Sari la conținut

Accident Dn1 If-?-roc - 09.04.2007


slabutzu
 Share

Postări Recomandate

Eram cu conserva si ma intorceam de la Sinaia. In padurea de dupa Romanesti, in dreptul iesirii de pe DN1 spre nu stiu ce sat/comuna (poate stie cineva cum se cheama), o motocicleta touring (n-am putut vedea marca datorita avariilor suferite), gri metalizat parca, cu coburi pe ea, cu nr de inmatriculare IF-??-ROC lovise o dacie papuc din aceea "junghi" in usa din dreapta exact in zona stalpului dintre usa si parbriz. Am oprit scurt pt ca era aglomeratie mare si politia imi facea semn sa plec. Nu am plecat pana nu am intrebat politistul dc motociclistu mai traieste sau nu. Raspunsul politistului a fost "n-a murit". Mentionez ca motociclistul nu mai era la fata locului. Mai erau si alti motociclisti la fata locului. La insistentele politistului am fost nevoit sa plec. Poate stie cineva mai multe in legatura cu starea exacta a motociclistului si cu circumstantele accidentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi pe la pranz am fost la Biker's Club la Otopeni (degeaba, ca lunea e inchis), iar la intoarcere am fost depasit de un Suzuki Marauder negru de 250, condus de o fata cu parul roscat, lung si cret, care avea la numar ROC, dar nu mai tin minte daca era de B sau de IF si nici combinatia de cifre. Nu mai tin minte nici daca avea sau nu coburi. E posibil sa fi fost acest Marauder?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu era garantat marauder negru. Era un touring gri metalizat. Cam semana cu un BMW.

Editat de slabutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu vreo 2 ore n-am intors de la brasov, cand am ajuns la locul accidentului motociclistu deja fusese dus la spital. Acolo m-ai erau decat rudele lui (cred) care ii faceau morala idiotului pu papucul, un imbecil de alfel de care tara asta e plina, care de altfel decat topit si turnat din nou poate sa mai scoti ceva din el (deci si daca il bateam era in zadar). Sustinea sus si tare ca nu era el de vina :cheers:

Nenorocirea s-a intamplat in felul urmator (conform spuselor unor cetateni care erau pe acolo). Motocicleta (paneuropean, si eu am crezut ca e bmw) venea dinspre ploiesti spre bucuresti, imbelilul cu papucul din directie opusa a facut stanga (sau mai bine zis a incercat) pe drumul dinaintea padurii, i-a taiat fata si poc.

Mare atentie pe blestematul asta de dn1!

post-1568-1176146907_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de incet trebuie sa mergem ca sa putem evita ???????

 

Cine stie cat e de grav motociclistul?

Editat de slabutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am mers ca un castravete ce sunt numai cu faza lunga, daca ei nu ne vad, poate putina ORBEALA le vor place !

 

_!_

 

Insanatosire grabnica !

Editat de Cracky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba Cracky... nu l-ai vazut pe idiot ce spunea??

Cica: "e vina lui ca a schimbat banda"... auzi tu la el ma: "e vina lui ca a schimbat banda"... bine naibii ca era politie acolo si nu am sarit toti pe el ca nu mai ajungea acasa...

norocul motociclistului (din cate am inteles s-a ales cu o mana rupta, dar nu sunt sigur...) a fost ca nu a avut viteza prea mare, desi dacia aia arata de parca era lovita de tren.

Eu cred ca ar trebui sa inceapa sa se dea si teste de intelgenta pentru a obtine permisul categoria B... cred ca asta ar fi una dintre solutii sa nu se mai intample tot felul de nenorociri!

Deci ala nu era om... era... nici nu am cuvinte... un OLIGOFREN! nu-mi iese din cap propozitia: "e vina lui ca a schimbat banda"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off-topic: dezule, tata, io cu CBR XX stiu 3 oameni. :cheers: Nu baga spaima-n mine. Ce culoare?

 

L.E.: Elucidat partial. Nu e ipman, nu e foxbat, nu e Blackman. Cine e (XX negru)?

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles motociclistul e ok (sau, ma rog, cat de ok poti fi in situatia asta...).

 

Am vorbit cu un tip de pe-acolo care spunea ca e prieten cu el si ca ramasese mai in urma cu masina. Zicea ca l-a sunat baiatul sa-i spuna ca a cazut, deci nu cred ca s-a lovit foarte tare daca a reusit sa dea si telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi imbecili pe drumurile patriei :cheers:

Cred ca ar trebui sa fie mult mai riguroase examenele auto, si sa nu le mai ia oricine, si sa-i cheme mai des la analize, ptr ca multi nici nu mai vad si nici reflexe nu mai au.

 

Sper ca motociclistul sa fie ok, si insanatorire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt OK baieti, doar o mica fractura la mana stanga, in schimb pasagera din papuc are o fractura mai serioasa. Motoru' e destul de bine (doar plastice si furca avariate).

Cum s-a intamplat?.

Idiotu' a vrut sa faca stanga, eu l-am vazut si am decelerat, dar vad ca se opreste pe banda 2, convins ca m-a vazut si ma asteapta, am schimbat banda, dupa care demareaza iar :cheers: si POC. Am zburat putin si am aterizat in mana stanga si in umar. (bun echipament).

 

Multumesc pt interes si pt urari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt OK baieti, doar o mica fractura la mana stanga, in schimb pasagera din papuc are o fractura mai serioasa. Motoru' e destul de bine (doar plastice si furca avariate).

Cum s-a intamplat?.

Idiotu' a vrut sa faca stanga, eu l-am vazut si am decelerat, dar vad ca se opreste pe banda 2, convins ca m-a vazut si ma asteapta, am schimbat banda, dupa care demareaza iar :cheers: si POC. Am zburat putin si am aterizat in mana stanga si in umar. (bun echipament).

 

Multumesc pt interes si pt urari.

 

:peace: :moto: :D

Ceeee bineee!

Am trecut p'acolo si cand am vazut papucu' cum e si salvarea eram sigur ca e nasol de tot... Am mers cu un goool in stomac pana la munte si inapoi...

Sa ne ajute Dumnezeu pe toti!!!

:D :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

 

A mai fost unul cu un CBR XX tot cam in acea zona. Am oprit sa vedem daca putem ajuta, noroc ca motociclistul nu era accidentat prea grav dar motorul .. :cheers: era destul de avariat.

 

 

Da, inainte de Saftica. Era totul ok asa ca nu am oprit prea mult. CBR-ul parea destul de sifonat dar baietii erau ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt OK baieti, doar o mica fractura la mana stanga, in schimb pasagera din papuc are o fractura mai serioasa. Motoru' e destul de bine (doar plastice si furca avariate).

Cum s-a intamplat?.

Idiotu' a vrut sa faca stanga, eu l-am vazut si am decelerat, dar vad ca se opreste pe banda 2, convins ca m-a vazut si ma asteapta, am schimbat banda, dupa care demareaza iar :cheers: si POC. Am zburat putin si am aterizat in mana stanga si in umar. (bun echipament).

 

Multumesc pt interes si pt urari.

ma bucur ca ai scapat asa usor, refacere rapida, atat tie cat si mobrei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt OK baieti, doar o mica fractura la mana stanga, in schimb pasagera din papuc are o fractura mai serioasa. Motoru' e destul de bine (doar plastice si furca avariate).

Cum s-a intamplat?.

Idiotu' a vrut sa faca stanga, eu l-am vazut si am decelerat, dar vad ca se opreste pe banda 2, convins ca m-a vazut si ma asteapta, am schimbat banda, dupa care demareaza iar :cheers: si POC. Am zburat putin si am aterizat in mana stanga si in umar. (bun echipament).

 

Multumesc pt interes si pt urari.

 

Sanatate omule si bine ca nu e mai grav! Furca si ce mai e se repara. Pune-l pe cretinul ala sa-ti plateasca, asa poate data viitoare o sa vada ca nu e singur pe lume... cacao de om!!!! Pumni in cap si casti in gura ii urez boului de papucar....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta era vestea pe care o asteptam. Ma rog, speram sa nu ai absolut nimic, dar e bine si asa :cheers:. Tot drumul de la bucuresti la sinaia si inapoi, am vazut o carca de faze tampite create de tampiti la volan. Asa ca ochii in 14, 16, 20...... Insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt OK baieti, doar o mica fractura la mana stanga, in schimb pasagera din papuc are o fractura mai serioasa. Motoru' e destul de bine (doar plastice si furca avariate).

Cum s-a intamplat?.

Idiotu' a vrut sa faca stanga, eu l-am vazut si am decelerat, dar vad ca se opreste pe banda 2, convins ca m-a vazut si ma asteapta, am schimbat banda, dupa care demareaza iar :cheers: si POC. Am zburat putin si am aterizat in mana stanga si in umar. (bun echipament).

 

Multumesc pt interes si pt urari.

 

 

uuuauu ...chiar ma bucur ca ai doar o mica fractura, ma gandeam la ceva mult mai grav la cum arata papucul, ma refer la impact. eram in trecere ...am vazut accidentul

 

Ma intrebam oare cu ce viteza ai intrat in papuc.

 

Numai cele bune ghinionistule norocos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sambata pe centura la ploiesti un dobitoc cu un ml jeep m-a scos de pe asfalt gata sa ajung in camp ca sa depaseasca el ca un tzaran ce e..... in fatza mai era un grup de motociclisti si la fel numai ca ei au reusit sa stea pe sosea....... grabit dobitocu'' conservar tampit'' :cheers: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu pe DN, dar nu am vazut nici macar urmarile accidentelor. Am venit doar din dreptul intrarii spre Snagov Sat.

Era doar o masina lovita in fata, cu numar strain, parca italian, nu am fost atent.

Eu am mers in spatele unui neamt si n-am mai vazut pina acum un mers asa de civilizat.

Imi pare bine ca cei implicati au scapat cu bine, insanatosire rapida.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...