineve detalii pentru o schema electrica de mobra 50 (modelul cu baterie)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...