Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

in numele intregului grup care tocmai s-a intors de pe litralul nostru, iti multumim Ina! esti o dragutza! :P

 

 

n-am prea inteles care e ideea, dar in fine ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

n-am prea inteles care e ideea, dar in fine ....

 

 

Ideea era ca noi nu ne-am spalat 3 zile, nu am reusit sa ne facem nevoile :D, am inghetat de frig, ne-a plouat....si tu te-ai distrat in Cipru cu toate conditiile la deshtiul mic...TRADATOAREOOOOOO :P

Editat de shuvyx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maaaa in locul ei (mamei tale) nu iti mai dadeam mancare o saptamana :P noroc ca te pricepi sa-ti faci si singura

pe bune? si cam de unde stii tu , ma rog frumos, ca ma pricep io sa-mi fac mancare singura?!?!?!?!? Acum, adevarul e ca maica-mea chiar nu-mi prea da de mancare de cand mi-am luat motoreta, si sunt nevoita sa cheltui banii ca sa ma hranesc prin oras...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe bune? si cam de unde stii tu , ma rog frumos, ca ma pricep io sa-mi fac mancare singura?!?!?!?!? Acum, adevarul e ca maica-mea chiar nu-mi prea da de mancare de cand mi-am luat motoreta, si sunt nevoita sa cheltui banii ca sa ma hranesc prin oras...

 

 

:D) pai implicit fetele se implica mai mult in bucatarie :P si vezi ca junk foodurile nu inlocuiesc o ciorbita buna home made :lol:

 

hai ca o dam in diverse si se supara lumea :lol:

 

asa si deci vroiam sa va spun ca azi o sa incerc sa imi dau galeria jos si sa o duc la sudor :D si miercuri as vreaz sa o si pun la loc .. acum sa vedem cum se vor misca treburile .. ceva imi spune ca va fi complicat rau demontarea galeriilor .. mai ales ca e radiatoru in drum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal!

 

am reintrat si eu in randul motociclistilor cu motor de cateva saptamani (dupa anumite experiente cu o planeta 5 in trecut) - detalii in profil :D . sper sa intalnesc mai multa lume de prin zona pe la Arc maine seara. eu stau pe langa piata 1 mai, la vreo 200-300 de m de ea, ca sa fiu mai exact :lol:

 

asfalt uscat si cat mai putine conserve pe drum! (urez si eu ce mi-as dori la randu-mi) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi mi-am luat filtru de aer K&N (Powersport). L-am inlocuit pe cel vechi atunci cand am ajuns acasa.

 

Doar atat pot sa va spun: merge DE BELEAAAAA!!! Ma duc acum sa o mai "testez"! :P :D :lol: vrruum, vruuuummmm

 

Pe de alta parte, astazi am avut rol educativ in trafic. O domnisoarica cu o conserva a tinut neaparat sa schimbe peste mine (impotriva insistentelor mele de genul claxooooon + flash-uri), asa ca am avut doua optiuni: sa o corectez cu o oglinda sparta/indoita (ce-ar fi iesit din manevra respectiva), dar dup-aia am observat ca avea geamul deschis pe partea ei, asa ca am alergat-o putin, m-am "asezat" in dreptul geamului (in mers) si am rugat-o frumos sa se asigure cand schimba banda (chiar i-am spus cu "te rog frumos"). Ea zicea ca s-a asigurat, asa ca i-am repetat "te rog frumos asigura-te BINE cand schimbi banda, ca altfel sunt situatii cand poti sa o patesti urat!"... Sper ca a priceput ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Get ready!!! M-am intors in Bucale cu forte proaspete si vointa de fier :P Radule... maine seara pe la ce ora te gasesc la arc? :lol:

 

(nu de altceva dar daca termin cu schimbul de ulei pana mai pe seara fac o tura de arc :D)

Editat de fuzzy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal!

 

am reintrat si eu in randul motociclistilor cu motor de cateva saptamani (dupa anumite experiente cu o planeta 5 in trecut) - detalii in profil :P . sper sa intalnesc mai multa lume de prin zona pe la Arc maine seara. eu stau pe langa piata 1 mai, la vreo 200-300 de m de ea, ca sa fiu mai exact :P

 

asfalt uscat si cat mai putine conserve pe drum! (urez si eu ce mi-as dori la randu-mi) :lool:

Bine-ai reintrat! :whip: Sa inteleg ca ai si tu, la fel ca si mine, Domi '96! Super-tare alegere! Parerea mea :lol:

 

Hai poate ne vedem maine la Arc ca sa imprietenim motoretele ( :P ) si sa vezi cum merge a mea cu filtrul K&N PowerSport schimbat ieri (adica marti), ca tot cereai tu un pret si-o parere pe-un alt topic. Pe scurt, zici ca-i alta motoreta!!

 

Pe de alta parte, nici joi n-ar trebui sa ratezi sedinta, pentru ca se vor discuta detalii despre "PIATRA CRAIULUI MOTORBIKES ADVENTURE", excursie organizata de ShadowRider in perioada 5-12 iulie 2008. E loc la greu pentru enduroaice. Cateva detalii gasesti aici.

 

hai cu pozele, in sfarsit:

 

si inca o serie:

Foarte explicite si frumoase pozele! :kali: Bravo, copii! :box:

 

Nu uitati ca in weekend-ul acesta se da o fuga la complexul Cumpana din Fagaras. Iubitorii de munte sunt bine-veniti :rock:

 

N-ai cu cine.......Niste tarani !!!

Cred ca mai bine o corectai cu o oglinda sau cu cateva miscari de maini gen :laugh:

Cu oglinda am corectat o gagica cu un Matiz saptamana trecuta. Nu prea a avut efect, ca doar s-a dat peste cap (oglinda, nu Matizul :D) Sfat: nu dati in oglinzi cu podul palmei, dati cu pumnul (cu protectiile de carbon - cine are), ca e de presupus ca se si sparge oglinda :-L

 

Singurul efect a fost ca a descoperit pedala de acceleratie, ca tot incerca apoi sa se tina dupa mine. (ma refer la aia cu Matizul) Norocul ei ca am avut loc berechet printre masini, ca altfel discutam mai aproape si poate-mi corectam greseala cu oglinda (adica o aranjam cum trebuie).

 

Si apropos de faza cu Matizul, azi am fost pe acelasi traseu (pe langa Dambovita, de la Mihai Bravu pana la targul Vitan). Bai frate, nu mai ai loc pe trotuar de... guess what!... de conserve! :D Si dupa ce ca ocupa intreg trotuarul, se mai opresc sa treaca cu grija si prin gropi (ca sunt grupa mare)... S-a dus dreaq off-road-ul pe trotuare! :D Data viitoare o sa merg pe trotuarul din stanga (de langa garla), ca ala e mai ingust si n-au loc conservarii :lol:

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci pana mea, tipic.

 

Ce fata de betiv am.

Si nici n-am baut.

 

Tre' sa ma tund...

 

l.e.: Sir fuzzy, pai in aceste cazuri care este ele, eu dupa munca ma car la Arc.

 

Ceea ce inseamna ca pe la 6 jumate sunt acolo.

Daca nu esti acolo...cand te prind...om te fac :P

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai domnilor care veniti la arc ?? nene shadow vii si matale ca iti aduc un vecin amator de iesit in munti .. are o aprilia pegaso si s-a aratat interesat .. din nefericire nu poate sa vina joi deoarece munceste de noapte ... asa ca ziceam sa il aduc la arc si fac onorurile :D

 

bai za uei eu am ramas fara mocicleta ..adica i-am dat jos galeria si am dus-o la asudator :P sper sa mi-o sudeze azi :lol: si sa pot sa o montez cel mai tarziu vineri :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iata cateva poze din cipru: hotelul si plaja.

frumos...plaja arata impecabil! MI-a placut in mod special bazinul cu crapi chinezesti; ai avut toate "ingredientele" unei mini-vacante reusite. Asteptam joi restul detaliilor :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos...plaja arata impecabil! MI-a placut in mod special bazinul cu crapi chinezesti; ai avut toate "ingredientele" unei mini-vacante reusite. Asteptam joi restul detaliilor :P

 

multumesc, miha. apa era atat de curata si de clara, incat ziceai ca e luat dintr-o sticla cu apa plata :D. se statea numai la sezlong, nu pe nisip cu patura. nu lipseau, totusi, pe alocuri, chistoacele de la tigari. dar asta era cam singura "mizerie" de pe plaja. in privinta serviabilitatii, totusi, nu sunt cu ceva peste noi.

 

ce vreau sa subliniez, in privinta motociclismului de acolo:

1. se obisnuieste a se circula pe miar fara casca (desi in legea lor este prevazuta obligativitatea purtatii acesteia). de alt echipament nici nu se pune problema. mai sunt si rideri care tin la pielea lor si mai pun casca sau o geaca. in rest, capul gol, ochelari de soare, slapi sau, cum am vazut pe unul pe chopper, picioarele goale. accidente moto/ scuter sunt zilnice la ei, si, ca si la noi, se mai lasa si cu deces.

2. se obisnuieste mersul pe o roata inclusiv cu scuterul, indiferent ca e pe bulevardul plin de masini sau pe stradute inguste etc, forjatul motorului si restul.

deci cine spune pe totpicul de accidente ca "numai la noi se intampla asa ceva", sa se mai documenteze :lol: .

3. Motocicletele erau in general chopper, capra sau daca era vitezana era R6, R1, Hayabusa, GSXR, Ninja, Honda Varadero, numai "micute" dintr-astea. nu am vazut motoare sub 600 cmc (poate caprele sa fi fost mai micute), in rest.....bombe. iar notiunea de Suzuki GS nu cred ca exista, ca eu n-am vazut asa ceva cat am stat pe-acolo :D.

 

cam pe asa ceva se mere acolo :lol: :

post-12107-1213173690_thumb.jpg

post-12107-1213173699_thumb.jpg

post-12107-1213173711_thumb.jpg

post-12107-1213173719_thumb.jpg

post-12107-1213173731_thumb.jpg

post-12107-1213173740_thumb.jpg

post-12107-1213173748_thumb.jpg

post-12107-1213173761_thumb.jpg

post-12107-1213173771_thumb.jpg

post-12107-1213173794_thumb.jpg

post-12107-1213173801_thumb.jpg

post-12107-1213173805_thumb.jpg

post-12107-1213173811_thumb.jpg

Editat de Merenptah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moaaaaaahhhh .. aia alba ce natie e ??? un R1 facut streetfighte ?? ce e ? si ce far are mai multe poze cu dansa .. priti pliz

 

 

n-am mai multe poze cu dansa, doar aia :P , sowwy. ce natie e, n-am reusit sa-mi dau seama cat m-am invartit pe langa ea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...