Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

Voi cu masinutele voastre...

 

..luati-va mah Veyron sau d'ala... aaaa.... Meibah :D

 

Eu ma dau momentan cu ... o singura carja. Ma rog, azi am si mers putin :lol: First day of the rest of my life. A zis doctoru ca pot incepe sa refolosesc picioru. Cine stie ceva legat de recuperare la genunchi? :cheers:

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pai da, ca Ferrari-ul tau are garda la sol mai mica decat Porsche-ul meu :cheers:

 

Merg si eu acum cu un Logan ca al tau,tanc frate, nu se compara cu Audi A 4 caruia i-am spart baia.

A la votre!!! :D

Editat de rfd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi cu masinutele voastre...

 

..luati-va mah Veyron sau d'ala... aaaa.... Meibah :lol:

 

Eu ma dau momentan cu ... o singura carja. Ma rog, azi am si mers putin :D First day of the rest of my life. A zis doctoru ca pot incepe sa refolosesc picioru. Cine stie ceva legat de recuperare la genunchi? :cheers:

Felicitari pentru progrese! Din cate stiu, exista un centru balneo (care include, evident, si recuperare) pe Bdul Ion Mihalache, foarte aproape de P-ta Victoriei, exact langa maternitatea Filantropia (daca nu ma insel, intrarea este chiar prin curtea maternitatii). Pentru a avea acces la procedurile de recuperare ai nevoie de recomandare din partea medicului de familie (desi, parerea mea, mai, Scriciule, mai, este ca esti irecuperabil - dar nu la nivel de genunchi, iar tu stii asta :lol: ).

 

In ceea ce priveste traficul, eu ma descurc destul de usor prin oras cu noua achizitie:

Asa ca, draga domnule RFD, nu inteleg cu ai reusit sa faci atata paguba la biata masina :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ceea ce priveste traficul, eu ma descurc destul de usor prin oras cu noua achizitie:

 

Ne ne neee.Trucaje.Asta e filmare de asta vara pe Valea Oltului.Sa vedem ce faci cu ea acum,pe zapada :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne ne neee.Trucaje.Asta e filmare de asta vara pe Valea Oltului.Sa vedem ce faci cu ea acum,pe zapada :D

He he heee. Pai la banii mei, am angajat 5 gealatzi care sa ma impinga si sa ma scoata din zapada. De fapt, asa ies mai ieftin decat daca bag benzina (si merg si-un pic mai repede pe zapada) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D'aia nu merg eu cu metroul, sa ma mentin in forma:

- stai in trafic, ai timp sa socializezi cu ceilalti participanti la ... stationare (sau sa te injuri, la mine depinde daca dorm sau nu)

- ridici capota de 2 ori pe zi pentru a te asigura ca n-ai V8, intrebandu-te unde se tot duce benzina ca ai facut doar 100km cu 12l

- le dau cu noxe-n nas celor cu euro5 si hibride (si nu de oricare, pur non-euro :lol: )

- te bati pentru locul de parcare pe care eventual l-ai curatat de zapada

- si exemplele pot continua :lol:

 

intrucat stau in poromb trebe sa iau masinul pana la metrou.

azi era sa izbucnesc in plans pentru ca odata ajunsa in zona metroului - niciun loc de parcare, singurele locuri, nu erau cele pentru handicapati - ca de data asta ma incadram perfect( am mana in ghips) ci erau pline cu zapada, evidement! :cheers: dupa doua ture in care disperarea mea atingea cote maxime ma decid sa incerc sa intru cu forta pe un loc inzapezit , rezultatul evident-logic neintarziind sa se produca: masina s-a blocat intre nameti. In timp ca faceam manevre sa ies- cu o mana evident- un (cuvant urat) din spate a inceput sa faca pe bizonul apasand plelung si isteric in dotarea masinii - care nu ar trebui sa fie standard!!!- numita claxon. Pentru ca unicul instrument contondent din masina era o matura, m-am dat jos urland la (cuvant urat) si falfaind in aer amenintator, in singura mana zdravana,matura! :D Un tanar saritor m-a surprins si intelegandu-mi indignarea, m-a ajutat sa ies din nameti. Pana la urma am gasit si un loc, dar avand in vedere ca e la 2 m de intersectie si pe o trecere de pietoni, sper sa o mai gasesc diseara la intoarcere. ca de nu - PROCES! - scrie pe mine.

 

Iata un motiv pentru care nu as merge deloc cu masinul, si pentru care urasc iarna.

 

 

Voi...ce mai faceti? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Je ia lectii de pilotat elicopteru...cu altceva nu se mai merje... desi la ce turbioane sunt intre bloace cred ca mai indicat este sa ma deplasez cu tank-ul - ce puii mei m-am dat cu Panzer III, Tiger I, MKV, T34, SHERMANN, deci stie je cum sa ia curba cu wheellie de senila:))

 

a se vedea un exemplu:

post-6749-1263983967_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai ,voi nu este zdraveni. :D

Io sunt nevoit sa conservaresc caci pe langa munca de bureau in fisa postului scrie ca mai ma si deplasez.Asadar m-am obisnuit.Nu mai mai mira nimik,nu mai ma sperie nimik,parchez oriunde si las pe avarie(ca cica nu ti-o ridica daca ai problemuri),deci sunt calit in focul luptei.

 

Eu m-am modernizat.

Folosesc teleportorul:

Bre da ce fustitza shecsi ai,nebunule :lol:

 

He he heee. Pai la banii mei, am angajat 5 gealatzi care sa ma impinga si sa ma scoata din zapada.

Pai hotaraste-te odata.Ori sa te impinga in zapada ori sa te scoata din zapada.Aha m-am prins: te impinge,te scoate,te impinge,te scoate,te impinge,te scoate ,pana dai toti banii. :cheers:

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(...)

 

Bine ai venit in Bucuresti :cheers: Pacat ca a trebui sa vii :lol: Sa ne zici daca ai gasit masina acolo :D

 

 

 

In alta ordine de idei, maine sau poimaine? Eu vineri nu pot veni, dar maine daca nu ma aresteaza nimeni, apar :lol: PAROL!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... ca de data asta ma incadram perfect( am mana in ghips) ci erau pline cu zapada, evidement! ... masina s-a blocat intre nameti.... m-am dat jos urland la (cuvant urat) si falfaind in aer amenintator, in singura mana zdravana,matura!

 

 

Voi...ce mai faceti?

 

Sa-nteleg ca pana acum ai dat cu pumnul (de aia ai mana in ghips) :lol: si acum ai pus mana pe matura...

Ori voiai sa dai zapada sa iesi din nameti? :cheers:

Sau voiai sa zbori? :D

 

Noi (unii dintre noi) mai iesim la beri cand nu dam zapada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut din brasov veveritzelor !

Am si eu o intrebare : chestia cu angel eyes e legala ?

vreau sa pun pe motor asa ceva

 

 

e legal, numai ca dpdv al meu trebuie sa mergi la rar pt un ceferticat. un politist pus pe rele iti poate lua talonul pt asa ceva.probabil ca nimeni nu a facut asa ceva so far, dar asta este opinia mea legala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

le stingi si tu cand treci pe langa gabor,da' nu cred ca se uita ei dupa d-astea mai ales la motoare

 

 

unii sunt ai deaq. iti dau amenda si pt nr. murdar asa ca ma astept la orice....

dar interpertarea mea e stricto sensu si preventiva, si prin urmare dc e ceva gasesc argumente pt orice :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit si eu la asta. Doar ca eu vroiam sa-mi pun angel-wings doar ca faceau un dezastru ca zborau penele in urma mea si facea si mizerie...

Hai noroace si succesuri si bafți

Editat de razvanusv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut din brasov veveritzelor !

Am si eu o intrebare : chestia cu angel eyes e legala ?

vreau sa pun pe motor asa ceva

Pai cel mai bine... intreaba si tu un preot! :cheers:

 

Cel mai bine, intreaba-l chiar pe Priest, ca el isi pusese la Hornetul popesc angel eye. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama ce ochi de ingeri o sa aveti toti :lol: Si eu aveam Xenon :cheers:

 

Vine cineva diseara cu masina? Nu de alta, dar cunosc o persoana cu probleme locomotorii care ar vrea sa ajunga din Victoriei la Cheers :D

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...