Sari la conținut

Ce Parere Aveti De Scuterele Gopop ?


bigfoot_if
 Share

Postări Recomandate

Salut, treaba sta in felul urmator, de ceva vreme ma tot uit ce scuter sa imi i-au, nu ma grabesc si de aceea sunt curios ce imi recomandati . Eu am 15 ani si oricum stiu k decand cu noul cod rutier numai am voie de la 14 cu scuter de pana in 50cc insa chit ca merg in park cu el eu as vrea ori un Peugeot Ludix Blaster ori un GoPoP Eagle ( http://www.atv-brasov.ro/scutere.htm - ultimul de jos ) mie modelul asta mi-a facut cu ochiu si ca design si tehnc vorbind si.. chiar si pretzul este tot un punct forte al scuter-ului. Insa acum ma intrebam... si ca consum si ca rezistenta ce ati alege voi ? Ludix-ul sau GoPoP-ul ? Mie unu imi place GoPoP-ul insa m-ar interesa sa vad ce zice un om care are un eagle insa si unul care are ludix. Btw ce am vazut pana acum pe forum-uri.. adik pareri... nu prea mi-au dat senzatia k gopop-urile ar fi ceva adevarat.. acum na.. astept sa vad ce ziceti. Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, treaba sta in felul urmator, de ceva vreme ma tot uit ce scuter sa imi i-au, nu ma grabesc si de aceea sunt curios ce imi recomandati . Eu am 15 ani si oricum stiu k decand cu noul cod rutier numai am voie de la 14 cu scuter de pana in 50cc insa chit ca merg in park cu el eu as vrea ori un Peugeot Ludix Blaster ori un GoPoP Eagle ( http://www.atv-brasov.ro/scutere.htm - ultimul de jos ) mie modelul asta mi-a facut cu ochiu si ca design si tehnc vorbind si.. chiar si pretzul este tot un punct forte al scuter-ului. Insa acum ma intrebam... si ca consum si ca rezistenta ce ati alege voi ? Ludix-ul sau GoPoP-ul ? Mie unu imi place GoPoP-ul insa m-ar interesa sa vad ce zice un om care are un eagle insa si unul care are ludix. Btw ce am vazut pana acum pe forum-uri.. adik pareri... nu prea mi-au dat senzatia k gopop-urile ar fi ceva adevarat.. acum na.. astept sa vad ce ziceti. Bafta.

:cheers: :D :bounce:

cauta pe forum un pic, sunt cateva topicuri foarte interesante despre Gopop si prostiile lui!!!

vezi MINICAR sau cum dracu le zice la masinutele alea de 350cc diesel la care nu trebuie permis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in urma sapaturilor, am gasit citatul asta:

 

"Tipul motorul lui Magnet City este unul consacrat (Minarelli), ceea ce permite marirea capacitatii prin tuning la 70cc si atingerea unor viteze de varf de peste 100km/h. Trebuie mentionat ca orice interventie asupra caracteristicilor motorului (marirea vitezei maxime sau a capacitatii) are implicatii legale despre care va rugam sa va informati in prealabil. Motoarele Minarelli sunt montate pe scutere Yamaha, Aprilia si Malaguti, astfel ca numeroase firme de tuning produc kit-uri pentru ele (cost aproximativ 100 Euro)."

 

cica 1 euro/zi timp de 60 de luni... adica totusi... sunt trecute acolo niste firme, nu jucarii.

 

referitor la go pop, ca sa fiu on-topic, mi-a facut si mie puternic cu ochiul unul, insa dupa niste sapaturi m-am lasat. mai bine kymco, sau mai bine asta, sa vedem ce reply-uri primesc :cheers:

Editat de anothergxg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...