Sari la conținut

Voci Si Tobe


Sergiu 30
 Share

Postări Recomandate

un subiect care ma intriga...vocile...parerea mea e asta

1 honda-masina de formula 1

2 suzuki-masina de formula 1(2)

3 yamaha-nascar

4 kawasaki-masina de formula 1 super nervoasa

5 ducati-drujba stricata sau masina de spalat in care sunt cuie

setul de tobe preferate pt mine este termignoni si yoshimura....dar sa nu subestimam scorpion,arrow,leo vince,micron...etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suzuki chiar sună a maÂşină de Formula 1 supărată. Yamaha Âşi Kawa pe acolo. Honda parcă sună mai înfundat, mai "aprig" aÂşa. Ducati sună infect; mai urât ca un scuter în 2 timpi :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la faza cu sergiu periaza kawa nam ce zice....i give up..asa e...oleaka :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm,

comparand honda cu arrow din aluminiu vs yamaha cu yoshimura de titan......parca mi-e dor de sunetul hondei care ragea de la 2000 de ture pe cand asta guita doar dupa 5000 (dar tare). Intradevar suzuki face frumos chiar si cu serie (vezi gsxr 600 k7 !!!!) iar sincer kawa nu mi-a placut niciodata (no ofence Sergiu dar asta e parerea mea :D ). Una peste alta ducati cu aftermarket are un sunet de zici ca vine furtuna, impresionant, pacat ca motorul la relanti zici ca are o roaba de suruburi in el dar asta e sunetul lor.

Bafta :rock: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In afara faptului ca sergiu periaza la greu kawa ,tin sa spun ca ducati se aude intr-un mare fel cu tobe after-market :rock:

:D Si as mai avea de adaugat RSV Mille la soliste ragusite pe 2 roti. :rock: Iar la categoria soliste cu o voce specifica, dar frumoasa, avem Triumph Speed Triple(Daytona nu am auzit). :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una peste alta ducati cu aftermarket are un sunet de zici ca vine furtuna, impresionant, pacat ca motorul la relanti zici ca are o roaba de suruburi in el dar asta e sunetul lor.

 

Acest zgomot de relati specific provine de la ambreiajul uscat, nu de la evacuare.

 

Exista insa si modele cu ambreiaj multi-disc in ulei (similar cu japele) unde acest zgomot nu este prezent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiti atenti la zgomotul asta...http://youtube.com/watch?v=8ZQgNZ3gBmM

Sincer mi-ar place ca ninja mea sa faca tata de urat.

As trezi mortii toata lumea ar sti ca sergiu se da cu "bitza".

Oare politia ar fi de acord?:D

Dace linkul nu finctioneste atunci intrati pe youtube si dati sick ducati e prima sau e o imagine cu un 748 galben...merita auzit

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una peste alta ducati cu aftermarket are un sunet de zici ca vine furtuna, impresionant, pacat ca motorul la relanti zici ca are o roaba de suruburi in el dar asta e sunetul lor.

Bafta :D :rock:

 

:rock: ZICI ca vine furtuna

Editat de ghost-rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, conteaza marca/firma si motorul pe care este montata dar si materialul din care este facuta ( diferenta clare intre aluminiu/carbon si titan).

 

Atasez aici ultimul gand care ma bate cand voi mai da peste niste bani, Two brothers M2 carbon (imi place high mount) pe SVul de 650 :D (PS Da volumul tare!)

 

Suz_SV650_TBR.wav

 

..si ca bonus, fratiorul mai mare!

 

Suz_TL1000S_TBR.wav

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ducati suna foarte gros......mie unu imi place.

Sunetul e de la toba ca assta e si rolul tobei sa nu se auda foarte tare motorul ca daca ii scoti toba urla ffff rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...