Sari la conținut

Curs de perfectionare a tehnicii de conducere a motocicletei- Editia a


styuk
 Share

Postări Recomandate

Asa cum anuntam la inceputul anului, a venit vremea pentru a doua editie a cursului moto. Poze, filmulete si impresii de la editia anterioara gasiti la: /index.php?/topic/715050-curs-de-perfectionare-a-tehnicii-de-conducere-a-motocicletei/

 

Prin urmare, va asteptam in numar cat mai mare pe data de 17 Mai pe circuitul de karting de la Arad incepand cu ora 10. Si in acest an, totul se va desfasura sub indrumarea multiplului campion national, Ionel Pascota. Pentru acest an, echipamentul complet este OBLIGATORIU!!! Nu vom permite nici unui rider sa intre pe circuit fara echipamentul complet.

Intrarea pe circuit se va face doar pe baza unei inscrieri prealabile pe pagina de Facebook Freedom Crew, la sectiunea mesaje sau aici, pe topic (pentru cei fara FB). Mesajul trebuie sa contina numele vostru cat si modelul motocicletei.

Un weekend fain sa aveti! Ne vedem pe circuit!

 

https://www.facebook.com/Freedom.Crew.Timisoara

 

 

post-68528-0-91194500-1431071065_thumb.jpg

post-68528-0-28972600-1431071033_thumb.jpg

Editat de styuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am FB, deci vreau sa ma inscriu:

 

Matei Beratco (Damn!, acuma exista o a 2-a legatura intre nume si cont...dar tot mai bine decat FB)

Yamaha XJ6

 

PS: pe un alt site am vazut o alta metoda de organizare: PM la OP si OP administra lista in primul post. Astfel numai OP-ul stia legatura directa intre nume si cont, dar site-urile de indexare (google) nu puteau face legatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar fi fost o idee buna daca ar fi tinut un curs de genul asta dupa un concurs cum a fost etapa 1 din Campionatul national de motociclism viteza. Tot era pe Adancata, sunt sigur ca ar fi fost interesati multi motociclisti din Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am FB, deci vreau sa ma inscriu:

 

Matei Beratco (Damn!, acuma exista o a 2-a legatura intre nume si cont...dar tot mai bine decat FB)

Yamaha XJ6

 

PS: pe un alt site am vazut o alta metoda de organizare: PM la OP si OP administra lista in primul post. Astfel numai OP-ul stia legatura directa intre nume si cont, dar site-urile de indexare (google) nu puteau face legatura.

Nu mai bine dădeai PM inițiatorului topicului și nu îți bateai atâta capul?!

» Post actualizat in 08 May 2015 10:35

 

Cred ca ar fi fost o idee buna daca ar fi tinut un curs de genul asta dupa un concurs cum a fost etapa 1 din Campionatul national de motociclism viteza. Tot era pe Adancata, sunt sigur ca ar fi fost interesati multi motociclisti din Bucuresti.

Eu o idee buna și poate se sesizează un club bucureștean și organizează. Cursul asta e organizat de un club din Timișoara aproximativ "acasa" la Ionel, pentru riderii din partea asta a țării . Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,da este adresat tutror motociclistilor. Acum depinde si de tine ce asteptari ai de la curs, dar iti pot spune ca nu ai nimic de pierdut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cursul este adresat si incepatorilor? nu prea am ce perfectiona ci mai degraba invata :-)

 

Anul trecut am fost si a fost o experienta foarte faina! Poti incerca tot ceea ce traficul nu-ti permite sa exersezi pe sosele.

Anul asta, din pacate, sunt plecat din Tm, ca abia asteptam evenimentul.

 

@styuk: cu Hungaroringul cum ramane?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A ramas la nivelul de idee si poate la anu' o sa se concretizeze. Dar trebuie sa vrea si lumea sa mearga ca asa o zi ne putem duce oricare sa ne dam. Ideea de la care s-a plecat cu acest curs a fost aceea de a crea un mediu favorabil tutoror motociclistilor pt a experimenta intr-o anumita masura mersul pe un circuit. Nu voiam sa organizam un curs la care sa participam noi, clubul, Pascota si inca 2-3. Aceasta a fost cauza pt care nu s-a mers in Ungaria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu, unul, cred intr-un interes mare dat de alergatul sub ochii lui Pascota&team pe un circuit bun.

Popularizare directionata bine, organizarea unui event pe doua zile - una circuit + after party, una drum, identificare de oportunitati de pret bun si sigur se aduna cateva zeci de interesati numai din TM, AR, BH, CS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa vedem pe viitor! Este destul de greu fiindca pretul nu este unul tocmai mic si in plus, nu sunt prea multi disponibili in acelasi weekend. Momentan ne concentram pe cel de anul acesta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ramane o organizare pentru viitor, atunci, din timp, pentru ca fiecare sa-si poata aranja programul. Raman convins ca vor fi doritori.

 

Pana atunci...pareri de rau ca nu ajung la Arad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Da , Bucuresti

Nu ca nu te vrem sau ceva dar daca vii de la bucuresti pana aici dai pe drum cat pe doua jumatati de zile pe adancata cu benzina cu tot si aia e pista sanatoasa nu pista de kart e doar un sfat prietenesc sa nu te superi :)

» Post actualizat in 13 May 2015 09:38

PS Cursul, dupa cum sigur ai vazut, se tine pe un circuit la Arad si consta in parte teoretica si 3 intrari pe circuit de aproximativ 15 min. Daca doresti, te asteptam cu mare placere insa te asteapta un drum lung

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La prima editie, am avut si posesori de chopper. Pe orice model de motocicleta trebuie sa virezi si sa franezi, nu?

P.S Am avut inclusiv un scuter.


» Post actualizat in 15 May 2015 06:39

Cu parere de rau(sau de bine, depinde cum privesti lucrurile), vrem sa va anuntam ca mai sunt 5 locuri disponibile. Daca sunteti in dubii, este tipul sa va decideti. Ne vedem in 2 zile!

Editat de styuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...