-
Număr conținut
462 -
Înregistrat
-
Ultima Vizită
Tip conținut
Profiluri
Forumuri
Calendar
Orice postat de banditbiker82
-
Salutare dragi banditi. In iarna asta am tot mesterit la bandit, ma batea gandul de ceva timp sa il fac streetfighter. Am lucrat destul de mult la el si in urma modificarilor aduse am ramas cu ceva piese. Carenele de la codita, saua, stopul. Motocicleta este un Bandit 600 S din 1996. Daca aveti nevoie de ceva piese lasati un mesaj. Eu sincer nu mai am ce sa fac cu ele. Atasez si niste poze sa vedeti mai exact. Preturile le facem impreuna. Bafta !!!
-
bine te-am gasit pedrony !!! cand iesim la o tura ???? vad ca suntem vecini de oras
-
Ghid de informare pentru incepatori: ce motor sa-mi iau?
topic a răspuns lui banditbiker82 în demosteneul Incepatori
Vezi ca te bate Tom Cruise ca ii strici numele motocicletei din Top Gun, cred ca te referi la Kawasaki GPZ » Post actualizat in 02 Oct 2014 17:42 Fratilor eu am inceput cu 600 din prima si merg in continuare, am avut de viteza si nu mi-a placut si am incercat si un sport touring de care m-am indragostit. -
itp in vis-a-vis de Ilioara este o curte acolo faci ITP , baieti de treaba... schimb de cauciucuri am facut unui prieten la o vulcanizare pe Bd. Basarabia aproape de Republica, super ieftin a fost... si au lucrat si bine baietii... nu au zgariat janta etc...
-
Vand Banditul, an fabricatie 1997. Initial Bandit 600 S , mai am si farul vechi cu carena. Are crash bars, amortizor central pe gaz, sa retapitata, bujii noi NGK CR9EK , ulei si filtrele sunt schimbate sezonul asta, parbriz Puig, bug spoiler. Pret 1500 euro. Nu vrea nimeni o batranica frumoasa ???
-
Reparatie capac alternator
topic a răspuns lui banditbiker82 în eugenjnrul Service si intretinere curenta
Cauta-l pe Sirius , la Diham... face treaba buna !!! -
Vand Banditu, care vrei da un semn... trimit la cerere poze sau ma deplasez in Bucuresti... Asfalt uscat tuturor Banditilor !!!
-
Care stiti de la ce motocicleta este capacul din imagine? Eu l-am cumparat pentru banditul meu de 600 si nu se potriveste... E de vanzare pentru cine are nevoie ...
-
-
am eu un ciot, il tragi cu 2 degete, esti interesat, dai o bere ...
-
Ce ai mesterit azi la motocicleta ta?
topic a răspuns lui banditbiker82 în Old School Riderul Motociclisti, in fiecare zi
-
Am o toba stock de bandit de 600 dar sigur nu se potriveste pentru cel de 400, mai da pe forumuri poate are careva una sa te ajute...
-
Fa Rarul la Grivita !!!
-
Pe motor suntem incepatori toata viata imi spunea un nene veteran. Instructorul ne-a spus la scoala ca toti vom lua permisul, dar ca sosea va mai tria din noi. Stia el ce zicea... Din pacate la scoala nu invatam decat 1% din motociclism , restul se invata pe strada. Condoleante familiei...
-
eu stiu ca exista si folie cromata , cu care poti colanta plastice, intereseaza-te pe net, sigur gasesti... http://www.glasstuning.ro/folii-autocolant/imitatie-crom/ http://www.detailing-club.ro/forum/showthread.php?t=4746&page=2
-
scuze stefane atunci, si dau berea, numa sa vina vara aia odata
-
recomand cash bars miky493 , gasesti la romimoto la un pret destul de ok , sub 100 de euro. Isi merita toti banii si te scapa de eventualele daune serioase ale motorului. crash padurile nu prea apara bine capacele motorului , eu unul nu am incredere in ele. Am facut proba pe banditul meu cu niste crash paduri, am culcat-o usor cu crash padurile montate si am observat ca atinge inainte capacul de la motor si dupa crash padul... Nu am avut ca cele din link-ul lui ruxi2k , erau ceva homemade. E alegerea ta acum ...
-
SV 650 2001 - nu porneste
topic a răspuns lui banditbiker82 în radiusGul Service si intretinere curenta
Am un mecanic care are o vorba haioasa : "daca benzineste si scanteieste atunci trebuie sa ... PORNESTE". Verifica bateria, verifica bujiile si vezi daca iti da benzina (asta daca ai cunostinte minime de mecanica). Trebuie sa ii dai de cap... -
stfan , ai ochi sau ce ? SM ce inseamna pentru tine ?
-
pytyk , daca nu gasesti poti sa iti iei un parbriz de pe louis si ai rezolvat problema
-
MotoROcker nu vrei de-astea Made In Romania vad ... keep looking ma' man, poate pica ceva...
-
Donatii - dar nu in bani
topic a răspuns lui banditbiker82 în Inger`Albastruul Actiuni caritabile si de sustinere
Nu mai faceti voi fapte din astea, cere macar acolo 50 de lei pentru ele... si sa vina la tine , sa le ia si sa iti dea si o bere... ca de, asa trebuie, eu am inotat prin zapada sa ii fac unuia poze la un bloc optic de gsxr k2 pe care i-am cerut o suma de kko si acum s-a dat la fund, sa ajuti lume alta data ... -
-
Parerii (de rau)
topic a răspuns lui banditbiker82 în Diabolic_Nightwingul Discutii generale enduro si motocross
Da de asta ce ziceti, un adevarat vis pentru unii ... ce m-as da si io cu banditu pe dunele alea... -
Ce ai mesterit azi la motocicleta ta?
topic a răspuns lui banditbiker82 în Old School Riderul Motociclisti, in fiecare zi
Tu sa fii sanatos, fierul se repara !!! Cumpara-ti echipament si nu te da batut... Nu conteaza de cate ori cazi , important este sa te ridici de fiecare data.
