Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox
 Share

Postări Recomandate

m-am decis dupa multe cautari pe net sa imi iau si eu o motocicleta veche sa imi mai omor timpul liber si de ce nu sa o las nepotilor mostenire

Pt ca e mai usurel si cu motor mai mic (eu fiind o mana de om) m-am decis ca vreu un MZ 125 (rt).Asa ca sunt deschis oricaror propuneri si forme de achizitie la preturi decente si realiste.Binenteles ca m-ar interesa un motor inscris sau care se poate inscrie usor , cat mai complet si functional ...insa ma intereseaza si piese sau motociclete fara acte.

 

Mail & mess : master_alexut@yahoo.com

 

Pana atunci va doresc numai bine si spor la ....reconditionat

Mesaj completat

Am uitat sa precizez , sunt din BUCURESTI, si deocamdata nu detin nici un surub de mz din aceasta cauza as vrea sa iau intai motorul principal ( cel cu acte ) si deabia apoi piese.As lua si piese fiindca sunt bune la casa omului insa este mai greu sa iei ceva fara sa stii macar daca vei gasi un motor bun.Astept cu nerabdare daca are cineva de vandut unul bun sau unul fara acte ( cat de cat complet pt piese).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Aia este pentru roata de 18 inch, prea mare neica!

Si aripa de față a Ogarului trebuie sa ajunga la Gorj! :cheers:

 

 

Bre'....aripa de spate! aripa fata n-am :hug:

De spate am fo' 2-3 :cheers:

Stai linistit ca nu te-am uitat.

 

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca n-ai de față, pot sa bocesc linistit! :hug:

Da-i flacaului, numai ca nu cred ca se potrivesc, au dimensiuni diferite decit alea de 16 inch.

Poate face un bricolaj, modifica in vreun fel... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare lume! Am si eu o intrebare si nu stiam unde sa o postez!

 

Ma intereseaza un model de simson care seamana putin cu AWO, in special la coarne , numai ca are transmisie pe lant pe partea stanga si cutia de viteze separat, 4t . Nu stiu cum se numeste modelul si nici poze cu el nu am reusit sa gasesc!

 

ms anticipat de informatii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am observat ca japo au lant pe stanga, comunistele pe dreapta. O fi vreun norton, awo si sport au cardan. Zic si eu. Si la auto japonezele au toba pe partea cealalta, dar asta li se trage ca au copiat la inceputuri sisteme british, unde se circula pe stanga, si toba e pe dreapta sa nu afume pietonul.

Mesaj completat

----------------------------------------------------------------------

Poate cineva sa-mi identifice corpurile de iluminat rosii care la mine sunt puse pt pozitii si frana? Eu asa le-am mostenit, si mentionez ca imi plac si vreau sa le las, dar daca se sparge vreunul vreau sa stiu de la ce sunt

 

post-16788-1255615999_thumb.jpgpost-16788-1255616015_thumb.jpg

 

multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate cineva sa-mi identifice corpurile de iluminat rosii care la mine sunt puse pt pozitii si frana? Eu asa le-am mostenit, si

Par a fi lampi de ceata,care se gaseau in vremea lui Ceasca.Erau lampi de ceata,ca acestea si lampi de mers inapoi,albe,pentru masinile care nu erau dotate cu asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar(urgent) aripa spate pentru roata pe 16. Jawa , MZ Voshod s-au orice moto. Am nevoie pt roata de la atas.

Cu multumiri

am eu aripa spate voshod pe 16.dai cat vrei si e a ta,numai sa nu ma pui sa merg cu ea la posta ca nu ma duc!sincer nu mai am chef de mecla lor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu aripa spate voshod pe 16.dai cat vrei si e a ta,numai sa nu ma pui sa merg cu ea la posta ca nu ma duc!sincer nu mai am chef de mecla lor!

Trimite cu curierat pune ramburs. Adresa Ilies Mircea str. Plevnei bl.2 ap. 23 Baia Sprie cod 435100

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca este cineva interesat de un cauciuc fata pe 19 sa dea un semn...este ca nou, de touring!

Eu is interesat zi detalii model dim etc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trimite cu curierat pune ramburs. Adresa Ilies Mircea str. Plevnei bl.2 ap. 23 Baia Sprie cod 435100

Numai bine

Incearca cu Fan curtier ca vine la noi am uitat nr. de telefon 0726201123 si spune-mi cand pui

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trimite cu curierat pune ramburs. Adresa Ilies Mircea str. Plevnei bl.2 ap. 23 Baia Sprie cod 435100

Numai bine

precene... trebuie sa pui un pret cat de mic,chiar te-as ruga sa mai tai si d'acolo,c-am avut probleme cu posta romana cu privire la serviciile lor, si n-as mai vrea sa le vad mecla veac !

as vrea sa le pun la sprint courier.

[a 4-a firma pe care am probat-o,sinceritate-promptitudine-ieftineanu']

asadar,lapada un pret,cat de mic,si implicit numarul de tau telefon. pe pm sau sms la 0727196351

bafta si numa' bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am observat ca japo au lant pe stanga, comunistele pe dreapta. O fi vreun norton, awo si sport au cardan. Zic si eu. Si la auto japonezele au toba pe partea cealalta, dar asta li se trage ca au copiat la inceputuri sisteme british, unde se circula pe stanga, si toba e pe dreapta sa nu afume pietonul.

Mesaj completat

----------------------------------------------------------------------

Poate cineva sa-mi identifice corpurile de iluminat rosii care la mine sunt puse pt pozitii si frana? Eu asa le-am mostenit, si mentionez ca imi plac si vreau sa le las, dar daca se sparge vreunul vreau sa stiu de la ce sunt

 

post-16788-1255615999_thumb.jpgpost-16788-1255616015_thumb.jpg

 

multumesc!

Sunt lampi suplimentare de pozitie sau frana care se gaseau de vanzare in magazinele de piese auto inainte de 90 si chiar si in primii ani dupa.Am doua bucati noi de vanzare, le-am cumparat in 1994 si nu le-am folosit. Le poti vedea pe topicul CZ la pagina 38.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt lampi suplimentare de pozitie sau frana care se gaseau de vanzare in magazinele de piese auto inainte de 90 si chiar si in primii ani dupa.Am doua bucati noi de vanzare, le-am cumparat in 1994 si nu le-am folosit. Le poti vedea pe topicul CZ la pagina 38.

Merci, m-am uitat pe pozele tale si nu sunt exact alea, desi sunt asemanatoare. Dar acum cam stiu ce sa caut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

precene... trebuie sa pui un pret cat de mic,chiar te-as ruga sa mai tai si d'acolo,c-am avut probleme cu posta romana cu privire la serviciile lor, si n-as mai vrea sa le vad mecla veac !

as vrea sa le pun la sprint courier.

[a 4-a firma pe care am probat-o,sinceritate-promptitudine-ieftineanu']

asadar,lapada un pret,cat de mic,si implicit numarul de tau telefon. pe pm sau sms la 0727196351

bafta si numa' bine!

luni pun coletele[am mai multe de pus],dar nu prea as vrea sa o duc la fan,is scumpi si cu figuri pe cap! s'or ajuns!

astia-s dornici de afirmare,te-ar tzuca si-n [..] numa' sa colaborezi cu ei. :)

in fine,am o poza cu piesa,e ok pt tine 20 ron + transportul? daca nu,mai poti taia din pret oleaca..

no.. ete poza

post-44132-1255855883_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luni pun coletele[am mai multe de pus],dar nu prea as vrea sa o duc la fan,is scumpi si cu figuri pe cap! s'or ajuns!

astia-s dornici de afirmare,te-ar tzuca si-n [..] numa' sa colaborezi cu ei. :)

in fine,am o poza cu piesa,e ok pt tine 20 ron + transportul? daca nu,mai poti taia din pret oleaca..

no.. ete poza

Bine Trialule trimite te rog

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...