Sari la conținut

Accident La Victoriei - Bucuresti 25.03.2007


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Acum aproximativ o ora a avut loc un alt accident in care a fost implicat un motociclist, la intrarea pe Calea Victoriei dinspre Piata Victoriei. Din cate am inteles de la martori baiatul din poza cu un Audi a taiat toate benzile de la dreapta la stanga si a intrat in fata motociclistului care mergea cu aprox. 40 la ora. Cand am ajuns eu motociclistul era inca pe jos, venise salvarea, are o mana si un picior rupte, era constient si il durea rau. Mai erau si cativa motociclisti opriti care ajutau cum puteau. Motocicleta este un KTM negru, e destul de OK pt. ca n-a fost viteza mare. Nr. B 55 ZAX. Vinovatul, un putoi mic, a zis ca nu l-a vazut pe motorist si tot el era nervos pe motociclisti. Din pacate nu am reusit sa il prind bine in poza. Sunt sigura ca ne va povesti mai multe motociclistul cand se va face bine. Ii doresc multa sanatate si ma bucur mult ca e relativ OK.

 

Nu uitati: echipament si viteza mica!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum aproximativ o ora a avut loc un alt accident in care a fost implicat un motociclist, la intrarea pe Calea Victoriei dinspre Piata Victoriei. Din cate am inteles de la martori baiatul din poza cu un Audi a taiat toate benzile de la dreapta la stanga si a intrat in fata motociclistului care mergea cu aprox. 40 la ora. Cand am ajuns eu motociclistul era inca pe jos, venise salvarea, are o mana si un picior rupte, era constient si il durea rau. Mai erau si cativa motociclisti opriti care ajutau cum puteau. Motocicleta este un KTM negru, e destul de OK pt. ca n-a fost viteza mare. Nr. B 55 ZAX. Vinovatul, un putoi mic, a zis ca nu l-a vazut pe motorist si tot el era nervos pe motociclisti. Din pacate nu am reusit sa il prind bine in poza. Sunt sigura ca ne va povesti mai multe motociclistul cand se va face bine. Ii doresc multa sanatate si ma bucur mult ca e relativ OK.

 

Nu uitati: echipament si viteza mica!!!

 

ce numar avea 'putzoiul', sa stim sa-l "respectam" si noi in trafic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum aproximativ o ora a avut loc un alt accident in care a fost implicat un motociclist, la intrarea pe Calea Victoriei dinspre Piata Victoriei. Din cate am inteles de la martori baiatul din poza cu un Audi a taiat toate benzile de la dreapta la stanga si a intrat in fata motociclistului care mergea cu aprox. 40 la ora. Cand am ajuns eu motociclistul era inca pe jos, venise salvarea, are o mana si un picior rupte, era constient si il durea rau. Mai erau si cativa motociclisti opriti care ajutau cum puteau. Motocicleta este un KTM negru, e destul de OK pt. ca n-a fost viteza mare. Nr. B 55 ZAX. Vinovatul, un putoi mic, a zis ca nu l-a vazut pe motorist si tot el era nervos pe motociclisti. Din pacate nu am reusit sa il prind bine in poza. Sunt sigura ca ne va povesti mai multe motociclistul cand se va face bine. Ii doresc multa sanatate si ma bucur mult ca e relativ OK.

 

Nu uitati: echipament si viteza mica!!!

 

 

Sanatate motociclistului si il asteptam printre noi. Ce facem cu "putzoiul" ? sper ca i-au luat carnetul astia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, vesti mai "bune" are doar la mana dubla fractura.. piciorul este ok.

 

am fost si eu acolo, am ajutat omul pana a venit salvarea..

m-am rastit putin la cei de la ambulata, au venit 2 salvari si se rugau unii pe altii " luati-l voi.. ba luati-l voi.. adu tu targa.. scoteti-o voi.. " moment in care am inceput sa tip la ei, motociclistul ranit si ei "negociau" care din salvari sa-l ia. in fine.. au venit totusi repede, iar acum este la spitalul floreasca.

 

politistii parca inebunisera, in timp ce era intins pe jos motocilistul si se stransese lume, a trecut si coloana oficiala a presedintelui Basescu.. dupa ce a trecut, s-au linistit si au facut ce trebuie.

 

putzoiul, cu o vampa langa el.. a incercat sa zica ca motociclistul avea viteza.. dar la "sfaturile" oamenilor, ar fi recunoscut ca a gresit. a incercat de pe banda 1 sa parcheze pe stanga trecand peste 4 benzi. nu era baut, l-au testat pe loc.

 

:baldy: putzoiului.. care a ramas pe loc sa vorbeasca cu "colegii" lui, in loc sa mearga la spital dupa motociclist.

 

 

 

mergeti cu grija..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum aproximativ o ora a avut loc un alt accident in care a fost implicat un motociclist, la intrarea pe Calea Victoriei dinspre Piata Victoriei. Din cate am inteles de la martori baiatul din poza cu un Audi a taiat toate benzile de la dreapta la stanga si a intrat in fata motociclistului care mergea cu aprox. 40 la ora. Cand am ajuns eu motociclistul era inca pe jos, venise salvarea, are o mana si un picior rupte, era constient si il durea rau. Mai erau si cativa motociclisti opriti care ajutau cum puteau. Motocicleta este un KTM negru, e destul de OK pt. ca n-a fost viteza mare. Nr. B 55 ZAX. Vinovatul, un putoi mic, a zis ca nu l-a vazut pe motorist si tot el era nervos pe motociclisti. Din pacate nu am reusit sa il prind bine in poza. Sunt sigura ca ne va povesti mai multe motociclistul cand se va face bine. Ii doresc multa sanatate si ma bucur mult ca e relativ OK.

 

Nu uitati: echipament si viteza mica!!!

 

Insanatosire grabnica fratelui nostru...cat despre putoi sper sa primeasca ceea ce i se cuvine :baldy: :baldy: sant ingrozit dde cate ni se intampla din cauza pietonilor si conservarilor :baldy: :baldy: .... exceptand fenomenele de asha zisi "motociclisti"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva KTM era de supermoto cu numarul fixat sub codita?sau cum il cheama

 

Motociclistul este Ok am vb cu el azi, are o mana fracturata, il cam doare si maine probabil il vor opera.

Motorul este un XT600 si se pare ca e destul de grav avariat.

Din cate am inteles avea cam 30-40km/h la impact...suficient pentru ca partea frontala a motorului sa fie destul de grav avariata. Nu vreau sa ma gandesc ce s-ar fi putut intampla dc ar fi mers mai tare. Atentie la viteza, mai ales prin oras...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire rapida motociclistului...cat despre ala cu audi nu am ce sa zic a taiat 4 benzi,mai inteleg prin oras ca mai vi cu 70-80 si nu iti poate aprecia bine omul viteza si mai bagi o franare la limita,e ok...dar cand taie unu 4 benzi e grav,un tip s-a ales cu o mana rupta din cauza lui.Astfel de specimene nu ar trebui lasa sa conduca dar si permisele se iau pe spaga. :crack: :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire rapida motociclistului...cat despre ala cu audi nu am ce sa zic a taiat 4 benzi,mai inteleg prin oras ca mai vi cu 70-80 si nu iti poate aprecia bine omul viteza si mai bagi o franare la limita,e ok...dar cand taie unu 4 benzi e grav,un tip s-a ales cu o mana rupta din cauza lui.Astfel de specimene nu ar trebui lasa sa conduca dar si permisele se iau pe spaga. :lol: :lol:

 

 

Tata, parca sant trase la indigo' !!

EU am primit aceeasi 'reteta' in ianuarie, un 'putoi' a taiat 2 benzi si 2 linii de tranvai si a intrat in mine care mergeam tot cu cca 35-40 km/h - tot mana cu fractura multipla si genunchi , ambele operate...., mobra zob ( vine acu alta nou/nouta :D ) dar dupa 2 operatii te resimti cateva luni bune :P cu gimnastica recuperatorie si tot tacamu' ... si asta din cauza unui 'putoi' care se crede singur si stapan pe toata strada :crack: ... :kick:

Si ???? ... ce e de facut ??

Am vazut ca politia romana a achizitionat un nr impresionant de mobre pentru agenti de patrulare .... poate asa o sa faca ceva sa schimbe ' raportul de forte ' pe strada .... macar de dragul sigurantei in trafic a propriilor angajati!! :crack: ... cine stie !...

 

....speranta moare ultima...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi pe la 15 in zona parcarii (unde s-a tinut targu de nunti) un motociclist era sa fie doborat de un tataica cu o dacie 1300 care facea dreapta in scurt (de pe banda 2-3). oare avea gatu paralizat si nu-l putea intoarce in stanga sa se asigure daca tot l-a apucat sa faca stanga?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi pe la 15 in zona parcarii (unde s-a tinut targu de nunti) un motociclist era sa fie doborat de un tataica cu o dacie 1300 care facea dreapta in scurt (de pe banda 2-3). oare avea gatu paralizat si nu-l putea intoarce in stanga sa se asigure daca tot l-a apucat sa faca stanga?

 

batraneii sunt la fel de periculosi ca cei care nu au permis.

motociclistului ii tinem pumnii si ii uram insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Sunt Bogdan,

Cel care a luat motocicleta lui Florin, motociclistul accidentat.

Florin se simte mai bine, au aparut si niste complicatii dar trebuie sa fie optimist si va trece peste ele.

Cat despre motor: ulei curs (nu am identificat pe unde), jamba stanga fracturata, comenzile ghidonului-inutilizabile, iar ghidonul este foarte sifonat.

 

Sanatate maxima , FLORIN

Editat de bogdan0418
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Eu sunt Florin, baiatul implicat in accidentul despre care povestete topicul asta.

 

Desi am venit de la spital acum 10 minute si nu pot sa tastez prea bine doar cu stanga, am intrat pe forum pentru ca vreau sa va multumesc tuturor celor care m-au ajutat la necaz. A contat mult pentru mine ca atunci cand ma zvarcoleam de durere pe asfalt sa vad ca alti motociclisti incearca sa ma ajute. Multumesc Bogdan, multumesc Silviu, multumesc celor care au fost acolo si celor care au postat pe forum!

 

Din pacate, am realizat ca indiferent cat ai fi de atent si precaut se gaseste unu' care sa te faca praf.

Sper sa pot sa-mi repar mana, piciorul si motorul si sa ne revedem pe strada.

 

Aveti grija voi! Asfalt uscat si sa ne vedem cu bine. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate Florin! Ai avut ceva "audienta" la fata locului! :crack:

Spune-ne cum a ramas cu pustiul care te-a lovit!

 

Deocamdata e ok. Nu prea discut cu el pentru ca a venit la mine insotit de "taticu". A zis ca e de acord sa-mi acopere cheltuielile din spital. In ceea ce priveste motorul, omul zice ca "se rezolva cu RCA-ul".. Nu stiu daca RCA-ul o sa fie suficient. O sa mergem la politie saptamana care vine si o sa vad care e treaba. Va tin la curent. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Eu sunt Florin, baiatul implicat in accidentul despre care povestete topicul asta.

 

Desi am venit de la spital acum 10 minute si nu pot sa tastez prea bine doar cu stanga, am intrat pe forum pentru ca vreau sa va multumesc tuturor celor care m-au ajutat la necaz. A contat mult pentru mine ca atunci cand ma zvarcoleam de durere pe asfalt sa vad ca alti motociclisti incearca sa ma ajute. Multumesc Bogdan, multumesc Silviu, multumesc celor care au fost acolo si celor care au postat pe forum!

 

Din pacate, am realizat ca indiferent cat ai fi de atent si precaut se gaseste unu' care sa te faca praf.

Sper sa pot sa-mi repar mana, piciorul si motorul si sa ne revedem pe strada.

 

Aveti grija voi! Asfalt uscat si sa ne vedem cu bine. :crack:

multa multa sanatate florin si multa putere sa treci repede peste asta si sa te recuperezi la fel de repede!!

cat de spre carnatul ala de bani gata caruia i-a luat ta-so masina multa multa :kick: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot din experienta: daca a venit cu taticul, nu-ti retragi plangerea penala pana cand nu-ti da bani, in afara de RCA. O sa ai mult de alergat si asiguratorii trag de bani si de timp si n-o sa-ti fie suficient. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a ... daca mai vine si cu altii in afara de taticu` ... da sfoara , ca suntem mai multi pe care poate nu ne deranjeaza o calatorie mai lunga prin tara pentru a fi alaturi de colegii nostri de suferinta :kick:

 

da oricum ... SANATATE :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a ... daca mai vine si cu altii in afara de taticu` ... da sfoara , ca suntem mai multi pe care poate nu ne deranjeaza o calatorie mai lunga prin tara pentru a fi alaturi de colegii nostri de suferinta :lol:

 

da oricum ... SANATATE :crack:

 

la un moment dat a venit la spital cu 2 tipi cam dubiosi... eu eram sigur in salon.. nu stiu ce a vrut sa arate..

 

oricum, merci mult baieti! azi e ziua mea de nume si as fi vrut sa am o cisterna de bere pentru voi.. :kick: in, rest, va tin la curent... multa sanatate si voua!

 

 

asta sunt eu, acum..

post-995-1175443240_thumb.jpg

Editat de zax
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la un moment dat a venit la spital cu 2 tipi cam dubiosi... eu eram sigur in salon.. nu stiu ce a vrut sa arate..

 

oricum, merci mult baieti! azi e ziua mea de nume si as fi vrut sa am o cisterna de bere pentru voi.. :crack: in, rest, va tin la curent... multa sanatate si voua!

asta sunt eu, acum..

Si computerul cum il tii? Stiu zona si smecherii de acolo. Poate ar fi bine sa facem o lista cu "baietii" care au conserve de lux si si bat joc de toti. Desi la banii lor probabil isi pot schimba masina odata pe luna.

Sanatate maxima si La Multi Ani pentru ziua ta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica.

 

Pana nu o sa dai tu declaratie ca nu ai nici o pretentie de la cel care te-a accidentat, nu se inchide Dosarul Penal. Pe de alta parte, cu procesu si etc.. dureaza foate mult, chiar si peste 2-3 ani pana se finalizeaza intr-un fel. Cel mai bine ar fi sa faci cumva o intelegere cu cel care te-a lovit, iar daca poti verifica cumva daca chiar are bani cere si tu o suma multumitoare pt. tine si asta este.

 

Eu ma ingrozesc cand vad ce se poate intampla, chiar si la viteza super mica. Mai mult, zilnic cand umblu cu motoru vad cum ba unu, ba altu nu da prioritate, se baga aiurea etc... si cand te gandesti ca o data nu esti atent si gata ... buffff. Si dupa aia degeaba ai dreptate ca tot tu suferi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...