Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

Ce fac ei la ei acasa e treaba lor, dar daca cinematografe gen Cinema City, Hollywood Multiplex sau Movieplex permit intrarea cu seminte, sticle de Cola la 2L sau McMici de la McDonalds (sa vezi ragaituri in combinatie cu cola...) .... incep sa ma simt ca la cinematografele rurale dinainte de '89, O floare si doi gradinari, bilete cu locuri in picioare (de fapt stat pe jos pe trepte), seminte vandute chiar in sala in timpul filmului la 1 leu paharul alaturi de gume Turbo...

Ca sa vezi un film legal, faci rezervare online, mergi 20-30 minute minim pana la Mall, trebuie sa fii acolo cu o ora inainte ca sa ridici biletele (minim 45 minute dar uneori stai la coada 15 minute si risti sa se anuleze rezervarea), suporti inca 15 minute de reclame, apoi film cu McMici, seminte de bostan, feisbuci, rasete la faze triste, vorbaraie, iesiri din sala sa poata vorbi la telefon (aia cu o urma de bun simt ramasa, multi vorbesc direct in timpul filmului), inca 20-30 minute pana acasa. Total vreo 2.4 ore ca sa vezi un film de maxim doua ore.

Ca sa vezi un film ilegal: search, download si play in 10-15 minute, fara reclame, fara cocalari.

Si se mira de ce pirateria e in floare...

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ca sa vezi un film ilegal: search, download si play in 10-15 minute, fara reclame, fara cocalari.

 

Si se mira de ce pirateria e in floare...

 

Pai mersul la cinema e o experienta sociala, nu are asa multa treaba cu vazutul filmului in sine. E ca si cum ai spune ca preferi sa bei acasa singur ca-i mai ieftin si mai simplu decit cu prietenii la terasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai mersul la cinema e o experienta sociala, nu are asa multa treaba cu vazutul filmului in sine. E ca si cum ai spune ca preferi sa bei acasa singur ca-i mai ieftin si mai simplu decit cu prietenii la terasa.

Socializare la cinema? Really? Daca mai mergi cu cineva, nu vezi cealalta persoana la fata, nu poti vorbi cu ea... As zice ca e loc de izolare sociala chiar, un soi de biblioteca. Iar la biblioteca inca n-am vazut seminte si vorbit la telefon. Inca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Socializare la cinema? Really? Daca mai mergi cu cineva, nu vezi cealalta persoana la fata, nu poti vorbi cu ea... As zice ca e loc de izolare sociala chiar, un soi de biblioteca. Iar la biblioteca inca n-am vazut seminte si vorbit la telefon. Inca...

Mai e partea pana intri la film si partea dupa ce iesi de la film.

Cred ca am fost singur la film o singura data in viata mea, si chiar si atunci eram 4 insi in toata sala si unul a vrut sa se dea la mine. :mellow: (da, era de acelasi sex cu mine, brr)

 

(chiar e loc de socializare)

 

 

Am vazut aseara "Pain&Gain" insipirat de topicul asta. Incredibil film. :D

Am vazut si "district9" - not bad.

Gata, a venit frigul, incep serile de vizionare film.

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce fac ei la ei acasa e treaba lor, dar daca cinematografe gen Cinema City, Hollywood Multiplex sau Movieplex permit intrarea cu seminte, sticle de Cola la 2L sau McMici de la McDonalds (sa vezi ragaituri in combinatie cu cola...) .... incep sa ma simt ca la cinematografele rurale dinainte de '89, O floare si doi gradinari, bilete cu locuri in picioare (de fapt stat pe jos pe trepte), seminte vandute chiar in sala in timpul filmului la 1 leu paharul alaturi de gume Turbo...

 

Ca sa vezi un film legal, faci rezervare online, mergi 20-30 minute minim pana la Mall, trebuie sa fii acolo cu o ora inainte ca sa ridici biletele (minim 45 minute dar uneori stai la coada 15 minute si risti sa se anuleze rezervarea), suporti inca 15 minute de reclame, apoi film cu McMici, seminte de bostan, feisbuci, rasete la faze triste, vorbaraie, iesiri din sala sa poata vorbi la telefon (aia cu o urma de bun simt ramasa, multi vorbesc direct in timpul filmului), inca 20-30 minute pana acasa. Total vreo 2.4 ore ca sa vezi un film de maxim doua ore.

 

Ca sa vezi un film ilegal: search, download si play in 10-15 minute, fara reclame, fara cocalari.

 

Si se mira de ce pirateria e in floare...

:lol:

 

Bun, treaba e cam asa: socializarea din ziua de azi am impresia ca = cocalareala. Adica, esti cu prietenii? Pai atunci tre sa stie toata lumea ca esti cu prietenii - vorbesti tare, razi ca un animal, etc. Nu mai spun de poze la bautura, in sala, etc etc. Nu conteaza, sa fie poze. Multe.

Sau poate asta e doar parerea mea. :)

 

pies: azi ma duc la un film...Doamne-ajuta sa n-am parte de cocalari sau de femei proaste care se trezesc ele razand aiurea ca le mananca si pe ele si na...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de vazut

The World's End - 2013

 

cu Simon Pegg si Nick Frost

 

 

Recomandat de vazut fara trailere si fara sa dati click pe linkul de la IMDB :D (io am fost beat cind am dat si nu m-am prins despre ce e vorba asa ca nu am avut parte de nici un spoiler si am ris tare de tot la momentul x :D )

 

 

 

http://www.imdb.com/title/tt1213663/

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut Super din 2010

 

http://www.imdb.com/title/tt1512235/

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=eL57ncw2jr8

 

daca nici asta nu e film cu super eroi... plm... nush care e :lool:

 

 

Un soi de KickAss dar departe de un ripoff :D .

 

 

super 2010 720p pe kat.ph daca nu il gasiti la cinema... are si sub romanesc (ala de 2.99GB)



am vazut si asta:

 

Frankenstein's Army

 

http://www.imdb.com/title/tt1925435/

 

m-am ris... interesant facut. pare sloppy la inceput dar e defapt parte din "arta" :)

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

About Time (2013): un SF cu zero efecte speciale, probleme de logica, luuuuuung, siripooooos, "Bee Movie" bullshit style ("banu nu conteaza, ci fericirea vine din job, rate si fidelitate, asa ca treci la jug!") . Femeile probabil l-ar aprecia, e de fapt un soap opera vandut ca SF. Nu recomand la cinema.

 

Am vazut Super din 2010

http://www.imdb.com/title/tt1512235/

daca nici asta nu e film cu super eroi... plm... nush care e :lool:

 

Praf. Am rezistat pana la jumatate, apoi trecut pe FF 16X.

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vazut After Earth.

imagine foarte ok, cateva lipsuri in gandirea scenariului, per total ok.

 

vazut This is the end...

daca lasi deoparte senzatia de voma cauzata de muzici retarde de gen backstreet si gangnam destul de ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vazut After Earth.

imagine foarte ok, cateva lipsuri in gandirea scenariului, per total ok.

 

vazut This is the end...

daca lasi deoparte senzatia de voma cauzata de muzici retarde de gen backstreet si gangnam destul de ok.

Prima persoana careia i-a placut After Earth.Eu dupa 3 minute am zis pas.

 

Incercati Disconnect..

post-64618-0-99833800-1379988933_thumb.jpg

Editat de iulia_boris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SI mie mi s-a parut OKe After Earth... chestia cu SF e doar un gimmick al filmului... este povestea clasica a tinarului invatacel care e pus "through his paces" de master pina isi descopera calitatile... daca are... Bine... in filme nu vezi niciodata ca rolul principal sa fie un neica loseru pina la final. E adevarat ca fi-su lu Will Smith e acu cam patetic ... mai ales la inceput e enervant de babalutza. Poate si regizorul o fi vrut sa fie chiar tontalau initial ca sa faca putin mai mult contrast cu finalul unde nu e superman ci doar un simplu tinar care isi invinge niste frici... sechele.

 

Disconnect nu e rau... se vrea modern... dar nu se poate la un moment dat sa nu ai senzatia ca ai ceva lipicios pe talpile adidasilor... pe alocuri e exagerata drama feisbucului... daca ar fi fost cu ceva gen xhamster si cu femei ar fi fost poate mai credibila :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...