-
Număr conținut
2.872 -
Înregistrat
-
Ultima Vizită
Tip conținut
Profiluri
Forumuri
Calendar
Orice postat de Kassu
-
Nu, din contra. E mult mai puternic ca intensitate a iluminarii (mai ales pe frana). Sunt 6 coloane a cate 4 leduri puternice pe frana/stop + inca 5 leduri pentru numar (deci poti renunta la aripioara de plastic negru cu lampa pentru numar). L-am inlocuit tocmai din motivul asta: in stopul stock ai UN SINGUR BEC pe frana/stop. Daca se arde ala, ai pus-o. Si GS-ul avea 2 becuri. Se ardea unu, ramanea al doilea. Nu stiu ce e in capul celor care proiecteaza astfel de stopuri cu un singur bec. Ar trebui impusa norma de siguranta la nivel european ca un stop cu becuri sa aiba minim doua becuri pe frana. Dezavantajul major cand comanzi la astia e costul transportului (e destul de mare). Eu am incercat cand am comandat stopul asta sa ma mai combin cu inca cativa, am anuntat si aici pe topic. Nu a fost nimeni interesat. Daca va hotarati sa cumparati de la astia, combinati-va mai multi la o camanda. Scutiti o parte din banii de transport. O poza din toamna trecuta.
- 3.016 răspunsuri
-
- suzuki gsx 750f
- gsxf750
-
(și 2 alții)
Setat cu taguri:
-
Welcome to the jungle, baby!
-
Cu el montat pe motor, nu am acum la indemana, da' o sa fac in we (sper !). Se monteaza in 30' (dureaza mai mult sa dai jos codita si s-o pui la loc), este identic cu cel original ca forma, prinderi si mufa. L-am cumparat de aici! Recomand site-ul! Foarte seriosi, adevarati nemti! Mi-au trimis in coletul cu stopul o punga cu bomboane si ciunga! A fost o adevarata surpriza placuta cand am deschis cutia si am gasit punga cu bomboane! Asta e marketing, nenica!
- 3.016 răspunsuri
-
- suzuki gsx 750f
- gsxf750
-
(și 2 alții)
Setat cu taguri:
-
Merci. In cazul asta toba respectiva nu e omologata RAR (pentru ca nu e trecuta in talon), desi pe site-ul producatorului exista un document care o atesta in conformitate cu directiva europeana 97/24/EC. Ma gandesc ca ar trebui sa fie acoperitor. In plus, personal nu am auzit pana in prezent de cazuri in care sa fie trecute tobele in talon. Asta nu inseamna ca nu exista, ca n-ar fi posibil! Oricum ar fi, va trebui sa fac ITP-ul in iulie. O sa merg cu toba asta montata pe motor si cu hartia tiparita de pe site-ul producatorului. In plus, stop cu LED omologat conform normelor europene. Sa vedem daca ma resping si pe ce motiv.
- 3.016 răspunsuri
-
- suzuki gsx 750f
- gsxf750
-
(și 2 alții)
Setat cu taguri:
-
Defineste omologarea rar, te rog! Asta o fi omologata? Poze aici.
- 3.016 răspunsuri
-
- suzuki gsx 750f
- gsxf750
-
(și 2 alții)
Setat cu taguri:
-
Sunt acceptati si motopolitistii?
-
Daca nu vin pana la 11:14:47, nu ma mai asteptati.
-
11:14 PM? WTF? Mai lipsea sa pui si 29 de secunde....
-
Iar ne luam injuraturi de la trecatori si soferi! Sa fie intr-un ceas cu noroc! Daca n-oi gasi un traseu mai acatari, poate apar.
-
Merci.
-
Frumos. Iar carciuma din Ruse este...
-
Ms. Nu bat asa sus... Posibil sa apar si eu.
-
La bulgari unde anume?
-
Azi am facut si eu portiunea Daia-Oltenita, drumul este foarte bun. A iesit incredibil din iarna... Am intalnit multi motorizati pe bucata asta.
-
Cei care ati fost azi, puteti da ceva detalii despre starea drumului (gropi, nisip, etc.) ? Maine o sa dau si eu o tura prin zona aia...
-
pornesc motorul inainte de schimbul de ulei?
topic a răspuns lui Kassu în riderontornadoesul Service si intretinere curenta
Corect. -
Acelasi traseu il voi face duminica. Daca nu plecati sambata, ne vedem duminica. Urmaresc topicul. Bafta!
-
pornesc motorul inainte de schimbul de ulei?
topic a răspuns lui Kassu în riderontornadoesul Service si intretinere curenta
Incazeste motorul inainte de schimbul de ulei. Mizeriile se aduna in filtru si la busonul de golire (magnetic). Baga ulei in filtru inainte de montare. Cat sa se imbibe hartia, nu trebuie sa pui mult, sa curga din el. -
Verifica daca mai au locuri disponibile pentru moto in parcajul subteran de la Favorit. @Florin: De furat, se fura si din garaje. I-au spart unui vecin garajul si i-au furat tot vinu'...restu' a ramas pe loc.. .
-
Multumesc.
-
Ai facut Daia-Oltenita? Cum se prezinta drumul?
-
Acu', ca ti-ai luat botezu' pe forum, baga ochiu' aici!
-
Ok, cu placere. Incearca sa faci rost de manualul utilizatorului. Iti va fi de folos in viitor.
-
Sta aprins in continuu? Teoretic sta aprins dupa ce pui contactul si pana o iei din loc. De la o anumita viteza (parca > 6 km/h) trebuie sa se stinga si sa nu se mai aprinda.
-
Referitor la codul C00: After repairing the trouble, turn OFF the ignition switch and turn ON again. If DTC is indicated (C00), the malfunction is cleared. S-ar putea sa fi ramas o eroare care trebuie stearsa: Even though DTC (C00) is indicated, the previous malfunction history DTC still remains stored in the ECM. Therefore, erase the history DTC memorized in the ECM using SDS. • DTC is memorized in the ECM also when the wire coupler of any sensor is disconnected. Therefor, when a wire coupler has been disconnected at the time of diagnosis, erase the stored history DTC using SDS. Refer to “Use of SDS Diagnosis Reset Procedures (Page 1A-15)”. Daca ai nevoie de manualul de service, ti-l pot trimite. Cred ca o stergere de erori ar rezolva problema. Eventual apeleaza la un service autorizat care are instrumentele necesare.
