Sari la conținut

Bmw Gs Adventture


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 83
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cu toata ca n-am inteles exact ce ai vrut sa spui in topic, tin sa apreciez mobra ta, sau cel putin mobra cui este. Arata bine, iar la o scurta analiza a foto si luand in considerare asfaltul, bordurile, zidul din spate, iarba, fara sa mai vorbesc de placuta cu numarul de inmatriculare care ne spun toate ca poza e facuta in UK sau in Olanda.

 

deci, ce vrei sa spunem?

eu de exemplu nu am ajuns sa ma dau cu MIG 29, desi m-am straduit cat am putut, si de acum totul e in zadar ca au retrase de la zbor, cel putin in Ro....dupa aia am ajuns in cadere libera la mobre....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ma numesc Sorin si sint din Constanta si asi dori sa vad citi dintre voi ati facut o aventura adevarata

Si ati ajuns azi departe in viata .

Zimi cum a inceput psiunea ta pentru motociclete sau ce vise vrei sa ti se indeplineasca.

 

Sorin xx

 

La ce fel de ,,aventura adevarata", te referi ? ..... in cazul in care este vorba de ,,aventura pe doua roti", ne mai miscam si noi fundul de colo, colo, ... dar in ,,englezia", n'-am ajuns :lol: ! Asta e'!

 

Cat de departa am ajuns in viata ? O intrebare cu greutate ! Personal ,,mi-au iesit" cam toate planurile, ... aici in Romania ! Sunt arhitect de meserie, am o nevasta, am un baietel, o casa frumoasa si imi mai gasesc si timp pentru ,,plimbari" in afara tarii ! Ca turist, ... insa !

 

Pasiunea mea pentru motociclete a inceput de cand eram pionier, cu multi ani in urma, ... chiar multi ! Am avut o gramada mobre ! Mai bune, mai rele ! In prezent sunt foarte multumit de ce am! Dar, vorba aia ... ,,nu o sa imbatranesc, cu o singura motocicleta !...", timpul trece, fiarele astea o sa tot progreseze, va aparea ceva mai bun si mai bun, ... tot asa ! Cand va fi cazul, schimb mobra ! ... simplu, nu ? :kick:

 

Bafta si te asteptam in Romania (noastra), ... ,,saraca", dar ospitaliera ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu toata ca n-am inteles exact ce ai vrut sa spui in topic, tin sa apreciez mobra ta, sau cel putin mobra cui este. Arata bine, iar la o scurta analiza a foto si luand in considerare asfaltul, bordurile, zidul din spate, iarba, fara sa mai vorbesc de placuta cu numarul de inmatriculare care ne spun toate ca poza e facuta in UK sau in Olanda.

 

deci, ce vrei sa spunem?

eu de exemplu nu am ajuns sa ma dau cu MIG 29, desi m-am straduit cat am putut, si de acum totul e in zadar ca au retrase de la zbor, cel putin in Ro....dupa aia am ajuns in cadere libera la mobre....

Dane am eu relatii la zor cu Mig 29 ca astia au bani aici de MIG si inchiriaza dac vrei.

Spuneti frate la om ca deja ia sters un post din cauza de SF. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu toata ca n-am inteles exact ce ai vrut sa spui in topic, tin sa apreciez mobra ta, sau cel putin mobra cui este. Arata bine, iar la o scurta analiza a foto si luand in considerare asfaltul, bordurile, zidul din spate, iarba, fara sa mai vorbesc de placuta cu numarul de inmatriculare care ne spun toate ca poza e facuta in UK sau in Olanda.

 

deci, ce vrei sa spunem?

eu de exemplu nu am ajuns sa ma dau cu MIG 29, desi m-am straduit cat am putut, si de acum totul e in zadar ca au retrase de la zbor, cel putin in Ro....dupa aia am ajuns in cadere libera la mobre....

 

Salut si imi cer scuze ca nu ai inteles topicul meu dar eram putin cam in graba si certat cu alti de pe net ,ca am mai avut un topic unde am scris o mica poveste cum am lasat Romania si cum am trecut prin multe necazuri si probleme pina cind am realizat ceva ,caci cind am lasat romania acum 16 ani in urma o motocicleta era ceva de lux si greu de cumparat si am lasat romania si mam dus in turcia unde am muncit si pe urma am plecat mai departe pina cind am ajuns in UK unde azi locuiesc si sint cetatean Britanic dar nu uitind pasiunea mea pentru motociclete si cind am vazut BMW R1150GS ADV. mia stat mintea in loc si a doua zi mam dus si am cumparato unde nici macar nu condusesem o motocicleta pina atunci si mam dus si am dat pentru carnet si am inceput ca cutreerez lumea in lung si in lat.

 

Uni nu prea sau gindit la ce vroiam sa spun si au inceput sa critice cum scriu romaneste de caligrafia mea ,mai aveam niste poze cu femeia si fetita si au inceput sa isi bata joc de mine etc.

 

Am incercat sa le dau un raspuns prieteneste nu imi pare rau pentru critice si stiu ca fac multe greseli gramatice si poate ca nu mai stiu sa ma exprim corect in romaneste si am inceput sa imi cer scuze ca milogul de la citi va unde nici macar nu mai stiau de gluma si ca poate nici macar nu aveau sensul umorului.

 

Imi place motociclete mea la nebunie ,am facut 10.000 de mile si poate anul acest vin in Romania sa imi vad si eu parinti si prieteni mei si orasul meu Constanta caci am auzit ca sau schimbat multe ,cite o data cind imi aduc aminte parca imi vine sa pling de bucurie ca tare imi este dor parca si de dusmani ha ha .

 

Dupa cit am inteles eu cred ca esti Fighter Jet Pilot o meserie foarte frumoasa eu cred ca esti foarte satisfacut ,stiu ca pilotilor le plac Motoarele la nebunie.

Ar fi multe de spus si conversat si parc nu gasesc cuvinte .

Iti urez un zbor cit mai placut si usor .

 

Imi cer scuse pentru cligravia mea .

 

Sorin xx

 

 

 

La ce fel de ,,aventura adevarata", te referi ? ..... in cazul in care este vorba de ,,aventura pe doua roti", ne mai miscam si noi fundul de colo, colo, ... dar in ,,englezia", n'-am ajuns :lol: ! Asta e'!

 

Cat de departa am ajuns in viata ? O intrebare cu greutate ! Personal ,,mi-au iesit" cam toate planurile, ... aici in Romania ! Sunt arhitect de meserie, am o nevasta, am un baietel, o casa frumoasa si imi mai gasesc si timp pentru ,,plimbari" in afara tarii ! Ca turist, ... insa !

 

Pasiunea mea pentru motociclete a inceput de cand eram pionier, cu multi ani in urma, ... chiar multi ! Am avut o gramada mobre ! Mai bune, mai rele ! In prezent sunt foarte multumit de ce am! Dar, vorba aia ... ,,nu o sa imbatranesc, cu o singura motocicleta !...", timpul trece, fiarele astea o sa tot progreseze, va aparea ceva mai bun si mai bun, ... tot asa ! Cand va fi cazul, schimb mobra ! ... simplu, nu ? :kick:

 

Bafta si te asteptam in Romania (noastra), ... ,,saraca", dar ospitaliera ! :crack:

 

Salu Petrica nustiu daca am mai discutat cu tine pe topicul meu vechi .

Ma bucur pentru tine si familia ta stiu ca este o intrebare cam grea de raspuns dar sti ca cite o data parca iti vine sa vorbesti cu cineva despre ce ai facut si trecut cu multe greutati si necazuri si ai fost optimist si teai realizat ceva in viata dar nu uitind de pasiunea ta pentru motocicleta care era cum zici de cind erai pioner.

 

Daca ma scuzi asi dori sa te intreb citi ani ai ?

Daca vrei sa iti ei o motocicleta care sa te lase multi ani si sa fii foarte fericit cu ea eu cred ca este BMW ,acuma nustiu poate ma insel .Stiu ca a fost si inca este cea mai vinduta motocicleta la ora actuala mai ales cu r1200 gs .,sint cam scumpe dar lasa mult tim si nu cere multa atentie ,vorbesc din experienta nu are nimica sa rugineasca sau sa schimbi la ea numai ulei si petrol .

 

Vreau sa vin cu motocicleta in Romania poate de 1 Mai daca se poate ca tare imi este dor de Orasul meu si de Parinti mei ca nu am mai fost in romania de 16 ani ,cred ca sau schimbat multe pote si soselele sint altfel caci stiu ca inainte lumea nu era prea bucuroasa de ele. Ma gindes numai la bine si asi fi tare bucuros sa stiu ca sau schimbat multe si poate am sa imi cumpar un apartament in Constanta daca gasesc ceva frumos de vinzare.

 

Eu iti urez mult noroc in viata si succes in tot cea ce faci si la familie la fel si sa auzim numai de bine,ar fi multe de zis si spis dar parca nu prea gasesc cuvinte sa ma exprim.

Tinem legatura daca vrei ca nu am nici un prieten in Romania si asi fi tare bucuros daca asi avea pe cineva care sa comunic .

 

Imi cer scuze daca am facut citeva greseli de caligrafie stiu ca nu o prea am cu Romana.

 

Sorin xx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorin xx

Imi cer scuze celorlalti care citesc asta, mi-am zis ca nu ma mai amestec in ceea ce scrii tu, dar nu m-am putut abtine cand am vazut poza cu Charley Boorman.

 

De aceea, iti propun, prieteneste, sa ne dovedesti ca esti cine sustii, ca ai facut ocolul lumii cu motocicleta din poza (ceea ce inseamna mai mult de 10 000 mile) si ca nu ai trucat poza cu Mr. Boorman. Ai in felul acesta sansa de a te face credibil in fata membrilor motociclism.ro, dintre care majoritatea covarsitoare crede ca esti mincinos.

 

So, pics, please!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai omul este de origine din ct, dar traieste in anglia.

 

Salut da este adevarat mam nascut si copilarit in Constanta, iubesc orasul meu la nebunie si stiu ca sau schimbat multe si deabea astept sa ma intorc in Romania sa imi vad si eu tovarasi si parinti care nu iam mai vazut de 16 ani ,cite o data parca imi da lacrimile de bucurie cind ma gindesc ca vin acasa ,ma simt foarte emotionat parca nici nu pot sa respir bine ofuuu.

Cred ca am mai discutat cutine mai inainte pe un forum mai vechi unde multi au inceput sa isi bata joc de romana mea dar eu nu cred ca au citit pe jumatate ce am vrut sa spun .Nustiu poate ca nu mam exprimat prea bine sau ca am exagerat putin din punctul lor de vedere .

 

Tu ce fel de motocicleta conduci sau care este motocicleta ta preferata care vrei sa o cumperi sau poate o ai?

Asi fi tare bucuros sa aud multi care siau lut motocicleta visurilor lor si cum a inceput pasiunea lor pentru motoare sau ce vor sa faca pina sa isi ia ceva adevarat . sau ori ce nu conteaza exprimati pasiunea ta adevarata cum vrei sa cutreerezi lumea ori ce ,ca poate am ceva de adaugat.

 

Ramai cu bine amice pina data viitoare .

Sorin

 

Sorin xx

 

Imi cer scuze celorlalti care citesc asta, mi-am zis ca nu ma mai amestec in ceea ce scrii tu, dar nu m-am putut abtine cand am vazut poza cu Charley Boorman.

 

De aceea, iti propun, prieteneste, sa ne dovedesti ca esti cine sustii, ca ai facut ocolul lumii cu motocicleta din poza (ceea ce inseamna mai mult de 10 000 mile) si ca nu ai trucat poza cu Mr. Boorman. Ai in felul acesta sansa de a te face credibil in fata membrilor motociclism.ro, dintre care majoritatea covarsitoare crede ca esti mincinos.

 

So, pics, please!

 

Nu am zis ca am facut inconjorul lumi cu motocicleta si poate ca nici nu vreau sa fac.Vorba vine cind am zis ca am inceput sa cutreerez lumea in lung si in lat .Nu prea am avut timp sa es cu motocicleta prea mult la plimbare.Am fost pina in Irlanda de 4 ori si am facut tutu Mari britanice si cam atita inafara de ale mici plimbari ,dar am visuri mari si vreau sa ma duc in multe locuri cu motocicleta si sa vad multe meleaguri.

Si da intradevar lam intilnit pe Charley Boorman si am stat cu el de vorba si mia dat citeva autograve nu numai o data ,dar de mai mule ori la multe intilniri .

 

Te rog ceva prieteneste ,nu ma mai fa sau spune mie mincinos ca nu sint doar incerc sa imi fac si eu citi va prieteni romani cu care sa comunic,stiu ca tu ai mai intrat pe un alt topic si ai inceput sa discuti cam ne ortodox dar eu sint baiat bun si trec cu vederia repede ca nu dau prea mare interes la opinii ne ajutorate.

 

Poate avem multe in comun de discutat si pareria mea e sa apropii mai topic putin mai prieteneste si poate discutam ceva interesant.

 

Te salut pina data viitoare

Sorin xx

 

Dane am eu relatii la zor cu Mig 29 ca astia au bani aici de MIG si inchiriaza dac vrei.

Spuneti frate la om ca deja ia sters un post din cauza de SF. :crack:

 

Slut

Nustiu la ce fel de SF te gindesti tu dar am sters topicul trecut ca am vazut ca multi au inceput sa critice de cit sa aprecieze. Nu te iau in nume de rau stai fara nici o grija dar dupa cite stiu majoritatea prietenilor care am copilarit toti aveau vise sa isi ia cite ceva din calea fara la vremea ai dar ani au trecut si toti am uitat ca a fost ceva exagerat la timpul nostru.

Stiu ca cuma toti parca gindim altfel si mule vise sint pote usor de ralizar.Poate si tu ai vrut sa ai ceva frumos sub ori ce pret nustiu cum sa ma exprim mai bine.

Asi fi foatre interesant sa aud cum a inceput pasiunea ta pentru motoate si cum ai reusit sa ei carnetu de conducere si cum teai luat motocicleta ta pteferata sau poate ca este una acolo care nu ai posibilitatea sa o cumperi si frei sa o ai .Da e frumos cind auzi pe alti prin cite au trecut ca sa aiba ceva misto ,poate si tu ai o poveste interesanta si multi vor sa o citeasca si sa adauge cite ceva din experienta lor.

 

Ramai cu bine pina data viitoare

 

Sorin xx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu am zis ca am facut inconjorul lumi cu motocicleta si poate ca nici nu vreau sa fac.Vorba vine cind am zis ca am inceput sa cutreerez lumea in lung si in lat .Nu prea am avut timp sa es cu motocicleta prea mult la plimbare.Am fost pina in Irlanda de 4 ori si am facut tutu Mari britanice si cam atita inafara de ale mici plimbari ,dar am visuri mari si vreau sa ma duc in multe locuri cu motocicleta si sa vad multe meleaguri.

Si da intradevar lam intilnit pe Charley Boorman si am stat cu el de vorba si mia dat citeva autograve nu numai o data ,dar de mai mule ori la multe intilniri .

 

Te rog ceva prieteneste ,nu ma mai fa sau spune mie mincinos ca nu sint doar incerc sa imi fac si eu citi va prieteni romani cu care sa comunic,stiu ca tu ai mai intrat pe un alt topic si ai inceput sa discuti cam ne ortodox dar eu sint baiat bun si trec cu vederia repede ca nu dau prea mare interes la opinii ne ajutorate.

 

Poate avem multe in comun de discutat si pareria mea e sa apropii mai topic putin mai prieteneste si poate discutam ceva interesant.

 

Te salut pina data viitoare

 

 

Sorin xx

 

"Pareria" mea este ca iti bati joc de noi.

 

Uite unde sustii ca ai facut "inconjorul lumi".

 

Da frate iati BMW R1150GS ADVENTURE puneti toata familia si tot mai ai loc.

este votata ce mai buna motocicleta construita vreo data la ora actuala si a fost cea mai repede vinduta vreo data ca li sau terminat seria la pansoanel de la fabrica si au trbuit sa inceapa un model nou nu uita 99% dintre bmw sint astazi inca pe strazi si nu au nici o problema . Daca faci gresala si asculti de alti faci mare gresala . eu am facut inconjorul lumi si nici macar nu am avut pana .

Ulei si petrol altceva nimica

 

Nu sunt invidios pe absolut nimeni si fac tot posibilul sa evit a jigni pe orice, indiferent de modul in care se exprima in limba romana sau nu, ori de mobra pe care o calareste.

 

Ti-am dovedit, acum, ca ai spus cel putin o minciuna. Poate e singura...

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Pareria" mea este ca iti bati joc de noi.

 

Uite unde sustii ca ai facut "inconjorul lumi".

 

Da frate iati BMW R1150GS ADVENTURE puneti toata familia si tot mai ai loc.

este votata ce mai buna motocicleta construita vreo data la ora actuala si a fost cea mai repede vinduta vreo data ca li sau terminat seria la pansoanel de la fabrica si au trbuit sa inceapa un model nou nu uita 99% dintre bmw sint astazi inca pe strazi si nu au nici o problema . Daca faci gresala si asculti de alti faci mare gresala . eu am facut inconjorul lumi si nici macar nu am avut pana .

Ulei si petrol altceva nimica

 

Nu sunt invidios pe absolut nimeni si fac tot posibilul sa evit a jigni pe orice, indiferent de modul in care se exprima in limba romana sau nu, ori de mobra pe care o calareste.

 

Ti-am dovedit, acum, ca ai spus cel putin o minciuna. Poate e singura...

 

:crack:

 

 

Am gumit stiu ce vrei sa spui si stiu ca am exagerat atunci dar incercam sa ai dau omului un sfat bun ca mai bine sa isi ia ceva adevarat care sa il tina toata viata .

Am peste 10 .000 de mile la motocicleta mea si este aproape pe jumatatea inconjorului.si am multi tovarasi aici in Anglia care au facut inconjorul lumi si intradevar nu au facut nici macar o pana.

 

Ai putin sensul umorului si nu mai fi facut dintro bucata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca romanii astia care au ramas aici si-au pierdut simtul ala...cum dracu se numeste...aaa..al umorului! E drept umorul englezesc este de calitate dar...spus de adevaratii englezi :crack:

Nu stiu cum naiba ai reusit sa stergi SI MESAJELE NOASTRE din vechiul topic..dar asta e alta problema.

Poate eu sunt mai afurisit si mai incapatat..dar..nu pot, imi este imposibil sa nu fac iar acele remarci despre topicul ce a fost sters. Nu inteleg ce anume vrei sa dovedesti? Nu inteleg ce vrei tu de fapt si de drept!! CE VREI? De ce vrei tu neaparat sa fii frate cu capsunarul ala de si-a luat Audi cu "clima bizonica" ???!! Bine, poate ca asta e finalul unei vieti pline de frustrari.

Am inteles, ti-ai luat un BMW bengos! Felicitari! Bravo! Nu sunt invidios..dar nu pot sa inteleg DE CE TREBUIE SA VA UNFLATI IN PENE !!!?? De ce trebuie sa fiti toti la fel!!? As putea sa fac pariu cu tine ca in masina asculti manele (sau poate ca n-au ajuns chiar atat de departe) cu sonorul dat la MAXIMUM! Sa vada ceilalti ce sistem audiu bengos ai (chiar daca nu este).

Ar mai fi o posibilitate... Englezii sa fie atat de reci si de ..necomunicativi incat sa nu doreasca NIMENI sa vorbeasca cu tine. In acest caz...e de inteles ca vrei sa iti faci niste prieteni, sa incerci sa comunici cu cei care ar avea o pasiune comuna cu a ta...(Chiar, sotia ta unde s-a nascut, in ce tara?)

Iarta-ma sir, insa eu nu pot sa accept ca partener de discutie un individ care incearca sa isi faca prieteni in stilul tau! Esti un om de o calitate indoielnica ce nu va putea sa faca parte niciodata (never say never :kick: ) din grupul meu de prieteni...nici macar virtuali.

Admir sincer pe cei care au plecat in tari straine si care au reusit sa isi faca acolo un viitor mai bun decat cel pe care l-ar fi avut aici. Bravo lor DAR... respectul meu pentru ei dureaza atata timp cat reprezinta tara de unde au plecat cu responsabilitate. Respectul meu pentru ei creste de fiecare data cand sunt...apreciati pentru munca pe care o fac acolo. Un om intr-o alta tzara este REPREZENTANTUL, este..AMBASADORUL tzarii din care a plecat in fata celor pe care-i cunoaste in noua lui patrie! Nu-mi place si nu vreau ca tu sa fii cel pe care englezii il considera...reprezentantul Romaniei.

Ai spus ca ai cersit...si ai mancat din gunoaie... Ai mai spus ca ai vrut sa dai o speranta copiilor fara viitor din Romania...

Dupa cum ti-am mai spus si in acel post ce a fost sters...noi nu avem nevoie de asemenea speranta pentru copiii nostri. Noi vrem copii care la 15 ani sa-si continue studiile si sa devina intreprinzatori, oameni de afaceri care sa ridice tara asta prin calitatea si prin imaginea lor....

Crezi ca te vrem ca prieten...??

Dupa cum spune englezu' : 10x but no 10x!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.- Sorine ! Te astept pe litoralul romanesc de 1Mai ! Probabil voi fi in statiunea ,,Vama Veche" ! Chiar o sa vii ?

 

2.- Varsta mea o aflii din datele de profil, am scris acolo data nasterii ! Mai simplu, am 33 anisori ! Tu ... ?

 

3.- Am o mare stima pentru marca BMW si un mare respect pentru modelul GS1200 Adventure, dar mai sunt si alte marci de motociclete care ,,au dovedit multe", in decursul timpului !

 

Bafta ! :kick:

 

P.S. Aici pe forum, cateodata suntem foarte cruzi, dar in realitate dam dovada de multa omenie ! ... cred ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca romanii astia care au ramas aici si-au pierdut simtul ala...cum dracu se numeste...aaa..al umorului! E drept umorul englezesc este de calitate dar...spus de adevaratii englezi :lol:

Nu stiu cum naiba ai reusit sa stergi SI MESAJELE NOASTRE din vechiul topic..dar asta e alta problema.

Poate eu sunt mai afurisit si mai incapatat..dar..nu pot, imi este imposibil sa nu fac iar acele remarci despre topicul ce a fost sters. Nu inteleg ce anume vrei sa dovedesti? Nu inteleg ce vrei tu de fapt si de drept!! CE VREI? De ce vrei tu neaparat sa fii frate cu capsunarul ala de si-a luat Audi cu "clima bizonica" ???!! Bine, poate ca asta e finalul unei vieti pline de frustrari.

Am inteles, ti-ai luat un BMW bengos! Felicitari! Bravo! Nu sunt invidios..dar nu pot sa inteleg DE CE TREBUIE SA VA UNFLATI IN PENE !!!?? De ce trebuie sa fiti toti la fel!!? As putea sa fac pariu cu tine ca in masina asculti manele (sau poate ca n-au ajuns chiar atat de departe) cu sonorul dat la MAXIMUM! Sa vada ceilalti ce sistem audiu bengos ai (chiar daca nu este).

Ar mai fi o posibilitate... Englezii sa fie atat de reci si de ..necomunicativi incat sa nu doreasca NIMENI sa vorbeasca cu tine. In acest caz...e de inteles ca vrei sa iti faci niste prieteni, sa incerci sa comunici cu cei care ar avea o pasiune comuna cu a ta...(Chiar, sotia ta unde s-a nascut, in ce tara?)

Iarta-ma sir, insa eu nu pot sa accept ca partener de discutie un individ care incearca sa isi faca prieteni in stilul tau! Esti un om de o calitate indoielnica ce nu va putea sa faca parte niciodata (never say never :lol: ) din grupul meu de prieteni...nici macar virtuali.

Admir sincer pe cei care au plecat in tari straine si care au reusit sa isi faca acolo un viitor mai bun decat cel pe care l-ar fi avut aici. Bravo lor DAR... respectul meu pentru ei dureaza atata timp cat reprezinta tara de unde au plecat cu responsabilitate. Respectul meu pentru ei creste de fiecare data cand sunt...apreciati pentru munca pe care o fac acolo. Un om intr-o alta tzara este REPREZENTANTUL, este..AMBASADORUL tzarii din care a plecat in fata celor pe care-i cunoaste in noua lui patrie! Nu-mi place si nu vreau ca tu sa fii cel pe care englezii il considera...reprezentantul Romaniei.

Ai spus ca ai cersit...si ai mancat din gunoaie... Ai mai spus ca ai vrut sa dai o speranta copiilor fara viitor din Romania...

Dupa cum ti-am mai spus si in acel post ce a fost sters...noi nu avem nevoie de asemenea speranta pentru copiii nostri. Noi vrem copii care la 15 ani sa-si continue studiile si sa devina intreprinzatori, oameni de afaceri care sa ridice tara asta prin calitatea si prin imaginea lor....

Crezi ca te vrem ca prieten...??

Dupa cum spune englezu' : 10x but no 10x!

 

Salut din nou

Nustiu la ce te ambalezi asa de tare dintro nimica toata ,mai inainte aveai ce aveai cu scrisul meu sau cu caligrafia mea,stiu ca esti fuarte bun la criticat dar gindestete bine mai inainte sa ma atingi unde ma duare ,tiam mai spus de multe ori ca nu mam aruncar in tomberonul cu gunoi si am stat acolo pina mam saturat sau ca am fost cu cersitu si cu intinsu mini,fii putin mai flexibil si nu te agita de pomana ,te rog sa nu ma ei in nume de rau dar daca citesti bine si analizezi cea ce am brut sa spun in topicul meu si citest bine ce raspuns am dat la alti pote tragi alta concluzie ,ca vroiam si eu sa comunic cu cineva care a avut o pasiune si sia indeplinito si poate ca vrea sa sio exprime si so inparta cu alti si toti sa o citim si sa adaugam poate cite ceva bun dar nu ca tine si mai stiu eu cine care nu au nimica de facut si incepe sa critice de pomana.

 

Hai sa uitam de trcut ca nu are nici unrost si sa fim prieteni de la departare macar si sa auzim ceva frumos din partea ta ,poate ca cum tiam mai zis nu stiu cum sa ma exprim prea bine si tu intelegi goarte bine si vrei sa ma corectezi dar sa nu ma critici ca nu ai doresc la nici un copil sa lase copilaria si sa o ia de nebun ca mine ,stiu ca tu ai altfel de situatiesi ca vrei ca copiii tai sa devina oameni de afaceri si sa miarga la facultate etc.Am avut si eu aceste ginduri credema dar vin dintro familie putin cam saraca si cu multe neajunsuri si pentru mine sa las romania a fost lucrul cel mai bun ,miam vazut de treaba mea si nu am creiat nici un fel de probleme la nimeni si mia mers bine dar fiind copil am gindit poate copilareste si nu am avut posibilitati sa merg mai departesi macar sint bine in ziua de azi si nu uitind de pasiunea mea pentru motocicleta care o sa stea cu mine toata viata si traiesc orce clipa.

Iti urez mult noroc la copii si la toata familia si sa ajunga departe si sa lise indeplineasca toate visurile lor cit si ale tale.

 

Si eu cind eram copil tata vroia sa ma fac Politist si sa am familie mare si mai mule dar nu a fost sa fie asa cum sia dorit ca au fost multe neajunsuri asa cum tiam mai spus .

 

Daca ai ceva bun de adaugat te rog nu ezita si scrie dar nu incerca sa critici incontinuare ca nu are nici un rost sa iti dai cu puminul in piept de pomana.

 

Imi cer scuze daca am fost putin cam critic

 

Noroc si la mai mare

Sorin xx

 

 

1.- Sorine ! Te astept pe litoralul romanesc de 1Mai ! Probabil voi fi in statiunea ,,Vama Veche" ! Chiar o sa vii ?

 

2.- Varsta mea o aflii din datele de profil, am scris acolo data nasterii ! Mai simplu, am 33 anisori ! Tu ... ?

 

3.- Am o mare stima pentru marca BMW si un mare respect pentru modelul GS1200 Adventure, dar mai sunt si alte marci de motociclete care ,,au dovedit multe", in decursul timpului !

 

Bafta ! :kick:

 

P.S. Aici pe forum, cateodata suntem foarte cruzi, dar in realitate dam dovada de multa omenie ! ... cred ! :crack:

 

Salut Petrica multumesc pentru raspuns ,dupa cite vad sintem cam la aceiasi virst ,eu fac 30 pe 24 aprilie.

Da R1200ga adv. sint foarte bune ,am un prieten aici care sia cumparat si este foarte satisfacut ,a fost in Africa la Dakar si a zis ca a fost nemai pomenit de frumos si bine .Dar nu sa dus la concurs ca nu avea sanse ca saracu are vreo 58 de ani poate ca daca era mai tinar da,dar il simpatizez ca macar a avut vointa ca poate o data in viata te duci in africa.

 

Da vin in Constanta de 1Mai numai daca ceva nasol se intimpla si nu pot veni ,nustiu daca tiam zis mai inainte am o catea gravida si nustiu exact cind fata ,dar daca o sa fete mai inainte de ziua mea cu atit mai bine ca o las pe femeia cu ciinii si vin in Romania .Osa las Londra pe 27apr. si am sa fiu in romania pe 29 apr. cred si poate pe 30 apr.am sa fiu in Constanta.

 

Nui nimica cu astia de pe forum pote ca nici nu ma intereseaza asa mult dar vroiam sa cunosc si eu baieti si sa discutam ceva misto cu glume si aventuri nu sa criticam asa cum face Mircea Trifoi care nu are nimica frumos de adaugat sau mai stiu eu cine ca am mai avut un forum si nu au avut nimica bun de adaugat inafara sa critice ca parca doamane leam furat pinea de la gura asa se ambaleaza ,nu mai stiu frate si ei sa faca misto sa zica ceva frumos in gluma ca am si eu un sens al umorului doamane dar nu am cu cine sa il inpart ,te rog credema ca nu am mai discutat cu nimenea romaneste si ma face aproape ori ce sa rid.

 

Ramai cu bine pina data viitoare

Sorin xx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

Si ce vrei sa zici prin asta

Ai ramas fara cuvinte pentru prima uoara

 

Lasa nu te mai da cu capul in pereti de pomana ca nu o sa iti mai vina caska si pe urma ai sa zici ca e din cauza mea. Poate dau ochi cu tine prin constanta ca acum stiu numarul tau si stam putin de vorba ca barbati

 

Dar poate ne intilnim toamana sa iti dau niste castane ca vad ca ai capul tare

Editat de s.ward-dediu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce vrei sa zici prin asta

Ai ramas fara cuvinte pentru prima uoara

 

Lasa nu te mai da cu capul in pereti de pomana ca nu o sa iti mai vina caska si pe urma ai sa zici ca e din cauza mea. Poate dau ochi cu tine prin constanta ca acum stiu numarul tau si stam putin de vorba ca barbati

 

Dar poate ne intilnim toamana sa iti dau niste castane ca vad ca ai capul tare

 

:crack: :kick: :lol:

 

FOAARTE TARE frate !

E genial gagiu'.

...saracu' :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :kick: :lol:

 

FOAARTE TARE frate !

E genial gagiu'.

...saracu' :lol:

 

Da ce pusca mea ma tot ea la misto si critica ,ca parca el na furat sau na facut nimica extra ordinar in viata .

Poate este pocait sau vegetarian sa se mai unfla in pene acum citeva zile ca parca nu mai auzise omu de gluma pina mai rei.

Daca nu furi nu minti si nu inseli nu esti roman,ca asa este romanu face el ce face si ai da la buci cuiva ca sa isifaca damblaua ca sti bine nu conteaza cine fute oi sa faca cit mai multe ha ha ha

Editat de s.ward-dediu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

 

Domnilor moderatori, macar mutati nebunia asta in alta parte ca nu-mi pare a avea vreo legatura cu "coltu" asta...

 

:kick:

De ce nu te muti tu fraere si si lasai pe alti sa intre ca pina mai acum te bagai ca musca in lapte de pomana

Zi si tu o aventura asta vreau sa aud ceva extra ordinar .

zi si tu cum a inceput pasiunea ta pentru motoare etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce vrei sa zici prin asta

Ai ramas fara cuvinte pentru prima uoara

 

Lasa nu te mai da cu capul in pereti de pomana ca nu o sa iti mai vina caska si pe urma ai sa zici ca e din cauza mea. Poate dau ochi cu tine prin constanta ca acum stiu numarul tau si stam putin de vorba ca barbati

 

Dar poate ne intilnim toamana sa iti dau niste castane ca vad ca ai capul tare

 

Sorine, asa ai zis ca te cheama, te rog nu ma mai ameninta ca-mi dai castane sau nu stiu ce altceva vrei sa-mi faci, pentru ca s-ar putea sa dai ochii cu mine si sa ai o mare surpriza, o surpriza care poate fi neplacuta pentru tine. Cred ca ai putut remarca ca eu nu te-am amenintat, si chiar am incercat sa ignor de vreo 4 zile posturile tale de o calitate interpretabila. Asa ca in concluzie te rog sa ma ignori.

 

 

LA REVEDERE !!!!

 

P.S. Te rog sa crezi ca multi m-au amenintat in viata, si toti, absolut toti au ramas in final cu un gust amar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu te muti tu fraere si si lasai pe alti sa intre ca pina mai acum te bagai ca musca in lapte de pomana

Zi si tu o aventura asta vreau sa aud ceva extra ordinar .

zi si tu cum a inceput pasiunea ta pentru motoare etc.

 

nenea, plimba ursu' pe la alta masa.. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti din Constanta , spune Sorine cum se numea jocul ala cu bile de rulment cu care trebuia sa dobori niste monezi fixate cu putin pamint in pozitie verticala la unghiul dintre bordura si strada ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorine, asa ai zis ca te cheama, te rog nu ma mai ameninta ca-mi dai castane sau nu stiu ce altceva vrei sa-mi faci, pentru ca s-ar putea sa dai ochii cu mine si sa ai o mare surpriza, o surpriza care poate fi neplacuta pentru tine. Cred ca ai putut remarca ca eu nu te-am amenintat, si chiar am incercat sa ignor de vreo 4 zile posturile tale de o calitate interpretabila. Asa ca in concluzie te rog sa ma ignori.

LA REVEDERE !!!!

 

P.S. Te rog sa crezi ca multi m-au amenintat in viata, si toti, absolut toti au ramas in final cu un gust amar.

Oho ho

Eu nu team amenintat fraere duar faciam misto de tone

Vezi ca nu stii de gluma

De ce sa te amenint pentru vorbe in vint,stai linistit frate ca nu am nimic cu tine

 

Daca esti din Constanta , spune Sorine cum se numea jocul ala cu bile de rulment cu care trebuia sa dobori niste monezi fixate cu putin pamint in pozitie verticala la unghiul dintre bordura si strada ?

Da frate am jucat jocul asta de cind eram citan

Se numeste Coci ,se juaca cu bilute mici din rurmente furate de la trenuletul din parcul tabacariei si era cava misto acum 20 de ani ca toti jucau asta pe timpul lui ceausescu .Cazino comunist in tomis lll

 

 

Vezi ca stiu ,ce alceva vrei sa ma intrebi acuma.

Am avut si eu gasca mare cind eram ciutan si mergeam pe la discoteci etc.

 

 

Sorin xx

 

nenea, plimba ursu' pe la alta masa.. :cheers:

Da tare faza

Deabea astept sa vina Vinerea si sa iau ursu la plimbare si sa fac cite 1000 m ,ma duc in Scotia sa vad niste tovarasi ca e timpul misto si poate fac mai mult de 1000 m asta ar veni ca 1500 de km

 

Ia zi ce urs ai ca sa stiu cu cine stau de vorba

 

Numai bine

 

Sorin xx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ce pusca mea ma tot ea la misto si critica ,ca parca el na furat sau na facut nimica extra ordinar in viata .

Poate este pocait sau vegetarian sa se mai unfla in pene acum citeva zile ca parca nu mai auzise omu de gluma pina mai rei.

Daca nu furi nu minti si nu inseli nu esti roman,ca asa este romanu face el ce face si ai da la buci cuiva ca sa isifaca damblaua ca sti bine nu conteaza cine fute oi sa faca cit mai multe ha ha ha

 

Woaw. Woaw. Woaw.

Nu am nimic cu tine, dar ai intrat incaltat cu bocancii plini de noroi in forumul asta.

Daca vrei respect, castiga-l. Ca ajutor in chestia asta, daca ti-o doresti, pune mana pe Codul bunelor maniere si Gramatica limbii romane.

 

Un proverb din tara in care stai tu spune ca VIRTUTEA se castiga intr-o mie de ani si se pierde intr-o zi.

Sper ca ai sa intelegi ca iti scriu prieteneste, incercand sa te invat de bine.

Saruta-i pe copii tai si promite-le ca ai sa fi un tata mai intelept. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Woaw. Woaw. Woaw.

Nu am nimic cu tine, dar ai intrat incaltat cu bocancii plini de noroi in forumul asta.

Daca vrei respect, castiga-l. Ca ajutor in chestia asta, daca ti-o doresti, pune mana pe Codul bunelor maniere si Gramatica limbii romane.

 

Un proverb din tara in care stai tu spune ca VIRTUTEA se castiga intr-o mie de ani si se pierde intr-o zi.

Sper ca ai sa intelegi ca iti scriu prieteneste, incercand sa te invat de bine.

Saruta-i pe copii tai si promitele ca ai sa fi un tata mai intelept. :cheers:

 

nu vrei sa fii consilierul meu de imagine? :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...