Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

asta s-a itimplat la intrare in Ploiest dinspre Slatina,viteza aprox.80 km/ora in afara localitatii( cautam indicator Bucuresti)

Smart in coloana din sens opus ,viraj fara semnalizare si fara sa se asigure peste linia continua,poza 1,( eu intins pe asfalt dupa salvare ), poza 2 soferul de 82 ani care in momentul virajului se uita in retrovizoare,venea unu tare in spate si era stresat ( din declaratia data la politie ) ,poza 3 eu si atat.Multumesc pentru urarile de bine si sper ca in curind plimbare cu motoarele si baut bere .

 

Scuze intrare in Pitesti,cred ca am nevoie de odihna, sau mai bine o bere.

 

Mance-l ghipsul de babalac, moartea il cauta acasa si asta inca face nasoale pe sosele, no comment !! Mann sa te faci bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

 

Cum foc si para poti taia calea cuiva cand circuli pe drumul cu prioritate si-ti pastrezi directia de mers? Ca sa nu mai zic de vesnica pomenire a "vitezei" motociclistului. Pe bihon zice ca barbatul ar fi ranit grav si articolul mi se pare mult mai obiectiv si apropiat de realitate. Sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde sa stie saraca femeie ca atunci cand virezi la stanga pierzi orice fel de prioritate sau cel putin acorzi prioritate celor care se deplaseaza din sens opus? are permis cretina asta?

 

Ai perfecta dreptate mann, poate gagicutza noastra si-a luat permisul "pe alte cai" si o fi fost preocupata sa vorbeasca la mobil despre oafura prietnelor. Din pacate aste este trebuie sa fii cu ochii nu in 4 ci in 14 ca nenorocirea vine fulgerator de repede....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident mortal Husasau de Tinca , un enduro albastru sau cu albastru BH SCJ, a intrat in parapet si i a zburat casca. Detalii nu stiu am primit si eu un telefon de la Radu.

 

 

RIP :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident mortal Husasau de Tinca , un enduro albastru sau cu albastru BH SCJ, a intrat in parapet si i a zburat casca. Detalii nu stiu am primit si eu un telefon de la Radu.

 

 

RIP :rose:

 

alte amanunte...?

il cunostea cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP

 

Cunosc foarte bine zona si mi nu se pare o curba asa de periculoasa. Mai ales ca inainte esti obligat sa reduci mult pentru curba la dreapta. Banuiesc ca venea dinspre Oradea. A a flat cineva cine este? Banuiesc ca ori nu stia deloc traseul, ori era incepator. Mai este si varianta sa fi venit ceva tir pe axul drumului pe podul respectiv si sa se fi speriat. Zona este semnalizata ca drum ingustat. Aiurea rau de tot. Si un ghinion teribil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP

 

Cunosc foarte bine zona si mi nu se pare o curba asa de periculoasa. Mai ales ca inainte esti obligat sa reduci mult pentru curba la dreapta. Banuiesc ca venea dinspre Oradea. A a flat cineva cine este? Banuiesc ca ori nu stia deloc traseul, ori era incepator. Mai este si varianta sa fi venit ceva tir pe axul drumului pe podul respectiv si sa se fi speriat. Zona este semnalizata ca drum ingustat. Aiurea rau de tot. Si un ghinion teribil.

 

Mai mult ca sigur circula dinspre Tinca. Vezi pozele de mai sus, pozitia motorului si urmele de pe asfalt marcate cu creta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai mult ca sigur circula dinspre Tinca. Vezi pozele de mai sus, pozitia motorului si urmele de pe asfalt marcate cu creta.

 

Nu am fost prea atent la poze. Am vazut si eu apoi, si am ami aflat inca dintr-o sursa ca venea dinspre Tinca. Foarte ciudat accidentul oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am fost prea atent la poze. Am vazut si eu apoi, si am ami aflat inca dintr-o sursa ca venea dinspre Tinca. Foarte ciudat accidentul oricum.

 

Motocicleta nu pare sa fi intrat in contact cu balustrada podului (cel putin nu cu rider-ul pe ea) deci e posibil sa fi facut un mic high-side ca sa plonjeze peste. Mai observ janta fata stramba pe stanga, deci a luat o groapa sau o bordura serios de tot.

Editat de dumitrasrazvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...