Sari la conținut

Iesiri Organizate, Plimbari De Duminica Ale Sibienilor


Bullet
 Share

Postări Recomandate

 

Vine cineva la plimbare duminica?

Valea Moasei - Cascada Moasa - Cabana Suru, daca mai putem :)

http://magiamuntelui.blogspot.ro/2012/07/cabana-suru.html

Ne poti da mai multe detalii legat de locul de plecare, ora, participanti... poate ne strangem cativa in final!

 

cine vine sambata 27.04.2013 la o plimbare de 200-300 km fie catre Deva fie catre Brasov ?

 

Ne poti da mai multe detalii legat de locul de plecare, ora, participanti... poate ne strangem cativa in final!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 696
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ne poti da mai multe detalii legat de locul de plecare, ora, participanti... poate ne strangem cativa in final!

 

Cum nu am gasit insotitor, am abandonat ideea. Dar, fie:

Locul de plecare: str. Miraslau, colt cu Cernei

Ora: 10, cel tarziu 11

Ma gandisem asa: mers pe valea Moasei pana unde se poate cu motoarele si apoi pe jos pana la cascada Moasa si apoi cabana Suru (Suru nu este obligatoriu). Pentru asta ar trebui lasat echipamentul undeva. Ar fi 2 variante: fie vine cineva cu masina si lasam echipamentul in masina, fie cineva ramane la plaja pe vale, de paza la haine, pana ne intoarcem. Cum nu am internet acasa (acu sunt la un prieten si nu stiu daca maine dimineata mai vin), daca sunt amatori va rog sa ma sunati 0749031686.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri, 3 Mai, Sibiu-Orlat-Vale-Jina-Sugag-Obarsia Lotrului-Brezoi-Sibiu.

S-a format un torent la intrare in Obarsia Lotrului care blocheaza intrarea. Trebuie trecut prin torent !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e ok pana la cascade? stiti cand dau drumu pana la lac? in mai sau in iunie?

 

Pana la cascada e curat drumul. Apoi mai era curat inca vreo 4,5 km, dar e blocat jos la cascada. Nu stiu daca incapi pe acolo. Eu am incaput pe marginea din stanga. Probabil acum se poate trece si dincolo de zapada de care eu nu am trecut, dar ultimele 4 serpentine sunt blocate.

De dat drumul, cineva mi-a spus acum 2 saptamani ca pe 15 mai.

post-61800-0-97438100-1368015935_thumb.jpg

Editat de Corina G
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la cascada e curat drumul. Apoi mai era curat inca vreo 4,5 km, dar e blocat jos la cascada. Nu stiu daca incapi pe acolo. Eu am incaput pe marginea din stanga. Probabil acum se poate trece si dincolo de zapada de care eu nu am trecut, dar ultimele 4 serpentine sunt blocate.

De dat drumul, cineva mi-a spus acum 2 saptamani ca pe 15 mai.

pe 15 mai ar fi perfect. ca pana in 19 sa se mai "curete" de la trafic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh Si am ajuns sa o traiesc si pe asta sa pun Mobra Pe Curierat Rapid !! din pacate pentru am mea Sotiie Violeta pleaca la Bucale ! :)) Urmeaza ceva mai mare !!!!!!!!!

 

Mai bine o duceai tu :)..bafta si inspiratie la urmatoarea achizitie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duminica

plecare ora 8 din peco mol pe traseul sibiu -talmaciu-avrig-transfagarasan pana unde se poate apoi pe macadam pana la albota -victoria, fagara si retur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare,

 

Sambata cu ocazia zilelor orasului Alba Iulia, se va organiza o mica parada prin oras. Plecarea la ora 18.30 din parcarea de la stadion. Au toate avizele necesare, se vor impartii flyere in fata catedralei ortodoxe.

Sunt bineveniti toti cei pe doua roti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Sambata cu ocazia zilelor orasului Alba Iulia, se va organiza o mica parada prin oras. Plecarea la ora 18.30 din parcarea de la stadion. Au toate avizele necesare, se vor impartii flyere in fata catedralei ortodoxe.

Sunt bineveniti toti cei pe doua roti!

si zi asa, mergem pana la alba!??? :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Asa cum stiti, se organizeaza Motoraliul Anual National: /index.php?/topic/693080-man-romania-editiai-5-7-iulie-2013-fagaras/

 

Dupa cum au anuntat organizatorii plecarea spre MAN se va face la ora 10 din toate orasele din tara.

Gospodarul m-a rugat pe mine sa fac acest anunt pe topicul local Sibiu.

 

In concluzie cei care doresc sa mearga la MAN haideti sa ne vedem la ora 9 in parcarea de la MALL, langa benzinaria automata, vineri 5 iulie.

 

Puteti sa va si anuntati aici care doriti sa participati.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu niste intrebari:

1. De ce s-a sters topicul cu plecarea la MAN?

2. Cine l-a sters?

3. De ce nu s-a scris macar o explicatie in postul meu?

 

Pe multe dintre topicurile pe regiuni s-au deschis asemena topicuri care inca sunt in picioare. Pe Sibiu nu e voie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...