Sari la conținut

Retro-Bike Party la Ruse


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Se mai discuta si aici (dar acolo e la colectionari si nu intra prea multi) /index.php?...4&hl=rousse

 

Clubul moto din Bulgaria „Spirit of Freedom” organizeaza cea de-a doua editie a retro-Bike Party la Nikolovo, foarte aproape de Ruse.

Hai sa mergem sa vedem cum se distreaza bulgarii la petreceri moto, ce concursuri se vor organiza si sa ii laudam pe colectionarii de motociclete vechi! Noi plecam sambata si ne intoarcem in aceasi zi, seara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 112
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

La astfel de intruniri, concertele se cam tin seara. Asa ca daca se merge cu intoarcere in aceeasi zi si daca vrem sa ne si intoarcem oarecum pe lumina, nu cred ca reusim sa prindem prea mult din ceea ce se intampla pe la ei, la astfel de evenimente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.urbanriders.ro/forum/index.php?showtopic=2377

 

 

Gasiti aici mai multe detalii despre intrunirea de anul trecut.

 

Se afla la Nikolovo, la aproximativ 10 km de Ruse, intr-un parc national. Anul trecut romanii nu au platit intrare iar mancarea si bautura cum sa fie? Ca la bulgari. La locul faptei s-au acceptat si lei dar erau si 2 restaurante in parc unde se manca bine, nu mici si chiftele. Pt restaurante e bine sa aveti leve.

 

 

Nu va asteptati la super concerte si concursuri, premii, este o intrunire cu buget mic, dar extrem de placuta. Cine vrea mai multe detalii sa-mi dea pm. :D

Editat de ninja_skija
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa ajung la intrunirea asta neaparat( din pacate nu ma incumet cu Mz-ul ca face figuri aprinderea si carburatia) dar pt cine doreste sa mai mearga la bulgari sambata dimineata, in jur de 9, ne putem intalni la primul Petrom care se afla la circa 1 km dupa ce se iese din Buc catre Giurgiu. Cine mai doreste? PS Cred ca ma voi intoarce noaptea tarziu( ora 22-23), asta pt ca doresc sa ingurgitez cateva beri cand ajung si pana la lasatul noptii sa-mi treaca efectul si sa vin acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.urbanriders.ro/forum/index.php?showtopic=2377

 

 

Gasiti aici mai multe detalii despre intrunirea de anul trecut.

 

Se afla la Nikolovo, la aproximativ 10 km de Ruse, intr-un parc national. Anul trecut romanii nu au platit intrare iar mancarea si bautura cum sa fie? Ca la bulgari. La locul faptei s-au acceptat si lei dar erau si 2 restaurante in parc unde se manca bine, nu mici si chiftele. Pt restaurante e bine sa aveti leve.

 

 

Nu va asteptati la super concerte si concursuri, premii, este o intrunire cu buget mic, dar extrem de placuta. Cine vrea mai multe detalii sa-mi dea pm. :D

Totusi niste indicatii ceva, in ce directie e acest parc national, ca nu il gasesc pe nici o harta online...Tre sa intrii in Ruse sau ocol (drumu spre Veliko)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi niste indicatii ceva, in ce directie e acest parc national, ca nu il gasesc pe nici o harta online...Tre sa intrii in Ruse sau ocol (drumu spre Veliko)?

 

Io stiu unde e :D dar deh eu merg cu 540km/h :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi niste indicatii ceva, in ce directie e acest parc national, ca nu il gasesc pe nici o harta online...Tre sa intrii in Ruse sau ocol (drumu spre Veliko)?

 

 

din ce am inteles eu ei au spus ca o sa puna placute semnalizatoare imediat dupa pod... si ca s-ar putea sa fie si cineva la intrare in bg care sa conduca grupurile de motociclisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa incerc sa explic desi e mai usor sa mergeti cu cineva care a mai fost.

 

Treci granita, dupa care treci de giratoriu si o tii inainte, sunt 2 benzi pe sens cu zona de verdeata intre ele, apoi treci podul si faci imediat dupa el stanga. Daca ai ajuns sa vezi curve pe dreapta si pe stanga inseamna ca ai trecut de drumul care coboara dupa pod, tre sa te intorci :P

Drumul coboara la vale si mergi apoi aprox 7 km pe drum cu paduri, curbe f usoare. Initial treci de un fel de poligon unde fac astia drfituri cu masinile ( pe dreapta) cand ajungi o sa vezi (tot pe dreapta) o zona superba cu lac mare. Intri in nikolovo si pe pod faci dreapta si ajungi in parc.

 

 

Nu situ cat de explicita am fost :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa incerc sa explic desi e mai usor sa mergeti cu cineva care a mai fost.

 

Treci granita, dupa care treci de giratoriu si o tii inainte, sunt 2 benzi pe sens cu zona de verdeata intre ele, apoi treci podul si faci imediat dupa el stanga. Daca ai ajuns sa vezi curve pe dreapta si pe stanga inseamna ca ai trecut de drumul care coboara dupa pod, tre sa te intorci :)

Drumul coboara la vale si mergi apoi aprox 7 km pe drum cu paduri, curbe f usoare. Initial treci de un fel de poligon unde fac astia drfituri cu masinile ( pe dreapta) cand ajungi o sa vezi (tot pe dreapta) o zona superba cu lac mare. Intri in nikolovo si pe pod faci dreapta si ajungi in parc.

 

 

Nu situ cat de explicita am fost :D

Super, am inteles merci mult de tot! :P

Cunosc cat de cat drumurile din zona, asa ca sper sa ma descurc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai ajuns sa vezi curve pe dreapta si pe stanga inseamna ca ai trecut de drumul care coboara dupa pod, tre sa te intorci :P

A, le stiu pe alea... De cate ori trec pe acolo urmez un ritual - ridic piciorul drept catre ele, iar ele imi arata fundul ala urat. :D

 

Deci... la giratoriul ala stiu ca drumul catre Veliko e spre stanga, nu? Deci noi mergem inainte, da?

 

PS - Am discutat cu cativa organizatori. Se bucura enorm ca venim si ne roaga sa fim cat mai multi.

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, eu voi fi acolo cu 12-le, ma duc la cort si abia astept! Ma campez si ma pun pe bere, ca vorba aceea, vinerea e post!

Alles Gute!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A, le stiu pe alea... De cate ori trec pe acolo urmez un ritual - ridic piciorul drept catre ele, iar ele imi arata fundul ala urat. :P

 

Deci... la giratoriul ala stiu ca drumul catre Veliko e spre stanga, nu? Deci noi mergem inainte, da?

 

PS - Am discutat cu cativa organizatori. Se bucura enorm ca venim si ne roaga sa fim cat mai multi.

 

 

La giratoriu o iei fix spre Veliko Tarnovo. Adica daca faci dreapta o iei spre Ruse zona industriala, inainte spre VT si Nikolovo si stanga este spre Silistra parca. Este un fel de inainte spre stanga :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai tin minte care era podul cu pricina, din centura de Ruse, unde se coboara de pe centura. Este mult inainte de podul de Varna, nu ? Ca asta e dupa zona cu fetite. Oricum, a se retine - Nikolovo este la Est de Ruse, pe un drum intre drumul de Silistra si drumul de Varna. Dupa care mai este mi se pare o intersectie in Y pe traseu, unde trebuie ales dreapta. Aveti grija la corturi, sa inchideti plasa de insecte, pe mine anul trecut m-a mancat un paianjen nasol de am ajuns sa iau pastile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mai tare in grup - intotdeauna! :unsure:

 

Eu plec vineri pe la vreo 10:00.

Mi-am pregatit azi cortul, dar ... nu-mi gasesc sacii de dormit! ... am o saltea, d-aia de la Louis, spre sa imi ajunga. Mai imi iau 2-3 conserve de pateu vegetal pt vineri (ca e post) si benzina la mobrita! ... Mi-era dor de BG, mi-era dor de petreceri moto, mi-era dor sa-mi revad prieteni!

Abia astept! ...

 

INIMA SUS !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, noi vom pleca dar nu foarte dimineata, in jur de 10 - 11. Ar fi fain sa facem un grup.

La 10 e f bine ca dupa e f cald.., am propus Petromul de la iesire din Buc, ne vedem acolo la oras 10. PS Oricum nu va veni mai nimeni, stiu asta din proprie experienta.., acum 2 ani din 20 au venit vreo 5, asa ca sunt tare curios sa vad cati se vor strange acum! Cred ca max 5 motoare! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...