Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ieri nu a fost nici 13 nici marti, nici vineri, si totusi ...

 

de dimineata, pe la 9, impreuna cu un prieten, posesor de TA si el, am inlocuit bascula + gresat, am inlocuit esapamentul + vopsit, schimbat ulei + filtru, am montat crash.bar.uri + suporti cutii pe spate, iar pe la ora 16 am terminat la a mea si ne-am apucat de a lui.

1. pe primul surub pe care am pus cheia s-a rupt

2. la ora 18 cand am dorit sa plec am constatat ca am pana pe spate

demontat iar roata, alergat pe langa ea pana la vulcanizare, de fapt 4, ca 3 nu au vrut sa mi-o faca

3. la ora 20 am reusit sa plec calare, dar o doamna care circula cu masina pe banda 2 a hotarat sa intre intr-un gang de pe partea dreapta, asa ca a tras de volan si ... m-a nimerit pe mine care circulam pe banda 1. rezultat: indoit crash.bar.ul de pe stanga cu care am intrat in masina + indoit crash.barul de pe dreapta care a cazut pe jos. si era nou nout :laugh: doamna ce sa faca? a deschis geamul din dreapta s-a uitat la mine, apoi a plecat, pana sa ma ridic eu de jos sa-i iau nr, ceva ...

4. am ajuns la Diana pe la 20.30 care tocmai isi cumparare Dominator si dupa ce a plecat vanzatorul cu banii, am vrut sa-i scot topcase.ul sa-l ducem sus cand m-i s-a rupt cheia in butuc, noroc ca pe descuiat, asa ca am putut lua cutia

5. am ajuns la politie la ora 21.20 si am reusit sa plec la 00.30

multumesc si pe aceasta cale celor 2 motociclisti Sebastian si Bogdan pt ajutorul moral acordat :rolleyes:

 

oare mi-o fi taiat calea vreo pisica neagra?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri nu a fost nici 13 nici marti, nici vineri, si totusi ...

mai da si tu de pomana, mai mergi la biserica,aprinde si tu o lumanare :rolleyes: Bine ca nu ai patit nimic.Crashbarul se repara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai nenea Enduristule :laugh:, din oricare dintre punctele Piatra Craiului, Sighisoara, Sibiu se poate pleca pe offroad. Ca sa nu mai spun ca din Sibiu se poate face cale-ntoarsa pe... Transalpina :rolleyes:

Asa,asa.Asta vreau sa aud mereu.Bravo,acum sunt mandru de voi.

Pentru detalii ne adunam ,punem harta pe masa si facem planurile de razboi ca Hitler,numai ca noi o sa atacam Piatra Craiului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri nu a fost nici 13 nici marti, nici vineri, si totusi ...

... m-a nimerit pe mine care circulam pe banda 1. rezultat: indoit crash.bar.ul de pe stanga cu care am intrat in masina + indoit crash.barul de pe dreapta care a cazut pe jos. si era nou nout :rolleyes: doamna ce sa faca? a deschis geamul din dreapta s-a uitat la mine, apoi a plecat, pana sa ma ridic eu de jos sa-i iau nr, ceva ...

-am ajuns la Diana pe la 20.30 care tocmai isi cumparare Dominator ....

 

1. Pfiu.....neplacuta situatie! Dar...look at the bright side : de acum inainte poti sa te urci pasager la Diana! Nu e o rusine, sa stii..uite, si Larry e pasager la mine dupa ce a facut accident cand era singur pe motorul lui! :laugh:

Trecand peste toate partile negative ale zilei de ieri...sper sa veniti diseara la birou sa ni-l arate si noua Diana pe Domi al ei cel nou, si sa ciocnim un pahar de...bere fara alcool in cinstea viitoarei motocicliste!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cat va intalniti duamnilor si duomnilor? Ma primiti si pe mine ? :rolleyes:

Teoretic, pe la ora 20:00. De cele mai multe ori, oamenii incep sa apara dupa ora 20:30, uneori chiar si 21:00. Ne reperezi usor, dupa echipamente, casti etc Te asteptam! :laugh:

 

1. Pfiu.....neplacuta situatie! Dar...look at the bright side : de acum inainte poti sa te urci pasager la Diana! Nu e o rusine, sa stii..uite, si Larry e pasager la mine dupa ce a facut accident cand era singur pe motorul lui! ;)

Trecand peste toate partile negative ale zilei de ieri...sper sa veniti diseara la birou sa ni-l arate si noua Diana pe Domi al ei cel nou, si sa ciocnim un pahar de...bere fara alcool in cinstea viitoarei motocicliste!

Da' de ce sa vina ca pasager? Ca vrei tu? ;) N-ai prins ideea: motocicleta n-a patit nimic, deoarece (tocmai) si-a montat crash-bars; doar crash-bar-urile s-au deformat putin, ca daca nu le avea, partea neplacuta se rasfrangea asupra carenelor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' de ce sa vina ca pasager? Ca vrei tu? :huh: N-ai prins ideea: motocicleta n-a patit nimic, deoarece (tocmai) si-a montat crash-bars; doar crash-bar-urile s-au deformat putin, ca daca nu le avea, partea neplacuta se rasfrangea asupra carenelor...

 

Sa vina ca pasager, ca poate mersul de unul singur nu-i prieste,na! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca stati la terasa dati si voi un bip

 

OK

 

La cat va intalniti duamnilor si duomnilor? Ma primiti si pe mine ? :huh:

Hai si tu pe la un 8.30-8.45 asa, sa fie sigur-sigur ca gasesti pe careva la terasa. Da' daca zici ca vii, apai vezi ca te asteptam...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De intru cu totul de acord :) Pentru poze, mai stati o scurta vreme s-apuce si omu sa le aranjeze :D

 

Ba nu mai stam deloc! Hai cu pozili! :)

 

P.S. o sa pun si eu poze imediat ce plateste sora'mea netu'! :)

 

A fost frumos rau la ziua Alinutzei, si abia astept sa mai mergem la cate un gratarel acolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yuuuuhuuuu! Poza cu mine in prim-plan!!!!! Cu mine si cu cizmele cele noi si rosii!

Bine,fie, daca insist putin il mai vad si pe Shuvyxu' cu Alinutza in spate, mai e si Razvansv pe acolo si chiar Shadow parca se vede un pic! Voi restul, unde erati ascunsi ??? :D

 

P.S. Multumim , Razvan!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yuuuuhuuuu! Poza cu mine in prim-plan!!!!! Cu mine si cu cizmele cele noi si rosii!

Bine,fie, daca insist putin il mai vad si pe Shuvyxu' cu Alinutza in spate, mai e si Razvansv pe acolo si chiar Shadow parca se vede un pic! Voi restul, unde erati ascunsi ??? :)

 

P.S. Multumim , Razvan!

 

Fatoooo,

 

Cind te duci la un oftalmolog ?

Ia uite-te la sec 35 ... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...