Sari la conținut

Plimbare La Cheia Cu Motoarele!


Postări Recomandate

Stiu ca e abia luni, dar da soarele aici in partea mea de Bucuresti si ma gandesc ce bine ar fi pe motocicleta pe curbele de la Cheia :rock: In loc de la birou, cu facturi, cu telefoane, fara speranta de a pleca pentru cel putin inca trei ore la o :D

Asa ca... planificam excursia? :rock:

As propune plecat de dimineata la 9 fix de la Arc, sa ramanem pe munte cat mai mult.

Iar evenimentul il planui ca o plimbare... Daca sunt doua grupuri, unii vitezisti si altii nu, ne intalnim noi pe traseu!

Astept pareri si inscrieri! :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 91
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ioana sa nu incerci sa urci la Rosu ca drumul este rupt rau de tot.Noi am fost si din cauze obiective am culcat motoarele.Intra pe accidente.bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ioana sa nu incerci sa urci la Rosu ca drumul este rupt rau de tot.Noi am fost si din cauze obiective am culcat motoarele.Intra pe accidente.bunu.

 

Am auzit :D ca l-au reparat... Dar cum nu vreau sa culc motorul (abia luat din service!)... ne oprim la Cheia! :rock:

 

Am auzit :rock: ca l-au reparat... Dar cum nu vreau sa culc motorul (abia luat din service!)... ne oprim la Cheia! :rock: Multumesc de observatie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma baiazide, tu ar trebui sa iti faci abonament pe drumul ala, cred ca ai fost in fiecare weekend...

PS: te-am vazut in sambata SMAEB-ului si pe DN1, urcai spre BV... :D,deci poate nu numai pe cheia....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma baiazide, tu ar trebui sa iti faci abonament pe drumul ala, cred ca ai fost in fiecare weekend...

PS: te-am vazut in sambata SMAEB-ului si pe DN1, urcai spre BV... :rock:,deci poate nu numai pe cheia....

 

Dap, m-am dus sa ma dau pe curbele de la Posada :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As merge si eu, am mai mers cu voi si mi-a placut.Dar cand e plimbarea, ca nu e specificata ziua ?

 

E specificat in titlu.. Sambata!

 

 

Cu putin noroc, poate apar si eu pe la Arc la 09:00.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as merge si eu daca o sa fiu in bucuresti si daca ma primiti :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se aduna multi, se vede! Iar drumul e superb, de aia e facut de atatea ori :D

 

Am mers spre Craiova weekendul trecut si m-am enervat tot drumul. Camioane mai multe ca masinile, plus Dacii & Oltcituri editia de primavara 1910, iar drumul era cu cate o banda pe sens de mers. Presarat de mici portiuni cu patru benzi, de te intreceai cu Oltcitul la depasire de camion... Plus ca nu ai ce vedea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e cam devreme la 9? Eu as propune ora 10 intalnire la Arc.Sunt totusi 130km si nu mai mergem la Buzau sa ne apuce noaptea ca data trecuta.

Intalnire la 10, plecare la 10.30.Ajungem la 12.30(cu opririle de rigoare+marja de eroare), stationare(ciorba+felul 2) 2-3 ore, plecare inapoi in jur de 15.00.Inapoi in jurul orei 17.Daca sunteti de acord postati sa confirmati, daca nu, ramane la 9.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu la plimbare.

9 nu cred ca e prea devreme ca pana se aduna toata lumea care se anunta, etc.

Mai stai putin ca vine si cutare, etc.

Ne intindem pe o pajiste si tragem un pui de somn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu la plimbare.

9 nu cred ca e prea devreme ca pana se aduna toata lumea care se anunta, etc.

Mai stai putin ca vine si cutare, etc.

Ne intindem pe o pajiste si tragem un pui de somn.

 

Eu as zice totusi la 9 - dar sa cada lumea de acord, ca sa nu stam la Arc mai mult de jumatate de ora... :rock:

 

Si mi-am reparat aparatu' foto, asa ca... idee! Pozam motoare aplecate in curba. Pe traseu gasim destule puncte OK pentru asta :rock: Totul e sa avem unghi bun de pe margine si avem rezultat poza mai neobisnuita! Cel putin pentru mine, nu am nici una asa...

 

Nu mai vine weekendu' odata! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plimbarea e pana la Cheia doar? :D

 

Abia de la Cheia incep serpentinele adevarate. :rock:

 

Ora 9 e muuuuuult prea devreme pt. mine mai ales ca soarele apune pe la ora 20. Eventual ne vedem acolo mai tarziu. :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plimbarea e pana la Cheia doar? :D

 

Abia de la Cheia incep serpentinele adevarate. :rock:

 

Ora 9 e muuuuuult prea devreme pt. mine mai ales ca soarele apune pe la ora 20. Eventual ne vedem acolo mai tarziu. :rock:

 

Dan, acum depinde de ce e pe acolo... Daca ne hotaram sa mergem si mai departe, de ce nu?

 

Ai dreptate, curbele sunt si mai frumoase dupa Cheia. Vedem pe parcurs! :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...