Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:laugh:

Cred ca era vecin cu mine si statea in blocul cu 8 etaje unde e pizzeria mama mia.

Dace e el, a mai avut un accident acum vreo 2 ani, cu un yamaha naked, langa selgros, l-am ajutat atunci sa ridice motorul din drum, si am asteptat pana a sosit ambulanta si politia. Aunci scapase doar cu julituri.

Imi pare f rau pt ce s-a intamplat, condoleante familiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

nu avea cat A

dar avea cred ceva expeienta pe alte vehicule.. si poate si pe moto.

dar daca nu avea carnet... e vinovat din start indiferent de situatie.

 

"La intersecția străzii Dimitrie Cantemir cu strada Griviței din Municipiul Oradea, B.O.D., de 22 de ani, din Oradea, în timp ce conducea un autoturism înmatriculat în județul Bihor pe strada Dimitrie Cantemir, pe banda a doua, la trecerea pe banda întâi a intrat în coliziune laterală dreapta cu o motocicletă înmatriculată în județul Bihor, condusă de orădeanul R.T.I., de 34 de ani.

 

Motociclistul a fost proiectat într-un indicator, impactul provocându-i leziuni multiple care au dus la decesul acestuia.

 

Din verificările efectuate de polițiÂştii S.P.R. s-a stabilit că motociclistul poseda permis de conducere categoriile B,C,E Âşi nu figurează ca posesor de permis de conducere categoria A, necesar pentru conducerea pe drumurile publice a motocicletelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.bihoreanul.ro/bihor/motociclist...-masina-4618074

 

am fost si eu acolo... motorul era putin sifonat.A mai alunecat cam 40 m de unde a avut loc impactul.

Motociclistul a decedat,din cate am vazut eu el a lovit bordura si a fost proiectat in stalp.Am inteles ca pustiu cu BMW ia taiat calea,si l-a impins pe motocislit in bordura.Extrem de trist si socant.Am inteles ca motocistul era casatorit si avea un copil mic.

ruleta ruseasca jucam zi de zi...

pentru ce?

 

 

Conform polițiÂştilor, "motociclistul nu avea permis de conducere categoria A, necesar pentru conducerea motocicletelor pe drumurile publice", posedând, în schimb, carnet, pentru categoriile B,C,E. ????!!!!!!!

 

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ASA A FOST ERAU 3 MOTOCICLISTI SE INTRECEU INAINTE DE NUFARU PROBABIL SAMARTIN SAU FELIX AU DEPASIT MAI MULTE MASINI FACEAU UN FEL DE INTRECERE A AJUNS PARALEL CU BMW IL DEPASEA PE PARTEA DREAPTA CU VITEZA SI PROBABIL DIN CAUZA VITEZEI CARE O AVEA SA FRECAT UN PIC DE BMW CARE ERA CU O VITEZA CHAR MAI MICA DE 50 CA PROBABIL DACA AVEA VITEZA DE PESTE 100 MOTOCICLETA NU-L MAI DEPASEA IAR DE LA ACEA FRECARE A FOST ARUNCAT SI ACOLO SA TERMINAT TOT DAR TOUSI NU INTELEG DE CE AU FUGIT CEI DOI MOTOCICLISI CU CARE SE INTRECEA ORI NU LAU CUNOSCUT ORI DE FRICA?

 

 

 

cine erau jegosii aia care l-au lasat balta??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ASA A FOST ERAU 3 MOTOCICLISTI SE INTRECEU INAINTE DE NUFARU PROBABIL SAMARTIN SAU FELIX AU DEPASIT MAI MULTE MASINI FACEAU UN FEL DE INTRECERE A AJUNS PARALEL CU BMW IL DEPASEA PE PARTEA DREAPTA CU VITEZA SI PROBABIL DIN CAUZA VITEZEI CARE O AVEA SA FRECAT UN PIC DE BMW CARE ERA CU O VITEZA CHAR MAI MICA DE 50 CA PROBABIL DACA AVEA VITEZA DE PESTE 100 MOTOCICLETA NU-L MAI DEPASEA IAR DE LA ACEA FRECARE A FOST ARUNCAT SI ACOLO SA TERMINAT TOT DAR TOUSI NU INTELEG DE CE AU FUGIT CEI DOI MOTOCICLISI CU CARE SE INTRECEA ORI NU LAU CUNOSCUT ORI DE FRICA?

 

 

 

cine erau jegosii aia care l-au lasat balta??

 

 

De unde-i citatul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fapta unora lasa familii distruse pe tot restul vietii..., familii care nu-si vor reveni la viata normala oricat ar mai trai pe acest pamant...

Condoleante familiei, iar el, vinovat sau nu, odihneasca-se in pace.

 

R.I.P. :laugh: :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e timpul sa luam atitudine

in primul rand pentru noi insine, sa ne gandim la cei din jur cand ne mananca in poponeata sa bagam mana in gaz.daca nu ne gandim la noi sa ne gandim la cei din jur care ne iubesc si care ne-au crescut cu toate greutatile vietii.Sa invatam sa ne respectam pe noi insisi.Purati echipament chiar daca e cald... mai bine murim de cald decat de tot.

In cazul asta nici echipamentul nu l-ar fi salvat.. a avut chiar ghinion de a intrat fix in stalpul ala...

asfalt uscat va doresc si grija mare... sa ne bucuram de motocicleta in asa fel incat sa ajungem sanatosi si relaxati acasa.

 

condoleante familiei indurerate. :laugh:

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da....avea permis

 

Conform unui comunicat transmis luni de Inspectoratul de Poliție Bihor, Romanyuk Tiberiu, motociclistul care Âşi-a pierdut viața duminică seară, fiind proiectat într-un stâlp după ce a fost acroÂşat de un BMW, nu figura în evidențe ca având permis de conducere pentru categoria A, necesară pentru deplasarea cu motocicleta pe drumurile publice, ci doar pentru B, C Âşi E.

 

 

 

Aceasta i-a revoltat la culme pe prietenii Âşi pe familia motociclistului care au dezmințit vestea. “El avea permis de conducere pentru celelalte categorii. Ulterior a dat examen pentru categoria A, Âşi l-a luat. Trebuia doar să îÂşi transcrie permisul, să-l completeze. Dar fiind foarte mult timp plecat în străinătate, nu s-a mai dus să facă asta”, a declarat cumnatul acestuia, Marian Leisek, patronul de la Total System Âşi localul Cocoon, pentru Bihoreanul.ro.

 

 

 

Ca să demonstreze că are dreptate, familia victimei a cerut în scris situația motociclistului, de la Poliția Bihor.

 

 

 

“Romanyuk Tiberiu figurează cu permis de conducere emis la data de 30.10.2003, valabil pentru categoriile B, C, E. La data de 15.09.2006, a susținut examenul pentru obținerea permisului de conducere categoria A, fiind declarat admis, însă nu a solicitat emiterea unui nou permis de conducere, care să cuprindă Âşi categoria A”, se arată în adresa primită.

 

 

 

Romanyuk Tiberiu avea 34 de ani, era căsătorit, avea un copil mic, Âşi era patronul localului Grădina de Vară, directorul pistei de carting din cartierul Velența Âşi administra, împreună cu Marian Leisek, centrul de joacă pentru copii Kangaroo, din Lotus Center.

 

 

 

El a murit duminică seară, într-un accident de circulație petrecut în Centrul Civic, Âşi va fi înmormântat miercuri, la ora 14, la capela HaÂşaÂş din Cimitirul Municipal.

 

 

Sursa>

http://www.bihoreanul.ro/bihor/motociclist...nducere-4622567

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aflat si eu de de cele 2 accidente...am intrat pe forum sa vad noutatile. Condoleante celor care au pierdut acesti prieteni. :laugh: Noi sa invatam din greseli si sa avem mare grija! Respect, IBU. :blink:

PS: propun sa ne mobilizam in curand si facem iar o campanie de prevenire a accidentelor.

Editat de IBU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aflat si eu de de cele 2 accidente...am intrat pe forum sa vad noutatile. Condoleante celor care au pierdut acesti prieteni. :laugh: Noi sa invatam din greseli si sa avem mare grija! Respect, IBU. :blink:

PS: propun sa ne mobilizam in curand si facem iar o campanie de prevenire a accidentelor.

 

 

eu zic ca trebuie facuta o campanie si de constientizare a motociclistilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...