Sari la conținut

Honda Cbf 600 S


UzZy
 Share

Postări Recomandate

Poate avea un rol estetic, insa cat de practica e nu stiu... la mine cel putin se face amortizorul aproape la fel ca la mobra veche, care nu avea o astfel de aparatoare. Din pacate nu am o poza cu el, dar se poate observa cum arunca noroiul si pe-acolo:

post-5978-1240871077_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

AM si io o intrebare: mi-am pus niste crashbaruri cand am luat motorul, am avut mai tarziu un accident si au trebuit schimbate.

Alea initiale erau ok, dar astea de acum, desi sunt identice cu celelalte, ating cumva in fata sub motor in tobe si pe la 4000-4500 turatii, scoate mobra un scomot infernal de la vibratii.

Cand am fost la revizie acum vre-o 1000 km, mi-a facut ceva si nu se mai auzea, dar acum, dupa ce am mai si mers pe niste drumuri mai putin bune, au inceput iar, si mult mai rau.

 

A mai patit cineva asa ? aveti idee de ce?

 

Ma gandeam sa indes in cauciuc intre crash-bar si tobe ca sa amortizeze, dar probabil ca s-ar arde sau topi urat si nu as rezolva nimic :-s

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal as incerca sa ma intalnesc cu Adam si sa compar motocicletele si crash-bars una langa alta, e mai usor sa te prinzi care e problema la tine. Nu stiu cine altcineva mai are crash-bar montat, Adam sigur are ca l-am vazut cu ochii mei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am HEPCO+BECKER, dar nu e singurul crashguard de pe piata produs pentru CBF. Daca ai tot d'asta da-mi un PM si ne vedem sa le comparam. Al meu nu face si n-a facut nici o problema de cand il am.

 

Daca vibreaza doar in turatii mari inseamna ca exista o mica distanta intre el si evacuare, probabil e nevoie s-o maresti. In intructiunile de montaj chiar scrie ca uneori sunt necesare "mici ajustari" in functie de motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca va intalniti cred ca vin si eu; crashbarul meu nu stiu ce model e, luat tot de pe louis dar e diferit fata de al lui Adam; de vibrat nu mi-a vibrat pana acum indiferent de viteza/turatie..

Editat de Thrill
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca va intalniti cred ca vin si eu; crashbarul meu nu stiu ce model e, luat tot de pe louis dar e diferit fata de al lui Adam; de vibrat nu mi-a vibrat pana acum indiferent de viteza/turatie..

 

Am schimbat niste PMuri cu Adam si o sa incerc sa ajung deseara sau maine seara prin Drumul Taberei sa ma intalnesc cu el. Cel mai probabil maine pe la 7. Eventual, lasa-mi si tu nr de tel intr-un PM daca vrei sa te bagi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am schimbat niste PMuri cu Adam si o sa incerc sa ajung deseara sau maine seara prin Drumul Taberei sa ma intalnesc cu el. Cel mai probabil maine pe la 7. Eventual, lasa-mi si tu nr de tel intr-un PM daca vrei sa te bagi.

Si eu, si eu. :D

Hai sa facem o mica intalnire a CBF-urilor. Adam avea nr meu, nu stiu daca-l mai are.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LE: Darkbay ne stim! Acum ti-am vazut poza de la profil si mi-am adus aminte ca ne-am intalnit odata in magazinul Kronau si a doua oara la SMAEB :D

 

Da, cu poza de pe AMTRACK de la profilul tau, mi-e clar care esti :D .

 

Deci, hai sa ne intalnim maine la 7 seara.

Ce ziceti de OMV-ul de pe Timisoara. Stiti unde e ? Propuneti alta locatie, eventual.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu stau in Dr Taberei, deci e ok aici. Nu stiu exact unde e OMV-ul, nu vreti undeva la parc, la verdeata ? Pe partea cu Tricodava, vizavi de parc e si o terasa care era f misto anu trecut. Sper sa nu se fi schimbat...

Oricum, oriunde o fi, eu sunt prezent. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu cat suntem mai multi , cu atat mai bine :D

 

OMV-ul e foarte aproape de intersectia Bd Timisoara cu Str Moinesti (care vine de la Gorjului).

 

Propun sa ne intalnim acolo si sa mergem undeva dupa, eventual.

 

(Habar nu am unde e Tricodava, e intersectia unde e patitinoarul si TipTop ?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oriunde in Bucuresti unde se poate parca. Poate fi si centru doar ca acolo e mai greu cu parcarea, deci tot periferia ramane.

 

(Habar nu am unde e Tricodava, e intersectia unde e patitinoarul si TipTop ?)

Aia e Moghioros, Tricodava e urmatoatea, partea cealalta a parcului.

 

La propuneri adaugati parcarea de la Favorit sau langa strandul Drumul Taberei, ora 19.00 sa-si termine toti jobul (eu pot si mai devreme). Mi-e indiferent, suntem totusi cu moto nu cu betoniere, putem traversa Bucurestiul in 15 minute la ora aia.

 

Initiatorul sa ia o decizie urgent in privinta orei si locului, traditia romaneasca de a ne intreba maine pe la 18.59 unde si cand ne intalnim o putem incalca de data asta. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oriunde in Bucuresti unde se poate parca. Poate fi si centru doar ca acolo e mai greu cu parcarea, deci tot periferia ramane.

 

 

Initiatorul sa ia o decizie urgent in privinta orei si locului, traditia romaneasca de a ne intreba maine pe la 18.59 unde si cand ne intalnim o putem incalca de data asta. :D

 

Ok, si daca e ok oriunde, as propune terasa Daimon de langa Sala Polivalenta. Loc de parcare e destul acolo si e foarte bine de stat si la o bere.

 

Deci, FanFane, ca parca tu pari initiator, decide :D

 

apropos, nr meu de tel : 0722574794 (prefer sms)

post-41509-1241072180_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, si daca e ok oriunde, as propune terasa Daimon de langa Sala Polivalenta. Loc de parcare e destul acolo si e foarte bine de stat si la o bere.

 

Deci, FanFane, ca parca tu pari initiator, decide :D

 

apropos, nr meu de tel : 0722574794 (prefer sms)

He,he, ce arunci tu matza in curtea vecinului. Nu ziceai ca te vezi tu cu Adam ? Si nu am zis ca ma bag si eu peste voi ? ;)

Dar nu conteaza, hai sa ma bag eu organizator daca nu vrea altcineva. Si eu ma gandeam la Tineretului, multa verdeata, multe terase. Propun sa ne intalnim la intrarea in parc de la Sincai, ora 19. Vedem dupa aia la ce terasa mergem.

Nr meu de telefon: 0766.567861

 

Sper sa nu ne ploua... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He,he, ce arunci tu matza in curtea vecinului. Nu ziceai ca te vezi tu cu Adam ? Si nu am zis ca ma bag si eu peste voi ? :D

Dar nu conteaza, hai sa ma bag eu organizator daca nu vrea altcineva. Si eu ma gandeam la Tineretului, multa verdeata, multe terase. Propun sa ne intalnim la intrarea in parc de la Sincai, ora 19. Vedem dupa aia la ce terasa mergem.

Nr meu de telefon: 0766.567861

 

Sper sa nu ne ploua... :D

Sincai ramane, dar pentru aia care habar nu au pe unde vine liceul (?), e vorba cumva de asta?

 

PS: a plouat deja, mici sanse sa mai ploua azi.

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincai ramane, dar pentru aia care habar nu au pe unde vine liceul (?), e vorba cumva de asta?

 

PS: a plouat deja, mici sanse sa mai ploua azi.

Da, chiar acolo, la intrarea in parc e parcare.

 

Pe la mine nu a plouat inca. Cica o sa se faca vremea si mai noroasa. Eu vin oricum, chiar daca ploua. Nu ar fi prima oara cand merg pe ploaie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Destul de reusita intalnirea, mai ales ca ne-am mobilizat intr-un timp atat de scurt.

Pt cei care au ratat intalnirea:

- Am aflat de ce Adam si FanFane se feresc de iesirile pe ruta Cheia, Veliko

- De ce nu e recomandata o excursie in Ierusalim

- Cate beri ar fi baut FanFane din aceiasi bani daca ieseam la din Cismigiu si nu langa sala Polivalenta

- Pozitia preferata de condus pe autostrazile din strainatate a lui Adam si a lui AdrianB1

- Darkbay ne-a sfatuit daca se merita diferenta de pret pentru un Arai

- Cati kilometri a facut FanFane din noiembrie

 

post-25950-1241123063_thumb.jpg post-25950-1241123068_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Destul de reusita intalnirea, mai ales ca ne-am mobilizat intr-un timp atat de scurt.

Pt cei care au ratat intalnirea:

Lasa mah vorbaria... Hai maine o tura pe undeva. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cei care au ratat intalnirea:

Acum 10 minute am ajuns de la mare, opream din parcare in parcare sa sterg viziera de muste la dus iar la intors ploaie si frig. Dar ti-am dezlegat misterul, ce pute de la radiator-ul CBF-ului: aburii din apa de pe strazi. Cand e rece nu miroase asa, dar cand o incalzesti, zici ca-i apa de islaz statut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

N-am mai iesit nicaieri weekend-ul asta; dar weekendul viitor s-ar putea sa dau o tura (inca nu stiu unde), daca plec anunt si pe forum; multam pt invitatie oricum

 

@ Adam, Adrian B1: bai voi iesiti la o bere in cismigiu si nu anuntati deloc lumea?! :baldy: v-am vazut ieri mobrele parcate la intrarea in parc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca ai vazut mobrele de ce nu ai venit si tu? Eram in parc la o salata si un suc.

 

Noroc cu adam ieri seara ca a mers in spatele meu si mi-a zis ca imi danseaza cauciucul spate mai rau decat danseaza lantul, ca asa am pus si eu manometrul pe roti si am descoperit ca aveam 1 atm pe spate. Ce e ciudat e ca la ambele mobre aveam 1 atm sau mai putin pe spate si peste 2 pe fata, coincidenta naibii.

 

In weekendul viitor as iesi daca reusesc sa schimb vineri lantul si sa imi pun saibele de cauciuc la discurile de frana de pe fata (ca sa le fac la loc flotante), altfel nu mai e de mers cu lantul ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...