Sari la conținut

Accident Destul De Grav La Galati 06.04.2007


Tyby
 Share

Postări Recomandate

Astazi in jurul orei 17.30 a avut loc un accident destul de grav pe faleza superioara a Galatiului in care a fost implicat un motociclist. Nu stiu prea multe detalii doar k baiatul avea costum full iar motoru era o Aprilia Rs125 model 2006. Eram in trecere.... din ce am vazut motorul era avariat grav si din ce am aflat ce la cei de la fatza locului casca baiatului i-a sarit de pe cap in momentul impactului. Ceea ce m-a enervat la culme este k salvarea a venit destul de greu... nu stiu dupa cate minute... dar oricum a intarziat mult. Cine cunoaste mai multe detalii rog sa completeze... eventual cine stie in ce stare este baiatul. Eu sper ca el sa treaca cu bine de asta si sa nu mai vad accidente cu moto k mi-e de ajuns.

Asfalt uscat.

Editat de Tyby
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 230
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Din pacate motociclistul, pe numele lui Filip, a decedat. Cu toate ca au venit greu (app. 20 minute), cei de la salvare l-au intubat si stabilizat. A fost dus la UPU (serviciul de urgenta) in coma apoi la tomograf si a murit cand facea acest examen.

 

Motociclistii galateni sunt alaturi de familia lui in aceste momente grele.

 

Nu am avut puterea de a face fotografii. Toti cei care au fost de fata sunt marcati de acest accident.

 

In schimb conservarul cu un BMW i-a inchis unghiul pe banda intai, motociclistul a atins bordura, s-a dezechilibrat, i-a sarit casca din cap, apoi a fost proiectat in stalpul de iluminare (beton) dupa care a ajuns pe carosabil pe banda a doua. Coma instaurata din primul moment, hemoragie interna, sangerare pe nas si gura.

O priveliste de cosmar.

Of, inca mai sunt in stare de soc si parca nu-mi vine sa cred!

 

R.I.P. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa speram ca s-a ales doar cu ,,julituri'' si, ceva concluzii..

 

O intrebare care ma framanta de ceva vreme:de ce sar castile?Chiar daca i-ar fi fost ceva mai larga,daca era legata sub barbie,teoretic,n-ar fi trebuit sa-i sara.

 

Aveti experiente neplacute cu privire la saritul din cap al castii? De ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

K bn zici antemiu.... se poate muri la fel de bn si pe mobra si pe busa.... totushi nici eu nu inteleg cum de a sarit casca...

Nu credeam k se va ajunge la deces.... R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presupun ca realizezi c-am postat fara a apuca sa citesc vestea mai mult decat tampita.

 

:cheers:

 

...la primul contact cu acest forum,acesti trandafiri mi-au atras atentia---pe forumurile auto nu i-am vazut!.

Se folosesc mult prea des....Am ajuns sa-i urasc.

 

Macar cei care mai suntem,sa tragem ceva invataminte,altfel... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante.Intradevar un lucru f trist.intamplator eram si eu prin zona la plimbare chiar cand pleca salvarea apoi am vazut niste fete plangand in coltul motociclistilor si mi am dat seama ca e grav iar apoi lumanari la locul accidentului.Chiar nu ti vine sa crezi ca in urma cu cateva minute glumea cu prietenii si deodata .....GATA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

K bn zici antemiu.... se poate muri la fel de bn si pe mobra si pe busa.... totushi nici eu nu inteleg cum de a sarit casca...

Nu credeam k se va ajunge la deces.... R.I.P.

 

Doua motive posibile, ori casca nu era (bine) legata ori s-a desprins prinderea, in caz ca era de tip quick release.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

K bn zici antemiu.... se poate muri la fel de bn si pe mobra ....

Adevarat...taica-miu a avut accident cu mobra mai demult(l-a inghesuit la bordura unu cu o duba) si a cazut, umar dizlocat,2-3 luni nu si-a putut folsii bratul normal si de dureri nu mai zic... si nu avea mai mult de 40-50 Km/h!!!

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat...taica-miu a avut accident cu mobra mai demult(l-a inghesuit la bordura unu cu o duba) si a cazut, umar dizlocat,2-3 nu si-a putut folsii bratul normal si de dureri nu mai zic... si nu avea mai mult de 40-50 Km/h!!!

Si eu am zis de mobra deoarece si tata a avut accident cu ea..... a dat unu cu dacia peste el... la 30 km/h.... a avut probleme grave la picior... dupa care a fost nevoit sa vanda motoru... a zis k decat sa moara din cauza altora... dk mai are ocazia isi ia enduro si dk moare .. moare din cauza lui pe munte... k e mai bn decat pe sosea... park e jungla al draq

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia cu casca nici eu nu o inteleg prea bine.

Motociclistul era mai subtirel si cica nu ar fi inchis foarte bine cureaua de la casca dar cei care il cunosc stiu ca era un bun motociclist, cu experienta si drumuri lungi facute in tara impreuna cu camarazi pe motoare in jur de 1000cmc.

Vina este a conservarului. Oricum dupa cateva discutii cu el mi s-a parut foarte pueril in gandire. Conservar de bani gata. Era un BMW proaspat achizitionat cu numere de leasing.

 

BOMBA oameni. Eram cu MEN si l-am intrebat daca a baut si care credeti ca a fost raspunsul lui senin?

Citez:

 

"Am baut o bere cu ceva vreme in urma..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia cu casca nici eu nu o inteleg prea bine.

Motociclistul era mai subtirel si cica nu ar fi inchis foarte bine cureaua de la casca dar cei care il cunosc stiu ca era un bun motociclist, cu experienta si drumuri lungi facute in tara impreuna cu camarazi pe motoare in jur de 1000cmc.

Vina este a conservarului. Oricum dupa cateva discutii cu el mi s-a parut foarte pueril in gandire. Conservar de bani gata. Era un BMW proaspat achizitionat cu numere de leasing.

 

BOMBA oameni. Eram cu MEN si l-am intrebat daca a baut si care credeti ca a fost raspunsul lui senin?

Citez:

 

"Am baut o bere cu ceva vreme in urma..."

Am vazt si io bmw-u 530d negru k avea numere rosii... si soferu parea intr-adevar km anemic... bine ai zis... de bani gata... i-a luat tata Bmw k in asta nu poate sa dea unu peste el si sa-l bage in bordura... k e mare si il vede lumea !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un adevarat macel! chiar vb cu un tovaras azi ca nu au mai fost accidente grave speram ca au disparut dar se pare ca ne-am inselat!!!! Dumnezeu sa il odihneasca in pace! Se spune ca de Paste se deschid portile Raiului............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles de la un prieten,CACATUL ala cu bmw-ul mai facea ,,glume'' cu motociclisti de genul asta. L-as lega de motor si l-as tarai pe la vre-o suta de km\h pe asfalt sa vada si sa simta si el ce inseamna sa te tavalesti pe jos. Pacat de tineretea motociclistului,avea numai 19 ani. Dumnezeu sa-l odihneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :bounce: R.I.P

faceam o plimbare la galati si am ahuns acolo cand inca mai era masina de la salvare acolo; pacat de tanarul acela, am inteles ca era chiar talentat, poate ca Duminica va pasi alaturi de EL;

condoleante familiei;

daca mai mult sex oral@tul cu BMW era si baut ar trebui executat;

Braila Bikers Club este alaturi de familia tanarului si de comunitatea moto din galati; pacat ca ati avut parte numai de ghinion fratilor;

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...