Sari la conținut

Accident Strada Sebastian... 15.03.2007


liviu_pyt
 Share

Postări Recomandate

am primit un telefon de la o prietena acum cateva minute cum ca un accident pe strada Sebastian a avut loc...paralel cu Trafic Greu. Din cate am inteles baiatul era intins pe jos si parea destul de grav...Un Passat era lovit. Stie cineva ceva?? Of Doamne...nu iar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne...si eu ma rog sa nu fie cu urmari grave...chiar azi citeam de baiatul care a fost inmormantat astazi...si ma gandeam cat o sa mai continue in halul asta.... pe mine m-a sunat o prietena foarte speriata deoarece motocicleta semana cu a mea...din cate mi-a zis era o motocicleta alb cu rosu...baiatul era intins pe jos...erau masini de politie si salvari acolo... mai mult nu stiu...la 18:00 ies de la servici si fug intr-acolo...Doamne ajuta sa nu fi patit nimic baiatul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 min. m-a sunat si pe mine un coleg de serviciu sa-mi zica de acel accident. Mototciclistul era intins pe jos, aparent ok, nu a putut sa-mi zica cu exactitate. Din cate am inteles de la el, un audi parca, a iesit de pe o strada fara prioritate, fara sa se asigure... clasic.

Sa speram ca totul va fi ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate inca un caz de neacordare de prioritate combinat cu un pic de neatentie (sau lipsa de experienta...): un audi a6 break care a iesit de pe novaci a crezut ca are timp sa treaca (masinile de pe sebastian incetinind la trecerea de pietoni). baiatul cu yamaha mergea pe banda 2, pe linia dubla, fiind mascat de masini si a tisnit un pic mai repede ... din pacate.

 

imagini cu telefonul mobil.

 

baiatul e la spitalul universitar, la desocare, pentru investigatii.

post-11611-1173975006_thumb.jpg

post-11611-1173975023_thumb.jpg

post-11611-1173975031_thumb.jpg

post-11611-1173975044_thumb.jpg

post-11611-1173975053_thumb.jpg

post-11611-1173975061_thumb.jpg

post-11611-1173975085_thumb.jpg

post-11611-1173975095_thumb.jpg

post-11611-1173975103_thumb.jpg

post-11611-1173975117_thumb.jpg

post-11611-1173975129_thumb.jpg

post-11611-1173975151_thumb.jpg

post-11611-1173975163_thumb.jpg

Editat de medevac106
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

baiatul e la spitalul universitar, la desocare, pentru investigatii.

 

 

Deci e in stare stabila?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

WOW nu imi vine sa cred de numarul mare de accidente, chiar nu stiu ce naibi se intampla, toata lumea parca se uita pe cer, numai la drum NU, si eu era sa ma tavalesc ieri, bine k am scapat, baii frate daca mai continua asa numarul mare de accidente hai sa ne vindem motoarele si ne cumparam un TANC ii facem asigurare si curatam Bucurestiul de "chiori"

Alte solutii chiar nu vad,...dati-va si voi cu parerea, poate totusi gasim o cale de scapare, de evitarea acestor drame

 

Numai bine.

 

dupa aceea vindem Tancul si ne cumparam din nou motoare, k o sa fie SECETA de masini si putem circula OK :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Loud Pipes and one big muthaf*cking hell-yelling horn! D-ala de camion!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu apara complicatii la motociclist,legat de claxon la majoritatea motoarelor nu se aude tare.Mai bine ai grija la trafic si megi preventiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta fzr600B (asa scria pe tablita) "GENESIS ". intelef ca statea prin zona (in zona asta a orasului)

masina (B-04-NKL), un audi (cutie automata, tapiterie imbracata in piele, cu "Downtown"-ul pe bancheta spate,....) omul, la costum; sh-o fi zis PROBABIL ca nu are nimic ca se baga si el sa iasa de pe Covaci (daca asa se cheama strada) la ce propulsor are sub capota. nu cred ca tobele ar fi facut vreo treaba in cazul asta.

 

la cum erau pozitionate masina si motorul as zice ca masina a intrat puternic in motocicleta (motocicleta era rasucita insa nu depasise masina cum s-ar fi intimplat daca era acrosata la viteza mare)

 

motociclistul sper ca e fizic intreg. se zice ca s-a scos de sub motocicleta, si s-a ridicat in picioare indreptindu-se spre masina dupa care s-a prabusit

 

din cele spuse de "cumnatul" motociclistului: e la a 4-a motocicleta, are 20 de ani, motocicleta era luata AZI

 

cei de la Antena1 au filmat si au tras cu urechea.

 

sa speram ca avea casca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-a suinat un tovaras care atrecut prin zona in momentul accidentului si mi-a zis ca a fost urat motorul avea ceva viteza iar in urma impactului motociclistul a fost aruncat urat urat. Sper ca a scapat usor! Insanatosire grabnica!!!! intersectia aia ar trebui semaforizata sunt multe accidente acolo mai ales intre masini! Dak nu te bagi un pic la risc nai nici o sansa! vin masini dinspre 13 si dinspre rahova incontinuu! Aveti grija deabea a inceput sezonul si vad ca e macelarie pe strazi!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incredibil.....am plecat la 18:30 de la servici cu gandul sa ma duc la locul accidentului sa aflu daca baiatul este ok...inca nu aflasem mare lucru despre accident la ora aia...pe drum nebunie...in jur de 4 masini mi-au iesit in fatza fara sa se asigure...noroc ca am invatat lectia, merg f usor in oras si cu mare grija si am avut timp sa opresc...

la un moment dat eram pe banda a doua, mergeam ushor, pe prima banda coloana. un tip cu un megane imi iese brusc in fatza incercand sa traverseze cele doua benzi. ma opresc cu o frana un pic mai brusca si in acelasi timp ma uit la sofer...unde credeti ca se uita? IN DREAPTA!! am inceput sa tip la el si sa ii fac semne ca de ce nu se asigura, ca ne omoara pe capete astia ca el si ce imi zice omul: "tot voi tipati ma??"

HAL DE OAMENI !!!

Bine ca nu e grav baiatul de pe sebastian. am intrebat la o spalatorie de langa locul unde a fost accidentul si mi-au spus ca era intins pe jos si ca il durea bazinul, apoi l-a luat salvarea. Doamne ajuta si insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

""la un moment dat eram pe banda a doua, mergeam ushor, pe prima banda coloana. un tip cu un megane imi iese brusc in fatza incercand sa traverseze cele doua benzi. ma opresc cu o frana un pic mai brusca si in acelasi timp ma uit la sofer...unde credeti ca se uita? IN DREAPTA!! am inceput sa tip la el si sa ii fac semne ca de ce nu se asigura, ca ne omoara pe capete astia ca el si ce imi zice omul: "tot voi tipati ma??"

HAL DE OAMENI !!!""

 

Ma gandesc sa ne notam numerele lor si sa le dam pe forum :D . Poate le vedem masinile in parcare, pe unde stam fiecare :D

 

Baiatului insanatosire grabnica ii dorim cu totii si sa revina pe doua roti. :D

 

Peste o luna sper sa am si eu permisul luat deja si sa vad cu ochii mei cum e pe doua roti prin Bucuresti :lol: . Pe patru ma umplu de nervi astia deja.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am mers azi la greu prin buc...cred ca peste 50 km si a fost superOK...a...numa' mi-a fugit un strop roata fatza pt ca mi-a franat unul in fatza brusc in curba iar eu ma benoclam cu-n ochi la altul care venea pe sens interzis (asta la rondu' cosbuc se intampla). Dar in rest Ok. Eu am renuntzat sa mai injur shoferii, chiar si-n gand (in schimb ei injura cu voce tare...lol).

 

Eu le-as propune o incercare incepatorilor (pe care-i invatza la scoala sa franeze numa' spate mereu): sa mearga pe o strada goala si sa franeze la maxim fatza, apoi spate etc...sa vada ce inseamna frana la maxim si cand se blocheaza rotile si ce se intampla atunci. Sunt sigur ca multi franeaza cu teama in trafic si foarte multi nu franeaza pe fata. Eu cred ca frana fata este cea care te opreste daca apesi tare pe ghidon. Daca nu apesi cu toata greutatea pe ghidon, se blocheaza roata si te duci stramb (nu-i problema daca functionezi ca un ABS si dai drumul la maneta la momentul oportun: te redresezi).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti, sincer va spun, ma bucur ca nu locuiesc in bucuresti...nu ca la timisoara as fi mult mai ferit de belele de astea, dar parca soferii sunt totusi mai ok pe aici...

insanatosire grabnica motociclistului!!!

 

@maryus: eu as propune politiei ca legea aia cu 37 de cai maxim la incepatori sau 2 ani experienta sau nu mai stiu cum era, sa se aplice la greu!!! nu-mi sariti in cap...parerea mea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate baiatului. Fratilor trebuie sa o lasam mai moale si sa ne cascam ochii, ca altfel nu se poate. Prea multe accidente in prea putine zile. Ar fi suficiente pentru intreg sezonul, dar cand ma gandesc ca abia acuma a inceput.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi s-a intamplat sa fiu la fata locului a doua accidente! dimieata la cel de la Academie ...seara ...cel din Sebastian! intre ele am facut o plimbare Bucuresti spre Alexandria....Giurgiu si inapoi Bucureesti! ...concluzia...a devenit un pericol sa mergi cu moto prin oras! se circula brutal si nervos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns azi la circa 10 minute de la producerea accidentului ma opresc langa masina vine gaboru "hai repede mutate de aici" pe un ton de imi venea sa ii dau una in "cashcheta", mut motoru il pun langa bordura ma duc cu prietena mea la el sa-l intrebam daca putem sa-l ajutam cu ceva sa sunam pe cineva, orice, baiatu imi spune ca e ok si ca e tatal lui cu el si nici nu termina de zis vine iar gaboru "il cunoasteti? nu! bine atunci plecati de aici!" si ne impinge de spate , mai avea putin si ne lua si la suturi...ma rog...politia romana "siguranta si incredere" revenind la subiect baiatul din ce am auzit a sarit peste masina s-a ridicat si s-a pus jos fiindca il durea bazinul si picioarele, cand am ajuns era deja jos constient dar in soc, salvarea a venit relativ repede aproximativ 20 de minute de la producerea accidentului

Ii doresc insanatosire grabnica si cne stie detalii despre starea lui il rog sa posteze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa o boala am pe militienii astia de umbla pe strada...eu chiar m-am decis sa nu opresc dc se iau de mine (chiar am experimentat asta: sufla in fluier de-i apuca ameteala si stau un pik in cumpana daca sa alerge dupa tine sau ba...apoi renuntza si se consoleaza cu vreun shofer). Daca ma alearga cu masina cred ca o iau pe trotuare sau intorc continuu...nu stiu...sper sa imi pastrez controlul :D

 

Azi eram la semafor in intersectia Mosilor cu Carol. Mosilor vechi e inchis (deci dc vii de pe Mosilor si vrei sa mergi oarecum drept), astfel ca o buna bucata stai la stop absolut aiurea (pt ca, in parte intersectia nu mai exista). Un gabor statea in masina si dadea habar n-am ce amezi, in loc sa dirijeze si sa dea drumul masinilor care stateau de pomana la semaforul care si-a pierdut sensul (asta in timp ce Mosilor era absolut full pana la obor din cauza acelui semafor).

Editat de maryus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi s-a intamplat sa fiu la fata locului a doua accidente! dimieata la cel de la Academie ...seara ...cel din Sebastian! intre ele am facut o plimbare Bucuresti spre Alexandria....Giurgiu si inapoi Bucureesti! ...concluzia...a devenit un pericol sa mergi cu moto prin oras! se circula brutal si nervos!

 

 

Acelasi lucru mi s-a intamplat si mie astazi. Prea multe accidente , ma bate un gand ...

 

Sanatate maxima celor implicati in accidente .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...